Προς το περιεχόμενο

Διπεταλο...(για ακομα μια φορα...)


geo.k

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλη χρονια αρχικα,το ξερω εχουν ανοιχτει πολλα θεματα σχετικα με το ποιο διπεταλο ειναι καλυτερο: 1.iron cobra 2.eliminator.Να τα δοκιμασω δεν μπορω γιατι δεν υπαρχει κανα μαγαζι που να τα εχει....Αν καποιος τα εχει δοκιμασει η εχει να  μου προτεινει καποιο αλλο πανω κατω στα ιδια λεφτα plz do it.Thnx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχην δεν υπάρχει καλυτερο - λιγοτερο καλυτερο. ειναι τι σε βολευει στα ποδια

αναμεσα στα 2 ψηφίζω cobra. το pearl ειναι ''απο τη μανα του'' σκληρο πετάλι. ρυθμίζεται βεβαια αλλά ας πουμε ότι και παλι θα ειναι σκληρο

 

κοιτα για μεταχειρισμενο και παρε ενα value for money πεταλι. δεν ειναι αναγκη ενα απο αυτα τα 2

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε να αποφασισω τωρα.....Δεν παιζω καιρο τυμπανα και ειδικα 2πεταλο ελαχιστα,οποτε τι να με βολευει?!Δλδ και με λιγοτερα λεφτα βρισκω καλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχω αποψη απο τα παραπανω πεταλια αλλα επειδη εισαι αρχαριος θα σου προτεινα και αυτο:http://www.thomann.de/gr/pearl_p902_doppel_bass_drum_pedal.htm . το πηρα πριν 2 μηνες και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος για πρωτο διπεταλο.!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχω αποψη απο τα παραπανω πεταλια αλλα επειδη εισαι αρχαριος θα σου προτεινα και αυτο:http://www.thomann.de/gr/pearl_p902_doppel_bass_drum_pedal.htm . το πηρα πριν 2 μηνες και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος για πρωτο διπεταλο.!

 

Συμφωνώ με τον συνάδερφο. Αν είσαι αρχάριος το συγκεκριμένο θα σε καλύψει για πολύ καιρό μέχρι να αποφασίσεις οτι θες το κάτι παραπάνω που σου προσφέρουν τα hi-end πετάλια που αναφέρεις. Η ποιότητα κατασκευής του είναι εξαιρετική. Η ουσιαστική διαφορά που έχουν τα ακριβότερα είναι οτι έχουν κάμποσες περισσότερες ρυθμίσεις, τις οποίες όμως εγώ προσωπικά δεν εκμεταλλεύθηκα ποτέ.

Είμαι κάτοχος του eliminator το οποίο τελικά το χρησημοποιώ ελάχιστα οπότε και κατάλαβα οτι δεν χρειαζόταν να δώσω τα παραπάνω 135 ε αλλά σαν αρχάριος και εγώ τόσο μου κοψε..

Γενικά κατα τη γνώμη μου καλύτερα να επενδύσεις τα παραπάνω λεφτά σε κάτι πιο ουσιαστικό [καλύτερα δερματα, πιατα, hardware] παρά σε ενα ακριβό πετάλι τουλάχιστον για τα πρώτα χρόνια.

 

καταρχην δεν υπάρχει καλυτερο - λιγοτερο καλυτερο. ειναι τι σε βολευει στα ποδια

αναμεσα στα 2 ψηφίζω cobra. το pearl ειναι ''απο τη μανα του'' σκληρο πετάλι. ρυθμίζεται βεβαια αλλά ας πουμε ότι και παλι θα ειναι σκληρο

 

Εδώ θα διαφωνήσω. Αν δεν είναι ακριβώς τα ίδια τότε το cobra είναι κατα κάτι πιο βαρύ. Αν και πάλι η διαφορά είναι αμελητέα. Νομίζω μεταξύ των 2 πρέπει κανείς να κοιτάξει ποιο footboard προτιμάει, αν θέλει το ''τακούνι'' που έχει το cobra στο τέλος ή το τελείωμα του eliminator, τους κόπανους κτλ. πράγματα για τα οποία ένας αρχάριος δεν μπορεί να έχει σαφή αποψη.

Ελπίζω να βοήθησα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχεις τα χρηματα παρε eliminator.

 

Διαφωνω με τη λογικη "ειμαι αρχαριος, παιρνω ενα μετριο πεταλι. Μετα γινομαι καλυτερος παιρνω ενα καλο πεταλι και μου μενει το αλλο αμανατο"

 

Αν εχεις τα χρηματα και τη διαθεση να τα ξοδεψεις, παρε απο την αρχη ενα καλο πεταλι.

 

Προτεινω το eliminator διοτι εχει πολυ περισσοτερες ρυθμισεις αλλα και πολυ ευκολη προσβαση σε οποιοδηποτε ανταλλακτικο μπορει να χρειαστεις. Ειδικα το τελευταιο ειναι πολυ σημαντικο. Και τα δυο πεταλια ειναι πολυ καλης κατασκευης, αλλα το eliminator για μενα εχει ενα μικρο προβαδισμα πο

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου