Προς το περιεχόμενο

Fender Rhodes


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδες γεια σας κι απο μενα...που δε γραφω στο φορουμ.Πληκτρας,μουσικος με τα δικα μου συνθακια και προσπαθω να βρω ενα Fender Rhodes.

Που ομως θα βρω σχετικα Ελληνικα links?....Θυμαμαι ενα clavier που ειχε βγαλει η Fender το οποιο ηταν απογονος του πρωτου και ζυγιζε 30 περιπου κιλα.Δεν θυμαμαι κωδικους και τετοια.

Οποιος ξερει τιποτα πληροφοριες ας ριξει καμια απαντηση.

Γενικα εχω παλια συνθια (ενα Roland JV80 Expanded και ενα Yamaha SO3).

Ψαχνω κατι σε rack..ή πληκτροφορο παλι...που να εχει patches Rhodes classic και μερικα patches apo B4-C3 Hamonds.

Ειμαι του παλιου ρεπερτοριου βλεπετε.

Αυτα για την ωρα...αν εγινα καταννοητος...

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nord electro η Nord Stage και εισαι οκ.

Ολοι θα θελαμε αυτα τα κλασικα οργανα αλλα και να τα βρεις δεν υπαρχουν ουτε λεφτα, ουτε χωρος και πως θα τα κουβαλησεις στα live ;

Για αυτο παρε την καλυτερη εξομειωση τους.

Electro or Stage. Αναλογως με τα χρηματα που διαθετεις.

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομιζω πως θα βρεις τετοια κομματια στην Ελλαδα.

 

Τσεκαρε το εξωτερικο μεσω Ebay. Καλες αγορες για vintagιες ειναι η λιγοτερο η Ιταλια αλλα κυριως η Γερμανια.

 

Ποιου παλιου ρεπερτοριου δηλαδη;;...... 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το nordelectro εχει καταπληκτικο ηχο...

εξισου καταπληκτικη επιλογη ειναι καποιο kurzweil με την επεκταση electric pianos kai αυτην με τα hammonds...θα παθεις πλακα...και τερηδονα.. :lol: :lol: :lol: :lol:

αν τωρα θες κατι πολυ πιο προσιτο δες την expansion board SR της roland KEYBOARDS OF 60'ς-70'ς...νομιζω οτι κανει για το jv σου..αν οχι βγαινει και σε rack(κατω απο 300 ευρω..!!)..ξερω και που θα το βρεις.. :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου