Προς το περιεχόμενο

I cried more for my guitar than for my grandfather's funeral


Προτεινόμενες αναρτήσεις

“It feels like I’m missing a limb,” explained McGinty, who received the Strat as a gift from his father 15 years ago. ”I learned how to write on that guitar and play on it. It’s influenced me more than anything.”

http://tinyurl.com/453gcz3

 

 

Η δική σας αγαπημένη κιθάρα πόσο αξίζει και πόσα θα δίνατε για να την πάρετε πίσω;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι θα δίνατε για να την πάρετε πίσω;

Τσαμπουκά.............. ή τη γυναίκα μου.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω καποια αγαπημενη κιθαρα (γενικα τις κιθαρες τις θεωρω εργαλεια και δεν δενομαι συναισθηματικα μαζι τους για αυτο και εχω αλλαξει καμμια εκατοστη.... ;D) αλλα δεν θα με χαλαγε να ξαναεβρισκα την κλεμμενη μου 68αρα Les Paul Custom....

 

Mια και κανει κανα 20αρι χιλιαρικα σημερα..δινω μεχρι 18 (να μη βγαλω και ενα 2χιλιαρο απο τη μεταπωληση της? ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι εμπόριο, φίλος, όχι αγάπη. Δες τον παραπάνω... Μέχρι και τη γυναίκα του δίνει έναντι...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι εμπόριο, φίλος, όχι αγάπη. Δες τον παραπάνω... Μέχρι και τη γυναίκα του δίνει έναντι...

Και αυτος εμποριο κανει.Δινει κατι που δε χρειαζεται για κατι που θα του ειναι χρησιμο  ;D :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αυτος εμποριο κανει.Δινει κατι που δε χρειαζεται για κατι που θα του ειναι χρησιμο  ;D :P

αγορα και ζητηση  ;D ;D

 

προσωπικα δεν εχω "χασει" καμια κιθαρα - αλλα με ευλογισε ο θεος και ο ερωτας μου ο μεγαλος βρεθηκε να πωλειτε απο τον metalmike πριν απο κανα χρονο κοντα.........αν την εχανα ή οτιδηποτε αλλο θα..............σκοτωνα τον metalmike ;D ;D απλο......

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

IMHO: Αγαπάμε τις κιθάρες μας και για την γενική ψυχαγωγία μας...αλλά αυτές πώς είναι δυνατόν να μας αγαπάνε εφόσον είναι άψυχες; Μην θεοποιούμε ποτέ τα υλικά,δεν ξέρεις ποτέ πώς μπορεί να έρθουν τα πράγματα στην ζωή (δείνω και έχω δώσει πολλά πράγματα και δεν το έχω μετανοιώσει...είναι θέμα προτερεοτήτων). Άν κάποιος δεν έχει αγάπη για τον συνάνθρωπο του αλλά έχει απαράμιλλη αγάπη για τα υλικά τότε ποιό το νόημα σε τούτο τον κόσμο; Σημασία έχει ο συνάνθρωπος σου να σε αγαλιάζει και όχι τα άψυχα υλικά που προσφέρουν στιγμιαίες "και μερικές φορές εγωιστικές" ικανοποιήσεις.

The player makes the guitar, not the opposite.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

IMHO: Αγαπάμε τις κιθάρες μας και για την γενική ψυχαγωγία μας...αλλά αυτές πώς είναι δυνατόν να μας αγαπάνε εφόσον είναι άψυχες; Μην θεοποιούμε ποτέ τα υλικά,δεν ξέρεις ποτέ πώς μπορεί να έρθουν τα πράγματα στην ζωή (δείνω και έχω δώσει πολλά πράγματα και δεν το έχω μετανοιώσει...είναι θέμα προτερεοτήτων). Άν κάποιος δεν έχει αγάπη για τον συνάνθρωπο του αλλά έχει απαράμιλλη αγάπη για τα υλικά τότε ποιό το νόημα σε τούτο τον κόσμο; Σημασία έχει ο συνάνθρωπος σου να σε αγαλιάζει και όχι τα άψυχα υλικά που προσφέρουν στιγμιαίες "και μερικές φορές εγωιστικές" ικανοποιήσεις.

Τσαμπουκά.............. ή τη γυναίκα μου.

εσεις οι 2 πρεπει να βγειτε για μπυρα  ;D ;D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι κιθάρες όπως και οι γυναίκες είναι αντικείμενα ικανοποίησης των πόθων μας  ;D ;D ;D

Σορρυ αλλά, διαφωνω καθετα και οριζοντια. Οι κιθαρες δεν θα σ'τα πρήξουν ποτέ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου