Προς το περιεχόμενο

Sibelius 6- SOS- Panic Attack


asgartha

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλη την κοινότητα

 

Για άλλη μια φορά ταπεινα στην πόρτα σας ζητώ βοήθεια.  λολ

 

Αυτό που μου συμβαίνει είναι τραγικό.

 

Είμαι στην Ελλάδα για λίγες μέρες καθώς σπουδάζω μουσική έξω.

 

Ενα από τα projects που πρέπει να επιστρέψω είναι ένα original bebop blues γραμμένο σε Sibelius 6 και ένα transcription από ένα robert johnson recording επίσης σε sibelius 6..... και εκεί ξενινάνε τα προβληματά μου.

 

Εχω ήδη ένα μισοδουλεμένο αρχείο σε Sibelius 6. και θέλω να συνεχίσω να δουλεύω σε αυτό.

 

Οπως καταλαβαίνετε στο πανεπιστήμιο έξω υπάρχει το συγκεκριμένο πρόγραμμα εγκατεστημένο, στο pc μου εδώ όχι. Είχα την βεβαιότητα - αλλαζονία του ότι θα το βρω εύκολα για να κάνω τη δουλειά μου.

 

Οκ, έχω κατεβάσει 3 versions η κάθε μία γύρω στα 4 GB και τίποτα δεν λειτουργεί. Φαίνεται ότι λείπει κάποιο dll αρχείο και δεν μπορούν να εγκατασταθούν  ¨......

 

 

Πέρα από το ότι δεν μπορώ ΚΑΝ να ανοίξω το αρχείο μου, δεν μπορώ ούτε καν να προχωρήσω τη δουλειά μου, και ξέρετε πως είναι οι άγγλοι με τις καταληκτικές ημερομηνίες.

 

Οποιος έχει μία vrsion Που λειτουργεί, ή κάποια άλλη ιδέα, ή ξέρει κάποιον καλόν άνθρωπο που μπορεί να με προμηθεύσει please message me, είμαι σε πλήρη πανικόοοο.... (προφανώς, αλλιώς θα ήμουν στο ρεβεγιόν....... λέω εγώ τώρα)

 

Επίσης δεν είμαι καν σίγουρη εάν ο παλιολιθικός υπολογιστής μου θα το σηκώσει, και επίσης από πότε το sibelius είναι 4 γίγα??????????

 

 

 

 

Οποιαδήποτε βοήθεια έστω και ψυχολογική εκτιμητέα.

 

Ευχαριστώ, Τζίνα

“Never give a sword to a man who can't dance.”

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tζινα, το Sibelius 6 Student Edition μπορεις να το κατεβασεις απο το site της εταιρειας δωρεαν ως demo. Εχεις δυνατοττητα χρησης του για ενα μηνα και νομιζω ειναι πληρες ως προς τις δυνατοτητες του. Αν το κατεβασεις απο εκει, δε πιστευω να εχει καποιο προβλημα κατα την εγκατασταση και θα μπορεσεις να κανεις τη δουλεια σου για τωρα.

 

http://www.sibelius.com/cgi-bin/download/get.pl?com=sh&prod=student

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπες στο btjunkie γράψε sibelius άνοιξε τα τρία πρώτα, διάβασε τα σχόλια.

Κάποιοι λένε ότι βρήκαν διάφορα για να μην γράψω <<ρωγμές>> και μας μαλώσουν.

Αν το έχεις κάνει ήδη γράψε άκυρο.

Απάντησα γιατί μου σπάραξες την καρδιά  :'(

Είμαι ευαίσθητος σε κορίτσια σε απόγνωση ;D

Είμαι σίγουρος πως κάποιος θα σε βοηθήσει να βρεις λύση. Είναι πολύ ψυχοπονιάρηδες τα παιδιά. ;D

Ευθυμείτε.

 

Καλή χρονιά με υγεία.

 

edit: ελπίζω να σε καλύπτει η λύση odis.

If you want to be a hippie...you 're too late.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπω....παιδιά χίλια ευχαριστώ..... Με σώσατε... Κατέβασα το Trial version από το επίσημο site και όλα οκ..... ανοιγουν και παίζουν τα αρχειάκια μου μια χαρά... Δουλειά από αύριο για να την σώσω την κατάσταση....

 

Αυριο θα δω εάν έχει full features και πόσο εύκολα μπορώ να το δουλέψω..... Το εύκολα ήταν αστειάκι.... Μπορεί να ζητήσω τη συνδρομή σας και πάλι

 

Αυτά είναι, Ελληνες παιδί μου.....ψυχοπονιάρηδες που λες και εσύ..... αντε χαίρομαι που δεν είμαι η μόνη που δουλεύω τέτοια ώρα......

 

 

Καλή και δημιουργική χρονιά σε όλους !

“Never give a sword to a man who can't dance.”

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου