Προς το περιεχόμενο

Οικονομικές λύσεις για εξαερισμό Project Studio.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

H λύση που προσφέρει ο gearslut κάνει 2 δουλειές..βελτιώνει την ηχομόνωση από το ένα δωμάτιο στο άλλο αλλά και ηχομονώνει τον αερόφερτο που ταξιδεύει μέσα στον σωλήνα.

Πολύ καλή λύση αλλά φαίνεται πως στέλνει στον χώρο πολύ πετροβάμβακα αφού τον αφήνει ακάλυπτο. Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση? ???

 

Η καλυτερη δεν ειναι ο πετροβαμβακας αλλα οταν ειναι ειναι για diy λυση καλο ειναι καλυπτεται με ενα υφασμα

 

Υπαρχουν πολλες λυσεις με αναλογο κοστος (εμεις δεν χρησιμοποιησαμε πετροβαμβακα). Εμενα με προβληματιζει η επιπλεον τρυπα που πρεπει να ανοιχτει, Μερικες φωτογραφιες του χωρου θα βοηθουσαν.

 

 

Νικος

ac5.thumb.JPG.cebcdc96086658613851326207c9dad3.JPG

Recording and Rehearsal Studio

www.fabricaudio.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Γεια σας και πάλι,

 

είμαι ένα βήμα πριν κατασκευάσω τις ηχοπαγήδες...αλλά σκάλωσα κάπου:

 

ο πλαστικός σωλήνας που θα συνδέει το box με το room in a room, δεν θα δημιουργεί "ηχογέφυρα"???...υπάρχει κίνδυνος να μου καταστρέψει όλη την δουλιά της ηχομόνωσης.

 

Έχετε να μου προτείνετε κάποιο αποδεδειγμένα κατάλληλο υλικό για να τυλίξω τον σωλήνα για να εξαλείψω τους αερόφερτους αλλά και τους κτηπογενείς ήχους???

 

Τί ανεμηστιράκια μου προτείνετε?

 

Thanks.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου