Προς το περιεχόμενο

V-amp Pro Iron Maiden Settings


Aggelos22i

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα στους μουσικους! ειμαι ο Αγγελος επεζα πριν απο καποια χρονια για 5 χρονια κλασικη κιθαρα και τωρα αρχισα ξανα να πεζω ηλεκτρικη κιθαρα εδς και 1 χρονο :) το ερωτημα μου ειναι: Εχω στην κατοχη μου το γνωστο Rack V-amp Pro και πεδευομαι να το ρυθμησω σε Iron Maiden ηχο αλλα δεν τα καταφερνω  :( εαν καποιος εχει το Rack και ξερει να το χειριζεται καλα αν εχει την καλοσυνη παρακαλω να με βοιθησει! ευχαριστω προκαταβολικα  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εχει την καλοσυνη παρακαλω να με βοιθησει! ευχαριστω προκαταβολικα  :)

να ξεκινήσουμε να βοηθάμε στη γραμματική? ;)...Καλώς ήρθες..

Ευχαριστούμε προκαταβολικά...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ξεκινήσουμε να βοηθάμε στη γραμματική? ;)...Καλώς ήρθες..

Ευχαριστούμε προκαταβολικά...

Με συγχωρεις για την γραμματικη μου  :P απλα ειμαι στη δουλεια και το εγραψα λιγο βιαστηκα! ασε που εχουμε συνηθισει να γραφουμε αγγλικα! τεσπα καλη η παρατηρηση σου!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρες ένα MIDI καλώδιο και σύνδεσε το Vamp στον υπολογιστή σου. Κατέβασε το software editor από τη σελίδα της εταιρίας και εγκατεστησε το. Μέσα από το συγκεκριμένο πρόγραμμα θα μπορείς να κάνεις πολλές παραπάνω ρυθμίσεις στους ήχους σου και θα έχεις ευκολη προσβαση στην βιβλιοθηκη των presets. Μετα ψάξε και κατέβασε απο τα διαφορα sites και forum στο ιντερνετ presets που έχουν κατασκευάσει άλλοι με ήχο iron maiden. δοκιμασε μερικά το πολύ πολύ πειραξέ τα και λιγο, όλο και κάποιο θα σου κάνει.

Οι Iron maiden έχουν άλλο ήχο στο πρώτο άλμπουμ , άλλο στο piece of mind και άλλο στο Final frontier πρέπει να ξέρεις ακριβώς ποιον ήχο θες να πετύχεις.

Αν θυμάμαι καλά ένα Preset κάπου στο 16Α ονόματι Solo Force ή κάτι τέτοιο με λιγο πείραγμα στα settings πχ. delay , eq ktl. ήταν πολύ κοντά στον κλασσικό σολο ήχο του Murray στα mid 80's

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με βαζεις σε διαδικασια! απλα αν καποιος χρηστης εχει αυτο το ρακ και εχει τις ρυθμισεις για ηχο maiden συγκεκριμενα απο το αλμπουμ που εχει το the trooper (αυτον τον ηχο ψαχνω) θα με βοηθουσε περισοτερο! παντως πολυ καλη η ιδεα σου  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου βάζω εδώ να δείς τα λινκ.

Απο εδώ κατέβασε το πρώτο αρχείο που έιναι το προγραμμα

και το δεύτερο που είναι το help και διαβασε το.

http://www.behringer.com/EN/Support/V-Amp-Downloads.aspx

Απο εδώ διαλέγεις και κατεβάζεις patches (ρυθμίσεις για ήχους)

http://www.behringer.com/EN/Support/V-Amp-Tone-Library.aspx

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Loki εισαι κορυφη! ευχαριστω παρα πολυ (εψαχνα σαν μαμακας..) τελικα βρηκα ρυθμησεις απο αλλους χρηστες και βρηκα και εναν Maiden και αρκετους αλους που ενδιαφερομαι! θα παω αυριο το πρωι κιολας να αγορασω MIDI καλωδιο για υπολογιστη οπως μου ειχες πει, oι ηχοι που κατεβασα θα αποθηκευτουν στο ρακ? η θα τους εχω μονο αν ανοιγω το pc?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ρακ. Αν δεν έχεις κάρτα ήχου με midi in out χτύπα ένα USB to midi interface καλώδιο σαν τα παρακάτω και θα είσαι κομπλε.

 

http://www.gpanagopoulos.com/eshop/e-mu-xmidi-1x1.html

http://www.gpanagopoulos.com/eshop/cme-u2midi.html

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου