Προς το περιεχόμενο

Αργοπορία παράδοσης πεταλιού από Malekko


Sakis_Gallo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λεπόν εδώ και τρεις εβδομάδες έχω κάνει μια παραγγελία κατευθείαν από το site της Malekko για ένα πετάλι(το vibrato)

Μόλις έκανα την παραγγελία μου ήρθαν και τα σχετικά mail ότι όλα πήγαν καλά!

Δυστηχός ακόμα δεν έχει εμφανιστεί τίποτα αλλά το χειρότερο είναι ότι δεν μου απαντάνε και στα Mail που τους στέλνω(κάθε μέρα και από ένα στέλνω)

Είχατε μήπως κάνει ποτέ καμιά συναλλαγή με την συγκεκριμένη εταιρία;

Μπορώ να κάνω κάτι πέρα από το να ανάψω κανά κεράκι και να περιμένω;

 

Ευχαριστώ!

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο Malekko δεν εχω παραγγειλει, αλλα επειδη παραγγελνω σχετικα συχνα απο Αμερικη, το μονο που ξερω να σου πω ειναι οτι τελευταια λογω τρομολαγνειας που ερχεται προς τα ΄δω, εχουν εντατικοποιησει τους ελεγχους με αποτελεσμα να καθυστερουν πολυ.

Δηλαδη, ενω μεχρι πριν απο 4-5 μηνες ο,τι παρηγγειλα ερχοταν σε 1-2 εβδομαδες το πολυ, τις τελευταιες 3 φορες πηρε 3+ βδομαδες.

Εχεις πληρωσει μεσω paypal?

Αν ναι, δες για το οριο που σου δινεται ωστε να τους κανεις δηλωση εκει. Αν θυμαμαι καλα ειναι 45 μερες απο τη μερα της πληρωμης, οποτε εχεις ακομα λιγο.

Επισης, αν εχεις πληρωσει μεσω PayPal, τι λεει στη φορμα για το shipping status?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση!  :)

 

οσο αφορα το paypal εγω πληρωσα μεσω της πιστωτικης μου καρτας αλλα απο τα Mail που διαβασα αυτη πληρωθηκαν μεσω Paypal(ετσι καταλαβα τουλαχιστον)

 

μου ηρθαν 2 Mail

το πρωτο ηταν απο [email protected] και ελεγε

 

Hello

You sent a payment of $164.00 USD to Malekko Heavy Industry Corporation.

This charge will appear on your credit card statement as payment to PAYPAL *MALEKKOFX.

 

και το δευτερο ειναι απο την malekko εχει ολα τα στοιχεια της παραγγελιας

 

μηπως ουτε καν εγινε η παραγγελεια...... ::)

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο μπορω να καταλαβω μια χαρα εγινε η παραγγελια.

Δεν εχεις κανει λογαριασμο στο PayPal?

Η εννοεις οτι πρωτη φορα εγινε απο το site τους?

Μπορεις να κανεις login με την διευθυνση του mail σου και να δεις εκει αναλυτικα την κατασταση της παραγγελιας.

Αλλα οσο γνωριζω, επειδη το χρησιμοποιω σχετικα συχνα για αγορες, εχεις 45 μερες να κανεις προσβολη του transaction.

Αν ειχε γινει μεσω ebay, θα σου ελεγα οτι σε περιπτωση μη παραδοσης, θα παρεις τα λεφτα σου πισω, αλλα τωρα επειδη εχει γινει απο αλλο "καταστημα" στην ουσια, δεν ξερω, αλλα λογικα κατι παρομοιο θα ισχυει.

Παντως πιστευω οτι θα ειναι καθυστερηση λογω νεων μετρων, γενικα οι official dealers ποσο μαλλον οταν ειναι απο τον ιδιο τον κατασκευαστη, δεν κανουν κομπινες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μας είπες το πιο σημαντικό...Τι χρόνο παράδοσης υποτίθεται οτι θα είχε?

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μας είπες το πιο σημαντικό...Τι χρόνο παράδοσης υποτίθεται οτι θα είχε?

 

+1

 

Ανάλογα με την κατάσταση του προιόντος (in stock, limited stock, on backorder) παίζει και η ημερομηνια που θα το παραλάβεις. Π.χ. αν είναι stock είναι direct shipment, οπότε θα σου φτάσει ανάλογα με το πόσες μέρες αναφέρει το site ότι θα το παραλάβεις στη χώρα σου. Αν είναι back order, το site αναφέρει ''estimated delivery time'' την τάδε ημερομηνία (που μπορεί να είναι και πάνω από μηνα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ εκτιμώ ότι η καθυστέρηση είναι η προβλεπόμενη. Δεν ξέρω τι παρήγγειλες βέβαια αλλά πρέπει δυστυχώς να σου πω πως όλα αυτά θα είχαν αποφευχθεί αν διάλεγες κάποιον Ευρωπαίο dealer όπως πχ. το http://www.crushthebutton.be...

 

Α, και θα απέφευγα το mail bombing στέλνοντάς τους ένα κάθε μέρα. Το στοιχειώδες διαδικτυακό σαβουάρ βιβρ θεωρητικά βάζει ένα ελάχιστο χρονικό διάστημα τριων εργάσιμων, ειδικά αν σκεφτείς τον όγκο των emails που δέχονται καθημερινά...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ για της απαντησεις σας!

 

ας τα παρουμε με την σειρα!  ;D

 

@AndyC

δεν εχω λογαριασμο paylpal

λογικα εγινε πρωτη φορα απο το site τους

 

@S9F @Lord_Goumis

οταν εκανα την παραγγελεια ελεγε In stock

τωρα ψαχνωντας το site δεν λεει τιποτα

επισης ειχα στειλει καποια mail πριν λιγο καιρο ρωτοντας για ολα αυτα αλλα απαντηση δεν επερνα....

 

@bloody_sunday

το γνωριζα τον dealer αλλα γλυτωνα μερικα λεφτα απο Αμερικη και ειπα να το ρισκαρω.Ελπιζω να μην την πατησα  :P

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπωσδήποτε σου εύχομαι να μη την πατήσεις, και δεν το βλέπω να συμβαίνει γιατί δεν έχουν τη φήμη απατεώνων (άλλοι την έχουν κι έχουν ψιλοσταμπαριστεί πια στους κύκλους των πεταλοgeeks)... αν και να σου πω πως θα μπορούσες επίσης να προτιμήσεις από Αμερική για Malekko το Proguitarshop, το οποίο όσες φορές το έχω προτιμήσει - αρκετές - έχω διαπιστώσει τις εξαιρετικές του τιμές και το σχεδόν υποδειγματικό του customer service.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΗΡΘΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!!!  ;D ;D ;D ;D

 

πληρωσα μονο 3ευρω!

132 ολα μαζι δηλαδη!

 

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου