Προς το περιεχόμενο

Ποια από τις 2 έχει καλύτερους ada convertors?


Loizos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν όπως λέει και ο τίτλος η ερώτηση μου είναι ποιά από τις δύο κάρτες έχει καλύτερους ada convertors?

1. Terratec Phase 24 (FW)

2. M-Audio Audiophile 192

 

Και κάτι άλλο. Η Audiophile 192 υποστηρίζει ταυτόχρονη ηχογράφηση 4 καναλιών? 2 αναλογικά και 2 ψηφιακά ή μόνο τα 2 κάθε φορά όπως την terratec?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

εμμμ.... Αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν όπως λέει και ο τίτλος η ερώτηση μου είναι ποιά από τις δύο κάρτες έχει καλύτερους ada convertors?

1. Terratec Phase 24 (FW)

2. M-Audio Audiophile 192.

 

Καμια απο τις δυο!

Και οι δυο θα σου δωσουν την μιση μουσικη σε σχεση με ενα πραγματικα καλο μετατροπεα. Νομιζω οτι σε αυτη την κατηγορια το τελευταιο που θα επρεπε να σε απασχολει ειναι το convertion.

φιλικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν όπως λέει και ο τίτλος η ερώτηση μου είναι ποιά από τις δύο κάρτες έχει καλύτερους ada convertors?

1. Terratec Phase 24 (FW)

2. M-Audio Audiophile 192.

 

Καμια απο τις δυο!

Και οι δυο θα σου δωσουν την μιση μουσικη σε σχεση με ενα πραγματικα καλο μετατροπεα. Νομιζω οτι σε αυτη την κατηγορια το τελευταιο που θα επρεπε να σε απασχολει ειναι το convertion.

φιλικα

 

aiolos εισαι καπως υπερβολικα....υπερβολικος....!!!

τι παει να πει..μιση μουσικη??δεν ισχυει με τιποτα κατι τετοιο...εκτος αυτου μαλλον ενδιαφερεται ο ανθρωπος για συγκεκριμενη κατηγορια τιμης...ακομα και ετσι να μην ηταν η συγκεκριμενη m-audio εχει καινουργιους convertors της avid οι οποιοι δεν εχουν σχεση με τις παλαιοτερες m-audio...μπες λιγο στο site της να δεις χαρακτηριστικα..οι convertors τησ συναγωνιζονται αρκετους ακριβοτερων καρτων...μην την συγκρινεις ομως με πανακριβα συστηματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Musictech ευχαριστώ για την απάντηση σου. Φίλε Aiolos ευχαριστώ για την απάντηση σου αλλά η ερώτηση μου ήταν πολύ συγκεκριμένη. Εαν ήθελα ένα πραγματικά καλό convertion (και είχα και τα χρήματα) θα πήγαινα αλλού (ίσως apogee). Υπάρχει λόγος που ρωτάω για τις συγκεκριμένες κάρτες γιαυτό και θα παρακαλούσα η απάντηση να επικεντρώνεται σε αυτές τις 2.

Και πάλι ευχαριστώ :)

εμμμ.... Αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

aiolos εισαι καπως υπερβολικα....υπερβολικος....!!!

τι παει να πει..μιση μουσικη??

Εχεις δικιο ειμαι υπρβολικος :D

 

Το "μιση μουσικη" ειναι πολυ' date=' επρεπε να πω λιγοτερο:)

 

Μιση μουσικη σημαινει: Οταν βαζεις ενα πολυ καλο μουσικο με ενα πολυ καλο οργανο μπροστα σε ενα πολυ καλο μικροφωνο με πολυ καλη προενισχυση και με ενα καλο συστημα monitoring, τοτε με ενα μετατροπεα των 100 ευρω θα παρεις τα μισα απο τον ηχο και την ερμηνεια του μουσικού:)

 

 

Λοιπόν όπως λέει και ο τίτλος η ερώτηση μου είναι ποιά από τις δύο κάρτες έχει καλύτερους ada convertors?

 

Νομιζω οτι αυτο ρωτησες :) :) :)

Η διαφορα που μπορει να εχουν (που δεν εχουν) οι εν λογω καρτες που αναφερεις στο ADA ειναι κατα την γνώμη μου ανυπαρκτη.Ειναι και οι δυο στην χαμηλοτερη ποιοτητα.

Οποτε κοιταξε και ψαξε στα υπολοιπα χαρακτηριστικα που σου προσφερουν οι συγκεκριμενες καρτες για να δεις τι σε βολευει.:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

της συγκεκριμενης καρτας ο convertor αν και φθηνη μπορει να συναγωνιστει ακριβοτερους...απλα δεν προσφερει πολλα αλλα η καρτα..και εχω ακουσει πολυ καλες δουλειες ακομα και με τετοιες καρτες..επισης εχω ακουσει πολυ καλα performances απο τετοιες καρτες...να εισαι σιγουρος οτι η αξια ενος καλου μουσικου μπορει να φανει και με μια οχι πανακριβη καρτα αρκει να υπαρχει το σωστο παιξιμο ,η δυνατη καλυτερη ηχοληψια,καλη μιξη κ.τ.λ...επισης καποια ξεχωριστη καλη προενισχυση και μικροφωνο...μην πας τωρα να βγαλεις αχρηστες καρρτες με 113 db δυναμικη περιοχη,χωρις θορυβο και με δυνατοτητα ηχογραφησης 24 bit,192 khz..τοσος δηλαδη κοσμος που δουλευει με αυτες δεν κανει μουσικη???μπορω να σου αναφερω και αρκετους καλλιτεχνες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα νουμερα δεν λενε τιποτα απολυτως!!!

Και οι μετατροπεις Weiss εχουν περιπου τα ιδια db και ειναι 24/96 μονο που κοστιζουν 13000 ευρω. Ετσι οπως μας τα λες ειναι τα τδια πραγματα.

 

Πραγματι θα ηθελα να μας πεις τους καλλιτέχνες :lol:

ειμαι πολυ περιεργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου