Προς το περιεχόμενο

Πυκνωτικό μικρόφωνο για ανάλυση homestudio


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας.

 

Σκέφτομαι να αναλύσω το homestudio μου με την βοηθεια ενος ηχοληπτη.

Θα ηθελα να μου προτεινει καποιος ενα flat πυκνωτικο μικροφωνω για αυτη τη δουλεια καθως και απο που μπορω να ενοικιασω ενα.Μενω Αθηνα.

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρειαζεσαι ενα analyser με ενα καλο flat μικροφωνο...

 

Αυτο που εχω στη διαθεση μου ειναι ενα analyser της Behringer. Δεν ξερω λοιπον αν μπορεις να καλυφθεις...

 

Ο μονος τροπος που το εχω χρησιποποησει ομως ειναι για να φερω τα ηχεια στο χωρο και οχι το χωρο στο ηχειο, ή στο αυτι στη περιπτωση μας. Μηπως χρειαζεσε μια συμβουλη απο ακουστικο μηχανικο που θα εχει λυσεις και για το χωρο σου;

 

Που ειναι το studio σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σου φιλε...

 

λοιπον τον τελευταιο καιρο κανω μαθηματα ηχοληψιας και παραγωγης στο σπιτι απο εναν εμπειρο καθηγητη.μου ειπε να την κανουμε αυτη την δουλεια αφου ερχεται που ερχεται και μου ειπε να βρω ενα flat πυκνωτικο μικροφωνω.κατα τα αλλα εχουμε και προγραμμα αναλυσης και την γνωση(καθηγητης).αυτο που θελω ειναι ενα μικροφωνω που να κανει αυτη την δουλεια.ξερεις καπου να μπορω να νοικιασω ενα?

 

το homestudio μου ειναι κοντα στην ραφηνα.το behringer που εχεις ειναι φλατ αρκετα και πυκνωτικο για αυτη την δουλεια?ποσο κανει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου ξαναπω πως δεν ειναι απλη δουλεια το φτιαξιμο του χωρου σου. Το οτι καποιος ειναι ηχοληπτης δεν τον κανει αυτοματα και ακουστικο μηχανικο...

 

Αν παντως εχεις εμπιστοσυνη και ορεξη να ασχοληθεις αφου δε θα το αναλαβει καποιος αλλος προχωρα και καλη τυχη.

 

Το μικροφωνο δεν ειναι Behringer ειναι απλα ενα μετριο flat πικροφωνο για αναλυση με ηχοβολισμο. Το analyser ειναι Behringer αλλα μαλλον αυτο δεν το χρεαιζεσαι.

 

Η εταιρια που δουλευω ειναι στην Ν. Ιωνια αλλα δεν ειμαι καθολου σιγουρος αν ειναι διαθεσιμο αυτη τη περιοδο. Αν σε βολευει παντως μπορω να σου δωσω το τηλεφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου