Προς το περιεχόμενο

tube screamers


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω ψηφιζω maxon od 9 και maxon 808...πολυ καλυτερα για τα αυτια μου αν και τα αλλα δεν ειναι και πολυ μακρινα στον ηχο..πανω κατω τα ιδια ειναι... :wink:

το maxon od9 ειναι και true bypass :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ριξε και μια ματια στο ταπεινο digitech bad monkey,κατα τη γνωμη μου ειναι το ιδιο καλο & κανει 35 ευρω :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ριξε και μια ματια στο ταπεινο digitech bad monkey' date='κατα τη γνωμη μου ειναι το ιδιο καλο & κανει 35 ευρω :wink:[/quote']

 

Είμαι κάτοχος του Bad Monkey. Δεν ξέρω τί ήχο ψάχνεις και πόσα χρήματα θες να δώσει, αλλά πιστεύω ότι το πεταλάκι αυτό αξίζει να το έχει κανείς ειδικά όταν στοιχίζει τόσο λίγο...

 

Δίνει ένα tube overdriven ήχο μόλις το ενεργοποιείς, δηλαδή αυτό που λέει το κάνει! Και από κει και πέρα παίζεις με τις ρυθμίσεις.

 

Τώρα αν ψάχνεις κάτι πιο εξειδικευμένο - boutique φάση τότε πας αλλού :wink:

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bad Monkey η Super Overdrive??? Ιδού η απορία....

 

SF από τα........ χείλη σου κρέμομαι :P

 

vagx69 αν σε ενδιαφερει και καποια αλλη γνωμη εκτος απο του SF :) εχω παιξει και με τα δυο και προτιμω χιλιες φορες το super overdrive..το bad monkey δεν μου αρεσε καθολου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το super overdrive δεν εχει καμμια σχεση με το tube screamer ηχητικα (& εμενα μου αρεσει πιο πολυ ακομα και απο τα original ts!)

 

Αν ομως θελεις ΗΧΟ Tube screamer (με ολα τα "κακα" του δηλ. "αναιμικα" μπασα) τοτε προτεινω το Bad Monkey μια και κοστιζει φθηνοτερα απο τα αντιστοιχα IBANEZ & ακουγεται καλυτερα (κατ'εμε) μια και δεν εχει τοσο μεγαλο αδειασμα των μπασων συχνοτητων.

 

Βεβαια μη ξεχνας οτι οτι & να σου λεμε ΒΛΑΚΕΙΕΣ σου λεμε μια και το σημαντικοτερο ειναι ΠΡΩΤΑ απο ολα να μας πεις με τι ΕΝΙΣΧΥΤΗ παιζεις γιατι ΚΑΘΕ ΠΕΤΑΛΙ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΝΕΤΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ σε καθα ενισχυτη (για αυτο αλλωστε καποιοι εκθειαζουν καποιο πεταλι & αλλοι το θαβουν) :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ καταρχην για τις απαντήσεις.

 

Παίζω προς το παρον με Crate VC5212 (Vintage Club 50 Watt) <--- (για πούλημα μαλλον) 90% με το Drive καναλι σε 40% Γκειν οπότε το drive το χρησημοποιω σαν Booster. Έχω ενα DS-2 για distortion και ακόμα 2 μπούστερ απλά θέλω ένα καθαρόαιμο Drive. Με κλειστα μάτια θα πήγαινα για Route 66 αλλά προς το παρόν ξεφεύγει από τα οικονομικά μου πλάνα.

 

Και εγώ τίνω προς SD απλά ηθελα μια επιβεβαίωση :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου