Προς το περιεχόμενο

Gibson Traditional&Pro


jimkon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να σ πω θελω να την δοκιμασω για να δω το μπρατσω κ να δω κ πως ειναι εξωτερικα κ να την ακουσω.Τωρα δεν παιζει να την παραγκειλω στα τυφλα.

 

Η traditional pro βγαινει κ σε virtual sunburst που μ αρεσει.(απο φωτογραφιες-δεν εχω ιδεα πως ειναι απο κοντα.)

Εμενα μ αρεσουν τα μπρατσα π ειναι χοντρα για αυτο(οχι πολυ χοντρα αλλα χοντρα) κ αποτι ειδα εχει πιο λεπτο μπρατσο η traditional pro γ αυτο θελω να το δω.

Ακομη εχω ακουσει λεει οτι η standard gibson les paul δεν θυμηζει τοσο les paul κλασσικη κ οτι η traditional ειναι κλασσικος ηχος Les paul.Με τις traditional pro τι παιζει?

+οτι κανει 200Ε λιγοτερα.

Απλα λεω μηπως την εχει κανεις κ θελει να βοηθησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε jimkon, έχεις ακούσει πολλά αλλά το κακό είναι ότι δεν έχεις επαληθεύσει όσα έχεις ακούσει και μπερδεύεσαι χωρίς λόγο.

 

Αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να πας μια βόλτα στα μαγαζιά και να παίξεις με όσες LP μπορείς να βρεις που σου αρέσουν εμφανισιακά και είναι εντός του budget σου.

Μην κολλήσεις στο αν είναι Standard ή Traditional, Gibson ή Epiphone, ακριβές ή φτηνές γιατί τίποτε από αυτά δεν είναι εγγύηση ότι εσύ θα πάρεις την κιθάρα που σου ταιριάζει. Πρέπει να καταλήξεις σε αυτό που ψάχνεις στην τελική, αυτό είναι που προσπαθούν να σου πουν και οι υπόλοιποι εδώ μέσα.

 

All in all, θα είναι έγκλημα κατά της τσέπης σου αν πας και δώσεις ενάμισι χιλιάρικο με μόνο οδηγό τα όσα σκόρπια (και πιθανώς αναληθή) έχεις ακούσει κατά καιρούς. Η δοκιμή της κιθάρας που θα πάρεις δεν είναι αρκετή σε αυτή την περίπτωση.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ευχαριστω για τις οδηγιες.

αλλα δεν μ αρεσουν οι epiphone εχω δοκιμασει.

 

Μετα Απο gibson παμε σε studio.Δεν παιρνω studio δεν μ αρεσουν τα χαρακτηριστηκα,κ μ ειχε πει ο δασκαλος π εκανα μαθημα μακρυα απο τις studio οποτε δεν προκειτε να παρω.

 

Μετα παμε υποχρεωτικα σε traditional-standard-traditional pro.

Οποτε καποια απο αυτες.tokai-esp κ τετοια δεν μπαινω στον κοπο να ψαχτω γιατι δεν ειμαι κ απο αθηνα κ δεν εχω και χρονο.Δεν προκειτε να το ψιρισω πολυ.Ειμαι αναμεσα σε αυτες.Τωρα ξερω οτι για την traditional&standard λογικα τις εχει ο bon studio οποτε θα τις δω εκει.Κ σκεφτομαι π μπορω να βρω κ την pro που εχει κ -200Ε κ Βγαινει κ σε vintage sun.

Tωρα να κατσω να διαβασω για ηλεκρικες που ειπαι ο φιλος απο πανω τι να διαβασω τα ειδη κλειδιων,τι ειναι nut,κ πολλα αλλα μπορει να ψιλοβοηθαγε αλλα δεν προλαβαινω καθολου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια να ρωτισω κατι ακομα,

ξερει καποιος ποιες ωρες ειναι ανοιχτο το bon studio την τριτη κ την πεμπτη γιατι δεν το βρισκω στο site του?

Α και το κεντρικο μαγαζι ειναι στην ζαιμη 6 που θα εχει κ τις περισσοτερες κιθαρες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου