Προς το περιεχόμενο

DW PDP BX Standard


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οντως μου αρεσει πολυ ο ηχος της dw των nickelback αλλα αυτα τα τυμπανα κανουν και καμια 7-8 χιλιαδες ευρω!  ;D  Η DW PDP μπορει να ειναι DW ομως δεν εχει καμια σχεση με τις χειροποιητες DW! Αλλα και παλι μου φαινεται αρκετα καλη..!

συγνωμη που θα σε στεναχωρησω αλλα τα συγεκριμενα PDP BX φτιαχνοντε στην Κινα (καμια σχεση με hand selected Birch)και ειναι spesial order απο Thomman και Μousicstore στη Γερμανια μονο που για να μην προδιδονται τα φερνουν ο καθενας σε αλλες διαστασεις παντα σαν shell-pack και μην νομιζεις οτι κανεις και την αγορα του αιωνα σου λεω απλα επειδη τα πηρα και εγω για practice εαν εξαιρεσεις την ποιοτητα τις βαφης(λουστρο) τα υπολοιπα ειναι κατω του μετριου και στην ποιοτητα αλλα και στον ηχο.

Για του λογου το αληθες σου ανεβαζω και φωτο απο το σετ που ακομα και με ακριβα δερματα δεν ερχετε στον ηχο γιατι χανουν τα lugs συν ολα τα υπολοιπα τις κατα τα αλλα φθηνης και τιμιας προτασεις,

Ασε δε που εχει ενα ταμπουρο που δεν παιζει με τιποτα,αλλα σοφη η ρηση

(Οτι πληρωνεις παιρνεις)

ΤΥΧΑΙΟ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PDP-DW_BXBIRCH_010.thumb.JPG.31dd10978ee3c2c2cb2783ca00f09624.JPG

PDP-DW_BXBIRCH_011.thumb.JPG.bce77fd08e363834d2e02c61189789a7.JPG

PDP-DW_BXBIRCH_006.thumb.JPG.3f35838236524b27fa469ec1fc4faa40.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Δεν στεναχωρηθηκα και καθολου!!  :P

Εξαλλου λατρευω ΤΑΜΑ και μαλλον θα παρω μεταχειρισμενη Rockstar η καινουρια Imperialstar!

Αλλα τοσο αποτυχια τα pdp??  :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα συγκεκριμενα ναι,και εγω την πατησα επειδη ειχα παιξει με Pdp MEXICO και ηταν αρκετα καλα αλλα δυστυχως αυτα ειναι αλλου παπα ευαγγελιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν στεναχωρηθηκα και καθολου!!  :P

Εξαλλου λατρευω ΤΑΜΑ και μαλλον θα παρω μεταχειρισμενη Rockstar η καινουρια Imperialstar!

Αλλα τοσο αποτυχια τα pdp??  :-\

Αν βρεις Rockstar DX(deluxe)και ειναι σε καλη κατασταση παρτη με κλειστα ματια η αλλιως αν μπορεις οικονομικα να βγεις σε καλυτερο σετ παρε pearl vbx η Υamaha stage custom τα προηγουμενα οχι τοσο τα birch που βγαζει τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω βρει Rockstar DX και μου φαινεται να ειναι σε πολυ καλη κατασταση την δοκιμασα κιολας αλλα τοτε δεν ηταν καλα κουρδισμενη και θελω να την τσεκαρω πρωτα πολυ καλα για την κρινω.. Αλλα ειναι και 20ετιας..  Παρ' ολα αυτα εχει πολλα πραγματα πανω οπως διπεταλλο iron cobra, rack για τομ και πιατα, αλλαγμενο snare το οποιο ειναι παααρα πολυ καλο και γενικα ειναι τυμπανα που τα βλεπεις και σου γεμιζουν το ματι!! Και τα πουλαει μονο σε εμενα περιπου 500 με 600 ευρω μαζι με hi-hat zildjian που κι αυτο μου αρεσε πολυ ο ηχος του..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

συγνωμη που θα σε στεναχωρησω αλλα τα συγεκριμενα PDP BX φτιαχνοντε στην Κινα (καμια σχεση με hand selected Birch)και ειναι spesial order απο Thomman και Μousicstore στη Γερμανια μονο που για να μην προδιδονται τα φερνουν ο καθενας σε αλλες διαστασεις παντα σαν shell-pack και μην νομιζεις οτι κανεις και την αγορα του αιωνα σου λεω απλα επειδη τα πηρα και εγω για practice εαν εξαιρεσεις την ποιοτητα τις βαφης(λουστρο) τα υπολοιπα ειναι κατω του μετριου και στην ποιοτητα αλλα και στον ηχο.

 

Α ωστε γι αυτό δεν υπάρχουν στη σελίδα της.... Τι μαθαίνει κανείς..... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια που μιλάμε για PDP, τι λέτε για τη καινούρια σειρά Χ7?

 

Κατασκευασμένη από ξύλο MAPLE στην Κίνα.

 

Σχεδόν σε όλα τα reviews δεσπόζουν θετικά σχόλια από όλες τις απόψεις, συμπεριλαμβάνοντας και την ποιότητα κατασκευής.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχουν maple και maple..... αυτά είναι από ασιατικό κελεμπέκι που είναι μαλακότερο και δεν έχει καμία σχέση με τον αμερικάνικο που ξέρουμε από ακριβότερες σειρές. Καλά είναι αλλά υπάρχουν και καλύτερα στην κατηγορία τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να υπαρχει καλύτερη εναλλακτική (για maple μιλάμε) σε αυτή τη τιμή, μια που σου προσφέρει 7 τύμπανα μαζί με τις βάσεις τους στην τιμή των 1000 ευρώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου