Προς το περιεχόμενο

Batlord performs!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προχτες ειχα τη τυχη να βρεθω στο Underworld ειδα live τους Batlord.

 

Batlord ως ονομα της μπαντας και οχι ως ατομο οπως ηταν περασμενος στα credits του Salt For Zombies την περιοδο που ηταν κιθαριστας των Fuzztones.

 

Οι Batlord επαιξαν μετα τους φοβερους Teddy Boys from the Crypt και παρουσιασαν ενα 60's Garage/R'n'R οργιο το οποιο εμενα προσωπικα με αφησε με το στομα ανοιχτο.

 

Το Underworld εκεινη τη μερα, Τριτη 4/4, ειχε καμια 20αρια ατομα :!: :!: :!:

Αυτο σας πληροφορω πτοησε περισσοτερο εμενα παρα τους τον Scorpio (frontman των Batlord και μεχρι προτινος γνωστος ο ιδιος ως Batlord). Ανεβηκε στο μικρο stage και εδωσε ενα απο τα καλυτερα SHOW που εχω δει ποτε μου!!! Λογω του λιγου κοσμου που μαζεψε ειχαμε την ευκαιρια να το κουβεντιασουμε μετα... Ειναι γαμω τα παιδια και αυτη ειναι και η αποψη του T-Ace, drummer των Teddy Boys.

 

Οι Batlord μετα την Αθηνα, μου ειπε, θα επαιζαν στη Πατρα και αυριο παιζουν στο 8-Ball στη Θεσσαλονικη. Οσοι πιστοι Θεσσαλονικεις λοιπον προσελθετε! Και απο οσο ξερω εχετε αρκετα μεγαλη garage σκηνη εκει πανω! :D

 

Να μια πρωτη γευση http://youtube.com/watch?v=Kwy11X9Lwhk αν και ειναι πολυ σκοτεινη ληψη...

 

 

Rock 'n' Roll

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα...

 

Μήπως θα μπορούσες να δώσεις καποιες πληροφορίες για το συγκρότημα καθώς δεν εχω βρει τίποτα μέχρι τώρα?

Destroy him, my robots!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βεβαιως!! Χαρα μου!! :D

 

Ακους 60's garage? Αν ναι σιγουρα 8α ξερεις τους the Fuzztones και θα ξερεις οτι η συνθεση της μπαντας απο το '82 που φτιαχτηκαν εχει αλλαξει πολλεεεεες φορες.... Ενας λοιπον απο τους κιθαριστες που περασσε απο τη μπαντα ηταν και ο Batlord. Τη περιοδο 2002-2003. Ηχογραφησαν μαζι το Salt For Zombies και εκαναν και μια περιοδεια. Περασαν και απο Ελλαδα. Για μια ακομα φορα....

 

Ο Batlord λοιπον μετα απο αυτη τη περιοδεια, αλλαξε το ψευδωνυμο του σε Scorpio και εγινε ο κιθαριστας, τραγουδιστης και γενικα frontman της μπαντας ονοματι Batlord.

 

Πριν απο καμια βδομαδα λοιπον αποφασισε να κανει το πρωτο του ευρωπαικο tour. Ελλαδα και Γερμανια. Μολις ειχαν ηχογραφησει και το πρωτο τους δισκο "Music to Be Buried to"...

 

Τα αλλα ψαξε τα λιγο, ετσι για τη χαρα του να ανακαλυπτεις, και εδω ειμαστε.

 

http://www.batlord.com

 

Χαιρομαι να βλεπω κοσμο που γουσταρει garage και rock 'n' roll.... :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ... κατέβασα και τα mp3 από το site και ομολογώ ότι μου άρεσαν αρκετά... με βλέπω να αγοράζω το "Music to be buried to" σύντομα.... :)

Destroy him, my robots!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου