Προς το περιεχόμενο

Zappa Plays Zappa.


Earendil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.zappa.com/cheezoid/whatsnew/zpz/index.html

 

Ahmet & Dweezil Zappa στο Λυκηβηττό!

 

Bozzio & Vai ( :? ) μεταξύ άλλων στο κόλπο.

 

 

Πόσοι είμαστε που προτιμούμε να χάσουμε την παρθενιά του κ**ου μας παρά αυτό το live?;

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

www.zappa.com

 

Χτυπάς κάτω αριστερά το "What's New?" και έχεις τις λεπτομέριες.

 

Ε,ρε μάνα καημένη...

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

αστα να πανε φιλε...πεσ οτι εχασα την παρθενια μου....δυστιχοσ δεν με περνουν οι απουσιεσ......τουλαχιστον πηγα στον vai φετοσ στην αθηνα κ εχω κατι να θυμαμε ασε που χανω τον Al di meola για δευτερη φορα :cry: :cry: :cry: :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Με τα αυτιά μου να βουίζουν ακόμα, έχω να δηλώσω ότι παρεβρέθηκα σε ένα υπέροχο live :D :D

 

Ο Dweezil Zappa μας πήρε απ'το χέρι για ένα live-φόρο τιμής στον μεγάλο Frank, και όχι σε αρπαχτή εις το όνομα του πατρός... :wink:

 

Τα σέβη μου στην παλιοσειρά Napoleon Murphy Brock που με άφησε άναυδο. Συνολικά δε η μπάντα ήταν καταπληκτική.

 

Αφού περπατούν ακόμα πάνω σ'αυτή τη γη μουσικοί ικανοί να παίξουν και να απογειώσουν το "Peaches En Regalia"...εγώ το βουλώνω.

 

 

:D :D :D

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ...λάθος ερώτηση φίλε Slash!

 

Είναι αλήθεια πως τον Vai τον είχα αντιπαθήσει. Μια βραδιά μουσικής Zappa έμοιαζε ο καλύτερος μεσολαβητής για να σκεφτώ πως ίσως τελικά να τον έχω αδικήσει. Και τον περίμενα επί σκηνής για να τον δω και από κοντά.

 

ΕΤΥΜΗΓΟΡΙΑ: ΚΑΨΤΕ ΤΟΝ!

 

Γιατί;

 

Α) Μα γιατί κουνιότανε σαν προισταμένη το χρυσό μου;

 

Β) "Τεχνικά" ήταν άψογος, "ουσιαστικά" ήταν ανύπαρκτος, και είχε και την ατυχία να έχει δίπλα του έναν κιθαρίστα (Dweezil) εφάμιλλης δεινότητας και με αισθητά μεγαλύτερο πλούτο στις φράσεις του.

 

Γ) "Μπορείς να με φωνάζεις ψωνάρα" ήταν το μήνυμα της εικόνας του Vai. Ναι, ωραία, κρατάς την κιθάρα μόνο από το tremolo και δεν φαλτσάρεις, φιμώνεις τις χορδές σου μέσω Λαμίας, παίζεις αρμονικές με τη γλώσσα και στέλνεις φιλιά στην κοπέλα με το σαξόφωνο και τα πλήκτρα (ΘΑ ΣΕ ΣΚΙΣΩ! ΕΜΕΝΑ ΘΕΛΕΙ!!!), αλλά εγώ προτιμώ να χαζεύω τον Dweezil με την SG του, σεμνό και συνεσταλμένο, που η έντονη ομοιότητα του με τον Frank κάνει τη θλίψη όσων γεννήθηκαν πολύ αργά, ακόμα μεγαλύτερη...

 

Οπότε, για να θυμηθώ στο λίγο ξεκάρφωτο τον Npap,...

 

Καλά Χριστούγεννα και από μένα, Mr Vai.

 

Υ.Γ: Οι πιτσιρικάδες δίπλα μου πρέπει να είναι ακόμα πεσμένοι στα χώματα για να βρουν την πένα του Vai. Καλά Χριστούγεννα και σ'αυτούς...

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ησουν στην συναυλια του κ.Vai στην αθηνα?που επαιζε τα δικα του κομματια?Εγω πιστευω πως εβλεπα εναν καλητεχνη που ελαμπε πανω στην σκηνη δεν λεω και το να εισαι λιγο αντισταρ ειναι καλο αλλα αν θελω να ακουσω γαματη κιθαρα απο αντισταρ τυπο ακουω και τον κυριο σολιστα μας στο συγκροτημα φιλε που απο τεχνικης αποψης πιστεψε κατεβαζει τα αυτια σε πολλους μεγαλους κιθαριστες κ μιλαμε για εναν 30αρι που παιζει κιθαρα μονο για την παρτυ του κ για λιγο κοσμο που θα τον ακουει!!!!τωρα οσον αφορα τον κυριο Vai αν ειχα κ εγω τετοιες στιγμες εμπνευσης οστε να γραψω alboun σαν το Possion and Warfare Fire garden κτλπ ε τοτε πιστευω πως η κιθαρα θα ηταν σαν γυναικα πανω μου κ θα εκανα οτι γουσταρω επειδη ετσι μου βγενει κ οχι για να το παιξω καποιος ο κοσμος ξερει τι παιζει κ τι εχει γραψει αυτος ο κιθαριστας τοσα χρονια :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου