Προς το περιεχόμενο

tube screamers


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το έχω το Tube Works...φοβερό πετάλι !

 

Βέβαια όσο καλύτερη λάμπα του βάλεις τόσο καλύτερο ήχο έχεις...εγώ του έχω μια Mullard NOS 12AT7 και γαμάει !

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Bad Monkey μια περίοδο ήμουν σχεδόν έτοιμος να το αγοράσω. Διαπίστωσα όμως ότι το SD-1 της BOSS "συνεργάζεται" καλύτερα με το Muff μου και τελικά το προτίμησα.

Για τα χρήματά τους είναι και τα δύο καλά πετάλια, απλά το Super Overdrive δουλεύει καλύτερα σαν booster, ενώ το Bad Monkey είναι κάπως πιο distortion.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ καταρχην για τις απαντήσεις.

 

Παίζω προς το παρον με Crate VC5212 (Vintage Club 50 Watt) <--- (για πούλημα μαλλον) 90% με το Drive καναλι σε 40% Γκειν οπότε το drive το χρησημοποιω σαν Booster. Έχω ενα DS-2 για distortion και ακόμα 2 μπούστερ απλά θέλω ένα καθαρόαιμο Drive. Με κλειστα μάτια θα πήγαινα για Route 66 αλλά προς το παρόν ξεφεύγει από τα οικονομικά μου πλάνα.

 

Και εγώ τίνω προς SD απλά ηθελα μια επιβεβαίωση :D

 

Ο ενισχυτης σου φοραει EL84 ετσι δεν ειναι,φανταζομαι θα εχει αρκετα ενισχυτμενη την μεσαια περιοχη οποτε χρειαζεσαι κατι που να "κοβει" περισσοτερο δινοντας σου λιγα πριμα το sd λοιπον ειναι καλυτερο το ts ταιριαζει περισσοτερο σε ενισχυτες με 6L6 ,6V6 λυχνιες. :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου