Προς το περιεχόμενο

Pure F**king Rock&Roll


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε λιγες μερες, θα εχω στα χερια μου μια κιθαρα Pure Rock&Roll... Ηταν απ τα εφηβικα απωθημενα μου και μετα απο μια βαθεια απογοητευση, μιας και η δημοπρασια της ειχε ξεφυγει απ τα ορια μου, την απεκτησα με second chance offer!

 

 

Ο λογος για μια Gibson Firebird (reverse) custom shop Historic Reissue σε custom χρωμα Metallic Bronze ! (3 mini hums, lyre vibrola tremolo)... Αναμενατε εξεληξεις, photos, και λοιπα eye candies!!!

 

65c8_3.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μακραν η πλεον ενδιαφερουσα και ηχητικα "καλυτερη"¨Gibson.

 

Θα παθεις πλακα με το ποσο ΕΛΑΦΡΙΑ ειναι,ειναι ομως και ΤΕΡΑΣΤΙΑ....

 

Δυστυχως οι στοκ κεραμικοι  μαγνητες της υπολειπονται του ολου συνολου (οι περισσοτεροι τους αλλαζουν με Duncan Antiquities και...κατεβαινει ο ...θεος...) βεβαια επειδη ειναι historic παιζει να τις εχουν βαλει και original spec alnicos οποτε περιμενε να την ακουσεις...

 

Ειναι βεβαια ΚΟΥΚΛΑ (τι..κουκλα,ΚΑΡΑΚΟΥΚΛΑΡΑ!)

 

φοβερο το χρωμα που διαλεξες! (νομιζω εχει εβενινη ταστιερα η συγκεκριμενη??)

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ο λογος για μια Gibson Firebird (reverse) custom shop Historic Reissue σε custom χρωμα Metallic Bronze ! (3 mini hums, lyre vibrola tremolo)... Αναμενατε εξεληξεις, photos, και λοιπα eye candies!!!

 

 

Τι είπε τώρα το παλικάρι!!! :o

 

Κούκλα! :o

 

 

Τι μου θύμισες!!!     

 

Πάω γρήγορα να ακούσω Cream!!! ;D

(Έχετε δει φαντάζομαι το live των Cream στο Royal Albert Hall, που έχει ο θεός μια τέτοια...) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άτιμε deadendmind! :o Όλο κατι τέτοια εξτρεμιστικά και ιδιοκατασκευές και propagandες βγάζεις στη φόρα, και πανω που παει να μου υποχωρήσει η GASίτιδα υποτροπιάζω!  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Παλαβό το αργαλείο πάντως. Ειδικα σε αυτό το χρώμα ξεφεύγει τελείως. Ακρως ερωτεύσιμο! Να παίζεις ΜΟΝΟ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΑ με αυτήν εννοείται...

Θα είμαι αδιάκριτος βέβαια αν ρωτήσω πόσο πήγε, αλλά από μικρός είχα περισσότερη περιέργεια παρά διακριτικότητα... ;D

 

Ατιμε! Σα δε ντρεπεσαι! Με έκανες πάλι να θέλω άμεσα κι άλλη κιθάρα και μπασο και ενισχυτή και ζάντες και διπλή εξάτμιση. Ααααααγκρρρρρρ...

Με γειες! 8) 8)

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, εχει εβενο και με ψιλοχαλαει να πω την αληθεια αλλα ειμαι σιγουρος πως θα με συνεπαρουν ολα τα υπολοιπα που ουτε θα το προσεξω!!!  Αυτο για τους Antiquities το εχω υπ οψην μου, δεν ξερω ακομα τι θα κανω, θα την ακουσω πρωτα και βλεπω. Οσο για το ποσο τεραστια ειναι, νομιζω πως θα εχει παρομοιο feel με αυτο της αγαπημενης μου jaguar στο "πιασιμο" του σωματος. Eπισης εχει και το καταπληκτικο 50'ς roundback neck profile και φαρδια ταστιερα, μονο για αντρες! :D :D :D :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@nikolasth: ειναι τσεκαρισμενο, και μιλησα στο τηλεφωνο με τον τυπο, ειναι πολυ ενταξει.

@Vrass: η κιθαρα πηγε φθηνα, για την ακριβεια, μιση τιμη απ την αντικειμενικη της αξια (κυκλοφορησαν η 200 η 300 σε αυτο το χρωμα, ειναι του 2003 η κιθαρα). Εννοειται πως η κιθαρα παιζεται δυνατα, με τρεμολο και reverb στο τερμα! :D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει εβενο και με ψιλοχαλαει

 

να σε ΦΤΙΑΧΝΕΙ αγορι μου,να σε ΦΤΙΑΧΝΕΙ!

 

ΤΙΠΟΤΑ δεν εχει την υπεροχη αισθηση του εβενου ;)

παιρνεις που παιρνεις "χλιδατη" κιθαρα...οποτε  ΟΦΕΙΛΕΙ να εχει εβενο....  :)

 

Οσο για το ποσο τεραστια ειναι, νομιζω πως θα εχει παρομοιο feel με αυτο της αγαπημενης μου jaguar στο "πιασιμο" του σωματος.

 

εδω θα σε απογοητευσω...ειναι σαν να περιμενεις να "πιασεις" την κοκκαλιαρα συμμαθητρια σου και να καταληγεις αγκαλια με τη...Μαστροκωστα.. :) :) :) εχει ΠΟΛΥ "πραμα'' η Firebird!! :) :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου