Προς το περιεχόμενο

βοηθεια για ενισχυτη


kotopoulos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

νωμιζω μαγκες οτι θα καταληξω σε αυτον ειδα και τη περιπτωση  του tech 21 πολυ καλος ενισχυτης αλλα λιγο πιο πριμος απο οτι τον ηθελα αν συμφωνειτε και εσεισ και βαση με αυτα που σας εχω αναφερει πειτε μου αν ειναι να κανω τη παραγγελια...και υπενθυμιζω οτι θα παραγγειλω μια classic vibe telecaster squier που θα ειναι πλεον η κυριως κιθαρα μου για αυτον τον ενισχυτη και λιγοτερο η washburn lyon series με διπλους μαγνητες......αν εκανα σωστη επιλογη δωστε την ευχη σας....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Toν fender super champ γιατι τον απέρριψες ? Εγω θα τον προτιμούσα απο αυτόν που παρέθεσες. Συνοψίζοντας τι ήχο ψάχνεις ? Έναν ή πολλούς και για τι χρήση ? Σπίτι η σπιτι και live ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγκριτικα λες οτι ο super champ ειναι καλυτερος....απλα ο kustom μου φανηκε πιο βαρβατος πιο"βαρυς"ισως να κανω λαθος....ο fender ειναι βεβαια full λαμπα......ειναι και το vintage που μου δινει ο kustom.....τον θελω για σπιτι κυριως για καθαρα αλλα να εχω και τα εφφεδακια μου οπως δειχνει στον kustom...σου παραθετω και βιντεο

Kustom HV 65 hybrid guitar amp test

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δέν μπορείς να κρίνεις μέσω βίντεο των youtube .... Αν κάποιος έχει ηχογραφηθεί καλύτερα θα ακούγεται και καλύτερα.Αλλα επειδή είμαι σίγουρος ότι μετά απο λίγο καιρό και τη δουλειά σου να κάνεις με αυτόν τον ενισχυτή θα θέλεις να πάρεις έναν λαμπάτο γιατί όλοι λένε πόσο καλοι είναι.... Γιατί δεν τον παίρνεις απο τώρα μιας και η διαφορά η χρηματική είναι μικρή ? Βέβαια έχει και αυτος τα digital effect του(για τον fender λεω) αλλα για μένα για κάποιον που ξεκινάει τώρα  καλύτερα, γιατι ίσως μια πεταλιέρα τον δυσκολέψει και βαρεθεί να την ψάξει και την παρατήσει...  

 

Υ.Γ : Τι vintage σου δινει ο kustom ? εννοεις σε εμφάνιση ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι να καταλήξεις σε τέτοια λύση (όλα σε ένα)  πάρε καλύτερα κανέναν roland cube 40XL ή Fender Mustang II. Με τόσα λεφτά για τον kustom αυριο μεθάυριο αν θες να τον πουλήσεις θα ψάχνεις να τον δώσεις κανά 150άρι και δεν θα μπορείς.

 

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει καποιος ενισχυτης με λαμπα πλυν του super champ και του bugera v22 που να δινει vintage εμφανιση γλυκα καθαρα να εχει τα εφφεδακια του και να μη τον βαρεθω?

ναι οντως με ενδιαφερει και η εμφανιση...μπορει να ακουγετε ανουσιο...ειναι για μενα θεμα ψυχολογιας....ειδα και τους epiphone δε μου εχετε πει ακομα τη γνωμη σας για αυτους εχω παραθεσει παραπανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου