Προς το περιεχόμενο

Visual Sound One Spot για χρήση σε live


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ουτε εγω ειχα ποτε μου προβλημα και καποια στιγμη οδηγουσα...17 πεταλια με αυτο,προφανως εχεις καποιο πεταλι που δεν ειναι compatible με το 1 spot στη σελιδα της VS μπορεις να δεις ποια ειναι αυτα.

 

Κατι αλλο που μπορεις να δοκιμασεις ειναι να απομακρυνεις οσο μακρυτερα μπορεις  το 1 spot απο την πεταλιερα σου

 

πολυ πιο ησυχα με το δικο του μετασχηματιστη το καθε πεταλι,

 

αυτος ετσι κι αλλοιως ειναι ο πιο ησυχος τροπος που υπαρχει.

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αρα ειναι ο λογος που ειναι σχεδον αθορυβο με ενα το καθε πεταλι.Απλα δε το εγραφε κανεις σε κανενα forum κ την πατησα.ΟΙ μαγνητες μου ειναι single coil κ το ακουω σιγουρα αρκετα, αλλα συγκριτικα με τους boss μετασχηματιστες με την ιδια κιθαρα κ ολα ιδια ειναι πολυ πιο θορυβωδης ακομη κ με ενα πεταλι.Οι αποστασεις ιδιες μονο το μετασχηματιστη αλλαζα .Αν δεν ειχα κανει την συγκριση θα λεγα αυτο ειναι κ θα συμβιβαζομουν αλλα απο την στιγμη που εκανα τη συγκριση δεν μπορω.Παντως εστω κ για ενα πεταλι δεν αξιζει σε σχεση με τον boss . Αν εχει καποιος BOSS ας το δοκιμασει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασες να τροφοδοτισεις με το one spot (χωρις ανταπτορα) ενα πεταλι μονο και να το συγκρινεις με τον boss? το λεω γιατι μερικοι ανταπτορες που πουλανε ειναι πολυ μαπα! Την εχω πατησει μια φορα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα δε το εγραφε κανεις σε κανενα forum κ την πατησα.

 

ε δεν ειναι και πολυ βολικο αν εχεις 16 πεταλια να εχεις και 16 ξεχωριστους μετασχηματιστες... ;D

 

 

παντως αν δεν σου κανει για οποιονδηποτε λογο το 1 spot τοτε πρεπει να πας σε πιο ακριβες λυσεις τυπου Voodoo Lab

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον γνησιο 5αρη ανταπτορα της virtual Sound πηρα.Αλλα κ παλι χωρις ανταπτορα σε ενα ενα  πεταλι η κ το μονο wah, το spot 1 κανει πολυ περισσοτερο θορυβο απο τον boss.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου βγαζει θορυβο και με το καθε ενα απο τα πεταλια σου ξεχωριστα?

Προσωπικα το χρησιμοποιω εδω και καμποσα χρονια, και ακομα και στα πεταλια που μου βγαζει λιγο θορυβο ( Boss Space Echo & RC-2), αν το βαλω μονο του ειναι ησυχο.

 

Επετρεψε μου μια ερωτηση, αυτη ειναι οντως η σειρα των πεταλιων σου ή εχεις κανει καποιο λαθος?

 

Η σειρα ειναι κιθαρα-Wah-Compressor-Analog Delay-Overdrive-Blues driver-Ενισχυτης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον γνησιο 5αρη ανταπτορα της virtual Sound πηρα.Αλλα κ παλι χωρις ανταπτορα σε ενα ενα  πεταλι η κ το μονο wah, το spot 1 κανει πολυ περισσοτερο θορυβο απο τον boss.

 

περιεργο,εγω οδηγουσα ολα αυτα

 

0351247999deeb84b66cb2b0bd491dfb71ca15afd50421a4691be47b.jpg

 

και οδηγω ολα αυτα

 

pd2.jpg

 

και δεν ακουγεται κιχ

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τη τιμη που πωλειται μια χαρα κανει τη δουλεια του. Το χρησιμοποιουσα 7 χρονια και μονο δυο πεταλια εβγαζαν θορυβο. Αν καποιος εχει αρκετα πεταλια και μπορει να διαθεσει χρηματα για ενα καλο τροφοδοτικο (isolated outputs/magnetically shielded) κακο δεν ειναι. Ειδικα αν εχει ακριβα πεταλια ενα καλυτερο τροφοδοτικο προσφερει εκτος απο ευελιξια και καλυτερη ασφαλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σειρα ειναι αυτη που εγραψα παραπανω,αλλα οτι σειρα κ να ειχα εφοσον με τους Boss σε αυτη παλι την σειρα ηταν πιο ησυχο δεν υπαρχει αμφιβολια.Εγω συγκρινα με τους BOSS K εναν Dunlop original  για το Wah.Τωρα αν δεν ειχα κανει την συγκριση οπως ειπα κ πιο πριν ισως να μην με πειραζε τοσο.Δεν ξερω μηπως το Spot 1 ειναι για παρα πολλα πεταλια κ οχι για ενα η τοσα λιγα, δε ξερω.Αλλα σιγουρα απο το BOSS ειναι πιο θορυβωδες.Γιατι οπως ξαναειπα το συγκρινα κ σκετο.Ο λογος που το εγραψα στο αρθρο ειναι μην την πατησει κανεις με τοσα λιγα πεταλια οπως εγω.Εφοσον εχει για το καθε πεταλι διαφορετικο τροφοδοτικο η προτιμαει να παρει για να γλιτωσει τον θορυβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Genius Loci

 

Γράφεις:

Το 1Spot προσωπικά το σιχαίνομαι. Έπεσα θύμα της (σπάνιας ωστόσο, αλλά υπαρκτής) "ικανότητάς" του να παίρνει μαζί του όσα περισσότερα πετάλια μπορεί όταν ψοφάει... Είναι ένα τροφοδοτικό... κινητού τηλεφώνου αξίας €20 (και καταλαβαίνεις νομίζω τι κόστους...).  

 

Θες να αναφερθείς λιγάκι σε αυτό;

Πώς μπορεί να συμβεί δηλαδή; Έφταιγε το το ίδιο το τροφοδοτικό ή έγινε κάποια υπερφόρτωση τάσης; Αν πρόκειται για υπερφόρτωση τάσης, δεν παίζει ρόλο αν τo 1 σποτ είναι πλαγκαρισμένο σε πολύπριζο ασφαλείας που προστατεύει από τις μεταβολές στην τάση του ηλεκτρικού ρεύματος; (that's my case)

 

(αν το έχεις ξαναναφέρει εδώ στο φόρουμ, συγχώρεσέ με, αλλά είμαι νέο μέλςο και δεν το έχω υπόψη μου)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου