Προς το περιεχόμενο

Kουφά και περίεργα που μας έχουν συμβεί στη σκηνή


vagelism

Προτεινόμενες αναρτήσεις

-στο 5/4 πριν 4 χρόνια παίζαμε φλουντιές και στο πρωίμιο του another brick in the wall (happiest days of our lives) που ο τραγουδιστής λέει You yes You stand still ladie!! μέσω ντουντούκας, αντι να πατήσει το διακόπτη για να ακουστεί μέσω αυτής πατάει το διακοπτη που ενεργοποιει κλασική σάπια μελωδία κλανοκινέζικου οχτάμπιτου Fur Elise... υπό τον ήχο των ελικοπτέρων .

κοκκαλο ολοι

 

-σε μπριζολα time ρεπερτόριο σηκώνεται θαμωνας να χορέψει το

`Κανείς εδω δεν τραγουδά` με χορογραφία ζειμπεκικο.  ακομα τον ψάχνει ο μεταξόπουλος για να μαθει το πως και τι

 

-αντίστοιχο σε επαρχία,έρχεται κοκκινόφτερνος Γερακίτης να παραγγείλει το ~Εισαι αμαρτωλή~ και το χόρεψε Τσάμικο...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μία φορά έχω κάνει live όλη και όλη(29 Δεκέμβρη 2008) με το μαθητικό Χιπ Χοπ συγκρότημα με φιλαράκια που είχαμε σκαρώσει τότε . Στο τελευταίο τραγούδι στο κουπλέ μου ξεχνάω το τελευταίο δίστιχο και για να σώσει το τραγούδι ο φίλος μου αρχίζει να χτυπιέται και να τραγουδάει το ρεφραίν. Αυτό είχε σα συνέπεια να τυλιχτεί το καλώδιο του μικροφώνου γύρω από το πόδι του και πάρ' τον κάτω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ενω εχω λιωσει το i want it all των queen  και εχουμε κανει 5 προβες και το χουμε,βγαινω να το παιξω.Ολα καλα ολα ωραια....φτανει η ωρα του σολο,μπαινω πορομενος γουσταρω και απο την πολη "ταβλα" ξεχναω πως παει η συνεχεια...τα χανω

για ενα δευτερολεπτο και μετα επανερχεται η θεια φωτηση και συνεχιζω.Οποιος το προσεξε σε εκεινη τη φαση ακομα θα γελαει με τη φατσα μου ειμαι σιγουρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-Σταθερα 2ημερα σε μαγαζι,παιζουμε ελληνικο εντεχνοροκοποπ.

Για ενα μηνα μας επρηζε καποιος(χτυπουσε τον πληκτρα στην πλατη)να πει το

''Ποσο σε θελω''.Ειχε γινει αφορητος..Αφου δεν καταλαβαινε με ευγενικο τροπο οτι δε γινεται(ηταν στη μεση του προγραμματος)αποφασισαμε να του κανουμε τη χαρη...

Ηρθε,επιασε το μικροφωνο και το παιξαμε.

Τεσσερεις τονους πανω...

πΟΣΟ Σε θελωωωω

Γκουχγκουχχουχου..

Το ειπε ομως ολο... ;D

Και στο τελος κατεβαινοντας μας λεει:Ημουν κρυωμενος σημερα..αλλες φορες στο σπιτι το λεγα καλα..

 

-Με το παραπανω σχημα μας παρακαλει φιλος να παμε να παιξουμε στο γαμο του γιατι θελει ποιοτητα...

Στη μεση της φαγοποσιας,πεφτει ο δισκος με τσι μπριζολες και τις σαλατες πανω στη νυφη...''Τι κα ρε μ...κα'' του λεει ο γαμπρος.Το γκαρσονι  ομως ηταν απ τους ζορικους και απαντησε..''Α παγαινε ρε και συ και η κοτα σου...''

(Τον διαλογο τον μαθαμε μετα..)

Εγινε το ελα να δεις...ξυλο..πεσαν κι αλλοι,γκαρσονια,σογια..φαρ ουεστ...

Ερχεται τ αφεντικο του μαγαζιου σε μας:Μη σταματατε,μη σταματατε!!!

και μεις παιζαμε..

''Μοναξια μου ολα'' και στο καπακι ''Αδρεναλινη'' ;D ;D ;D

Και το ξυλο να πεφτει τουλουμι...

 

-Παμε με την xαρντ ροκ μπαντα να κλεισουμε λαιβ σε μαγαζι εκτος πολης,εντος νομου..

Βρισκουμε τον μαγαζατορα..

-Κοιταξτε παιδια..εγω ειμαι παλιος ροκας και τα γουσταρω αυτα τα δυνατα...

παλια ολο Boney M ακουγα.. ;D

Θα σας εχω ηχο,τα φραγκα κατ ευθειαν οταν τελειωσετε,αλλα θελω μια χαρη..

Να βγαλετε και 2-3 κομματια Olympians γιατι αρεσουν στη γυναικα μου...

 

-Σ αυτο δεν ημουν παρων:

Kαλουν τον πληκτρα και τον τραγουδιστη σε τοπικο καναλι να πουν μερικα κομματια για προωθηση-διαφημιση του προγραμματος-μαγαζιου που παιζαμε.

Αργησαν λιγο να πανε.

5 λεπτα πριν ξεκινησουν,αναβρασμος στο στουντιο για να παρουν ηχο απ τα πληκτρα..

Με το που ξεκινανε,ερχεται ο ''τεχνικος'' και βαζει το jack στα phones απομονωνοντας τον ηχο...

ΕΕΕ λεει ο πληκτρας..Εγω απο που θ ακουω?

Απ την τηλεοραση- μονιτορ..

Ελα ομως που ο παρουσιαστης επειδη κατι μικροφωνιζε παταει το mute της τιβι..

Επαιξε μια ωρα χωρις να ακουει ΚΑΘΟΛΟΥ τι παιζει..

Επρεπε να δειτε τη φατσα του οταν επαιζε..

(Ειδα την εκπομπη αλλα δεν ηξερα τι γινεται..μονο που τον εβλεπα να κλεινει το να ματι... ;D)

Κι αλλα πολλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάμε να παίξουμε σε φεστιβάλ. Ούτε soundcheck ούτε τίποτα. Μπάντα μαζεμένη από μέλη άλλων συγκροτημάτων. Χωρίς όνομα. Τελευταία στιγμή αποφασίζουμε στο αυτοσαρκαστικό "Big Deal!" Στο θόρυβο του προηγούμενου συγκροτήματος, έρχεται ο διοργανωτής.

-Πώς λέγεστε;

-"Big Deal"

-Πώς;

-"Big Deal"

- A, ok.

Αφού τελείωνει το άλλο συγκρότημα.

-"Και τώρα θα ακούσετε τους Big Dick"...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Παίζουμε με τον Ian Gillan στο γήπεδο της Τούμπας στην Θεσσαλονίκη. Απόγευμα και μόλις είχαμε τελειώσει το soundcheck, οπότε είχαμε αράξει λιγάκι.

 

Ξαφνικά μπουκάρει στον χώρο ένας τύπος ολίγο… «ταραταντράν»- Μεσήλικας και βάλε, χρυσή καδένα, πουκαμισάκι «αμπιγιέ»- της… λαϊκής συνομοταξίας τέλος πάντων.

 

Πλησιάζοντας άρχισε να φωνάζει: «Ποιος είναι αυτός ο… Γκίλας» Κάγκελο εμείς…  Του δείχνουμε τον Gillan…

 

Πάει δίπλα του και ρίχνει την ατάκα: «Γιατί ρε κολλάς τις αφίσες σου επάνω στου… Βοσκόπουλου;»

 

Απάντηση Ian: «I beg your pardon ?»

 

Μιλάμε για απόλυτο σουρεαλισμό- φυσικά κάναμε ώρα για να συνέλθουμε από τα γέλια. Παρακολουθήσαμε live κατάσταση βγαλμένη από ταινία των… Monty Python.     

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτο live της προηγούμενης μπάντας σε μαγαζί 3x3. Στη σκηνή χωρούσε ίσα ίσα μια drums και ένα ενισχυτής. Ο τραγουδιστής μέσα στον κόσμο (ναι! τα 30 άτομα). Στη μέση του σετ επειδή ήθελε να κλείσει ταμία η γκαρσόνα ζήτησε απ' το μπασίστα να πληρώσει τις μπύρες που είχε πιει. Και η μπάντα να βαράει το Rock Bottom.

 

 

"Να με θάψουν οι οχτροί γιατί με θάβουν οι φίλοι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1984 και παιζουμε στη ΔΡΑΜΑ σε χλιδατη ντισκοτεκ.. ...κανουμε soundcheck και ο ντραμμερ "δινει κασα" στον ηχοληπτη,ενας περιεργος τυπος (κλασσικος 80s προκοιλεϊτορ με μαλακι με χωριστρα στη μεση  και καδενες) ειναι πανω στη "σκηνη" και.... περιεργαζεται τον ντραμμερ μας....κοιτωντας τον...περιεργα.....στην αρχη ο ντραμμερ μας ειναι...ψυχραιμος...μετα απο κανα 5λεπτο ομως κατα τη διαρκεια του οποιου ο τυπος...συνεχιζει να τον ..περιεργαζεται....τα παιρνει...και ρωταει τον τυπο...

 

"θες κατι φιλε?"

 

"δε μου λες ρε παλικαρι...να σου πω κατι?" τον ρωτα ο απιθανος...

 

"πες το" του λεει ο ντραμμερ...

 

"ρε συ....πολυ ΣΑΜΑΤΑ κανεις!!!"  του λεει ο απιθανος..... ;D ;D  

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου