Προς το περιεχόμενο

POWER BANK OUTPUT


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει? Αγόρασα ένα powerbank για να έχω να φορτίζω το κινητό σε ώρα ανάγκης.Εχει 2 εξόδους.Μία 1 Α και μία 2.1Α. Απο ότι ξέρω τα κινητά φορτίζουν στο1Α και τα tablet sto 2.1A.  Αν βάλω το κινητό στο 2.1 θα φορτίσει πιο γρηγορα ή υπάρχει περίπτωση να μου το χαλάσει?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρταται απο τα αμπερ της μπαταριας. Για παραδειγμα αν η μπαταρια ειναι μικρη του κινητου (850mah) ναι μεν θα στη φορτισει γρηγορα αλλα η μπαταρια του κινητου σου θα ζεσταθει αρκετα και θαχει ως αποτελεσμα να μειωθει η διαρκεια και η "ζωη" της μπαταριας. Τα αποτελεσματα δε φαινονται αμεσως αλλα μετα απο κανα μηνα.

Ξεχασα να αναφερω οτι εχω και εγω powerbank που φορτιζει ειτε απο usb ειτε ηλιακα. Παρακολουθησε τη μπαταρια του powerbank την ωρα που φορτιζεις το κινητο γιατι στο δικο μου ζεσταινοταν υπερβολικα η μπαταρια του powerbank απ'οτι του κινητου και τωρα εχω προβλημα με τη μπαταρια του powerbank

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου