Προς το περιεχόμενο

Compact Digital piano ή Home Keybord?


waise

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα! Έψαξα για παλαιότερα θέματα που να αφορούν αυτά τα είδη μαζί αλλά δεν βρήκα κάτι. Αν υπάρχει και απλά μου ξέφυγε, συγγνώμη για τη φασαρία. Απλά ήθελα να ρωτήσω τι από τα δύο με συμφέρει να αγοράσω.

Ενδιαφέρομαι κυρίως για τους ήχους πιάνο και όχι για τα 1000 μύρια ήχους που προσφέρουν τα αρμόνια συν τα styles, songs κτλ. Επίσης, θέλω να υπάρχει δυνατότητα σύνδεσης με υπολογιστή. Το θέμα είναι ότι διαθέτω μόνο γύρω στα 300 E. Αν πάρω digital θα είναι αρκετά καλό ή θα είναι καλύτερος ο ήχος από αρμόνιο αντίστοιχης τιμής?

Ενδεικτικά: http://www.thomann.de/gr/yamaha_np30_b.htm

                http://www.thomann.de/gr/yamaha_psre423.htm 

Ευχαριστώ!!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλισπερα φιλε μου.

το ενα ειναι ηλεκτρικο piano και το αλλο arranger keybord με ρυθμους για stand alone φαση

αρα για piano που σε ενδιαφερει περισοτερο το πρωτο καλιτερα αν εχει εισοδο midi λογικα μπορεις να το συνδεσεις και στο pc  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο μπάτζετ που διαθέτεις,για καινούριο όργανο το stage της Yamaha είναι ότι πρέπει.

Με 10 ήχους,πρέπει να είναι και καλή κατασκευή λόγω του ονόματος της εταιρίας.

Συνδέεται μέσω midi με υπολογιστή.

Θα έχεις τα πιάνα σου να ακούς από τα μεγάφωνά του,αν δεν το συνδέσεις σε κάποιο ενισχυτή hifi ή πλήκτρων.

 

Καλή αγορά ! :)

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ παιδιά για την βοήθεια. Δυστυχώς σήμερα που δοκίμασα λίγο το yamaha np-30 απογοητεύτηκα από τον ήχο του, μου θύμιζε πολύ midi ήχο και όχι τόσο φυσικό. Δηλαδή ήμουν πιο ευχαριστημένη από τον ήχο πιάνο του αρμονίου. Θα το ψάξω λίγο παραπάνω με τις δοκιμές. Οποιαδήποτε πρόταση καλοδεχούμενη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο μπάτζετ που διαθέτεις δεν θα βρείς κάτι καινούριο και με δείγματα που έχεις στο νου σου.

Σε αυτά τα χρήματα το m audio prokeys 88 sx ίσως το βρεις.

Μια λύση που δεν στη συνιστώ λόγω απειρίας σου (κάτι που είναι στην αρχή,μετά μαθαίνεις ) είναι να μπλέξεις με προγράμματα μουσικά,vst όργανα και midi/usb keyboards.

Θέματα περί αυτών θα βρείς πάμπολλα στο Νοιζ.

 

Να παρακολουθείς τις αγγελίες συχνά πυκνά, για prokeys 88sx, ή συνθεσαιζερ ή αρμόνια.

 

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λες δείγματα? Εμένα με ενδιαφέρει ο καλός ήχος πιάνο, βασικά ο πιο πειστικός. Ξέρω ότι στα χρήματα αυτά πιθανά ζητάω πολλά, αλλά δεν με ενδιαφέρουν καθόλου ήχοι και τραγούδια του αρμονίου. Όσο για τα midi, το έχω συζητήσει και με φίλο μου και όντως για εμένα δεν θα ήταν το καταλληλότερο αφού απαιτεί προγράμματα, καλό PC κοκ. Απ' ό,τι βλέπω το m audio prokeys 88 sx είναι stage piano και όντως θα ήταν καλό αρκεί na μου αρέσει ο ήχος του και φυσικά να το βρω σε αυτό το ποσό:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λες δείγματα? Εμένα με ενδιαφέρει ο καλός ήχος πιάνο, βασικά ο πιο πειστικός.

Δείγματα > οι ήχοι του οργάνου.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να και οι Έλληνες.

 

Έχω την εντύπωση πως ο Τονυς το έχει στο μαγαζί.Επικοινώνησε με όσους μπορείς.

Και δεν είναι μακρυά απο τον Γερμανο στην τιμή.

 

Τσέκαρέ το.

 

http://www.google.gr/search?q=m+audio+prokeys+sono88&hl=el&prmd=ivns&source=lnt&tbs=ctr:countryGR&cr=countryGR&sa=X&ei=uqJATefxCceV8QOmyMjhBA&ved=0CAgQpwUoAg

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου