Προς το περιεχόμενο

μαγαζί για ρύθμισμα κιθάρας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ειναι σοβαρα πραγματα αυτα δηλ. να μαλλώνουμε για τα ΞΥΛΑ 8O της κιθαρας... :lol:

Ας πιστευει ο καθενας ΟΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ φτανει να μην το επιβαλει στον αλλον...

Στο κατω-κατω της γραφης στην τσεπη του καθενος κουμαντο θα κάνουμε?? :lol:

 

Peace 2 everybody... :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 93
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και αφού το θές πες μου τι διαφορά έχει η Epiphone les paul elitist ' date=' απο μια Gibson les paul custom ? Στα υλικά , καπακια , ταστίερα , μπράτσο σαν ποιότητα εννοώ . ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΟΡΓΑΝΑ ΜΑΖΙΚΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ .[/quote']

 

8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O

αφου το ακουσα και αυτο δεν νομιζω να μενει κατι αλλο!!!! :lol: :lol: :lol:

block sorry για το ειρωνικο υφος μου αλλα εσυ βλεπεις αλλο εργο.αν θες μου λες..ποσο χρονων εισαι;(αυτο δεν το ρωταω ειρωνικα,αληθεια θελω να μαθω)

 

Πάντως στα adult sites στις αρχικές σελίδες πατάω yes im over 18 years old . :D :D :D

Πάντως δεν βλέπω ανάλαφρα έργα , το μόνο έργο που βλέπω τον τελευταιο καιρό από την μέρα που μπήκα στο συγκεκριμμένο φορουμ

είναι θρίλλερ που αγγλιζει τα όρια της κωμωδίας

 

Προσεξε ...ομως γιατι μπορει να καταληξει σε πορνο....και πρωταγωνιστης να μην εισαι εσυ!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αφού το θές πες μου τι διαφορά έχει η Epiphone les paul elitist , απο μια Gibson les paul custom ? Στα υλικά , καπακια , ταστίερα , μπράτσο σαν ποιότητα εννοώ . ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΟΡΓΑΝΑ ΜΑΖΙΚΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ .

 

 

 

Πραγματικα εχω την εντυπωση οτι ο φιλτατος block θελει να εκνευρισει καποιους σκοπιμα για να σπασει πλακα . Γιατι οπως ελεγε και ο λαζοπουλος "αν υποψιαστω οτι αυτα που λεει τα εννοει , θα πεθαααααανωωωω" :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμμία σχέση δεν έχει αυτή η άπαντηση που έδωσες με τις ερωτήσεις που σου έκανα . Και αφού το θές πες μου τι διαφορά έχει η Epiphone les paul elitist ' date=' απο μια Gibson les paul custom ? Στα υλικά , καπακια , ταστίερα , μπράτσο σαν ποιότητα εννοώ . ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΟΡΓΑΝΑ ΜΑΖΙΚΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ .[/quote']

 

βασικά νομίζω συγκεκριμένα μόνο η elitist φτιαχνεται με τα ίδια ξύλα... η διαφορά είναι στη συναρμολόγηση και στο hardware. Όμως η elitist είναι και η μοναδική Epiphone που κάνει 1500 ευρώ... ε αμα σκάσεις και 600-700 για ηλεκτρικά μαγνήτες γέφυρα, ναι φτάνεις σε τιμές les paul με συναρμολόγηση epiphone

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα παλιό σκουπόξυλο' date=' το θέλει κανένας για να φτιάξει ταστιέρα;[/quote']

 

ελα ντε.. :lol: :lol:

και εγω σκεφτηκα να κανω ενα σωμα μιας κιθαρας απο ενα τραπεζακι που εχω χρονια στην ντουλαπα μου...ετσι για πειραμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι κάπου στη μέση, όπως σχεδόν πάντα.

Φυσικά και με τα 400-800 ευρώ της οποιασδήποτε Epiphone δεν φθάνεις την αντίστοιχη Gibson των 1500 ευρώ, που με τη σειρά της όμως δεν τα αξίζει γιατί η διαφορά ανάμεσα στα δύο όργανα δεν είναι τόσο μεγάλη.

 

Διαφορές στον ήχο και την ποιότητα κατασκευής σε όλα τα επίπεδα υπάρχουν, αλλά δεν χρειάζεται να έχεις κιθάρα των 2.000 ή των 1.500 ευρώ για να βγάλεις όμορφο, γεμάτο και ολοκληρωμένο ήχο. Ανάμεσα στα όργανα μαζικής παραγωγής υπάρχουν πολλά καλά, αξιόπιστα και φθηνά (συνήθως ασιατικής κατασκευής) που μπορούν να είναι προσβάσιμα στον μέσης οικονομικής δυνατότητας μουσικό. Ας μην συγκρίνουμε τα δύο άκρα μεταξύ τους!

 

¶σε που τα κουρδισμένα ξύλα και οι boutique ενισχυτές δεν σε κάνουν καλύτερο άμα παίζεις μαλακίες, ενώ με μια κορεάτικη/γιαπωνέζικη κιθάρα και ένα μέτριο Marshall-άκο όλοι θα το παραδεχθούν όταν είσαι καλός και θα παραβλέψουν ότι σου λείπει λίγο sustain ή ότι ο μαγνήτης σου έχει λίγο buzz παραπάνω! Και νομίζω έχουμε αρχίσει να δίνουμε περισσότερη σημασία στα τεχνικά παρά στα καλλιτεχνικά ζητήματα, ιδίως οι κιθαρίστες και καταντάει γελοίο να μιλάμε 9/10 φορές για ξύλα και μαγνήτες και 1/10 για την ΜΟΥΣΙΚΗ ΤΗΝ ΙΔΙΑ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και νομίζω έχουμε αρχίσει να δίνουμε περισσότερη σημασία στα τεχνικά παρά στα καλλιτεχνικά ζητήματα' date=' ιδίως οι κιθαρίστες και καταντάει γελοίο να μιλάμε 9/10 φορές για ξύλα και μαγνήτες και 1/10 για την ΜΟΥΣΙΚΗ ΤΗΝ ΙΔΙΑ![/quote']

 

ελα ντε... :wink:

παντως για να μιλησω για μενα κατα την γνωμη μου η μουσικη δεν συζητιεται..πως να στο πω..ελπιζω να καταλαβες το νοημα που το λεω...

γιαυτο και οταν κανω ποστ θα κανω για οτιδηποτε αλλο εκτος απο το να καθομαι και να φιλοσοφω την μουσικη,τι βιβλια πρεπει να μελεταμε και και και....

για την μουσικη την ιδια ασχολουμαι μονος μου με την κιθαρα μου,τον δασκαλο μου που και που και αντε ενα δυο κολλητους μου φιλους...και αυτο μου τρωει ολες τις ελευθερες μου ωρες καθημερινα(οι οποιες δυστυχως ειναι λιγες... :cry: )

αλλα για να καταλαβω ακριβως,τι εννοεις ακριβως λεγοντας οτι πρεπει να δωσουμε σημασια στην μουσικη την ιδια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου