Προς το περιεχόμενο

18' Ride Cymbal


oeoOEO

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρα σε ολους . Μετα το σημερινο ατυχημα που ειχε το ride μου,Istanbul 21' Agop Mell Louis,δηλαδη η @#%$) η αδερφη μου το εριξε και ραγισε σκεφτομαι να αγορασω ενα 18 ιντσων και συγκεκριμενα για ενα K custom. . . Εχω τις εξης αποριες : Το ride θα ακουγεται στις προβες η ακομη και σε live λογω του μεγεθους του ? Οταν εννοω θα ακουγεται εννοω σαν main ride να το χρησιμοποιω . . . Σκεφτομαι να χρησιμοποιησω αυτο το μεγεθος γιατι τα 20/21 δεν με πολυ βολευουν . . . Ευχαριστω . . .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 18άρια δεν είναι ιδιαίτερα δημοφιλή οπότε λίγοι έχουν δοκιμάσει να σου πούν. Καλύτερα να βγείς μια βόλτα στην αγορά να δοκιμάσεις ο ίδιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ' αρχήν, μην βρίζεις την αδερφή σου! Είναι μικρή και δεν ξέρει. ;) Επίσης είναι αδερφή σου και καλά θα κάνεις να την προσέχεις, γιατί είναι γύρω στο 1 μύριο πιο σημαντική από τα πιατίνια.

 

Δεύτερον, πόσο μεγάλο είναι το ράγισμα; Δεν μαζεύεται με ένα dremel;

 

Τέλος, γιατί θέλεις να πας από το 21άρι στο 18άρι; Άλλο το ένα, άλλο το άλλο.

 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αδερφη μου ειναι 19 . . . Εχω αλλη μια εφεδρικη οποτε αν τη σκοτωσω μου μενει μια . . . Παει αυτο . . . Το ραγισμα δεν μαζευται,ρωτησα ασε που ο ηχος χαλασε . . . Το ride αυτο το ειχα παρει απο ενα φιλο μου . . . Δεν με βολεψε ποτε και θυμαμαι οτι το πρωτο μου ride ηταν 18αρι αλλα ηταν σαπιο οποτε δεν ξερω τι ηχο βγαζουν . . .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το καλύτερο που έχει να κάνεις είναι να βγείς στη γύρα και να δοκιμάσεις. Να δεις τις διαφορές που έχουν μεταξύ τους τα διάφορα μεγέθη και να δεις ποιός ήχος σου αρέσει.

Όταν λες δε σε βόλεψε;

I am drumature...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ηχος ειχε μεγαλη διαρκεια παρολο που ηταν thin και οταν το χρησιμοποιω δεν με βολευει . . . Ειναι μεγαλο . . . Ενω το 18 δεν ξερω με βολευει πιο πολυ . . . Παιζω πανκ και θα με βολευε αν το crashαρα κιολας . . .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έδωσες την απάντηση μόνος σου :) ψάξε για κάποιο 18άρι crash-ride. Το αν θα ακούγεται προσωπικά δεν το ξέρω... δεν έχει τύχει να παίξω με 18άρι ride, αλλά πιστέυω πως και πάλι εξαρτάται από το πιατίνι. Κάνε ένα search στο google για το ποιά είναι τα... βαβούρικα rides στο μέγεθος που θες (πχ εμένα μου έβγαλε αυτό: http://www.dcmusicstore.com/Paiste-RUDE-crash-cymbal-18inch-crash-ride

δες στα volume και sound character)

 

Ρίξε μια ματιά στα sites των διαφόρων εταιριών. Στα specs του κάθε πιατινιού έχουν και volume. Μια σύγκριση και και λίγο ψάξιμο για videos κλπ θα σε βοηθήσουν να πάρεις μια πρώτη ιδέα. Πάντως πιθανά να μπορεί για το volume να σε βοηθήσει και ο πωλητής σε όποιο κατάστημα πας.

 

Ελπίζω να βοήθησα

I am drumature...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα επειδη ειχα ενα crash/ride θα σου πω απλα οτι ειναι αισχος . . . Δεν κανει για καμια απο τις δυο δουλειες . . . Το κακο ειναι οτι μενω επαρχια και δεν μπορω να ακουσω απο κοντα τα πιατινια . . . Εχω σταμπαρει ενα Zildjian K Custom 18 Ride και φαινεται πολυ καλο . . . Τωρα δεν ξερω ποιο να παρω μιας και ειναι πολλα "ειδη" . . . Εχει και καλη τιμη,δηλαδη στο ebay.de το βρηκα 150+30 τα εξοδα αποστολης καπου στα 180 . . . Ειναι και HH . . .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου