Προς το περιεχόμενο

Ναι Γιατρέ…..


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

;) ;) ;)

Φίλε Λάκη, πολλά μπράβο κι από μένα!

Μη ακούς τους εγκάθετους! Ασ'τες τις κακίστρες... να σχολιάζουν το γένειον.... ;D ;D (Εγώ θα συμφωνήσω με τον boss, κάνε ό,τι αρέσει στο αίσθημα -και σε σένα πρωτίστως).

Πολύ ωραίο το κομμάτι (και η συλλογή με τα μπλιμπλίκια)! Θα μπορούσε κάλλιστα να είναι σάουντρακ σε road movie!

Ιδιαίτερα ενδιαφέρον! Mυστηριώδες θέμα και ωραία παντρέματα: industrial σφυριές στο ρυθμικό, shredo-squeals, jazz-o-χιώτης των 60s μαζί με (όλα τα λεφτά :D) bollywood-σιτάρ!

Αυτά κάνεις όταν βαριέσαι? Ήμαρτον! Πού να'χες όρεξη δηλ...!

Ωραίος-ωραίος!!!

Υ.Γ.  Από περιέργεια: Τι εστί COND?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 75
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

Σας ευχαριστώ ειλικρινά όλους για τον χρόνο σας να ακούσετε και για τα καλά σας λόγια.

 

Επί των ουσιαστικότερων ζητημάτων τώρα:

Θα ξεκινήσω από το ποιόν θα ακούσω για το μούσι (γένι).

Αν και σε πρότερο post δήλωσα ότι  θα ακούσω το Nestora, λυπάμαι Κύριοι, αλλά μίλησε η Δεσποινίς Εύη και ειδικά σε αυτά τα θέματα, η άποψή της μετράει πολύ παραπάνω (βέβαια είχαμε σύμπτωση απόψεων με τον Νέστορα οπότε  no harm).

To τί λέει το έτερον ήμισυ Μr. Yameth, Ray και Ampelofilosofe, θα σκεφτώ αν θα το λάβω υπ’ όψιν μου πλέον , διότι μετά την τελευταία εγκατάλειψη ( αν και εγώ δεν πήγα γιατί βαριόμουν να οδηγάω ;)) τη φιλοδώρησα με –1 κάρμα.  ;D   

@ Mr. Yameth  Έχω ξαναπεί (και το ξαναλέω), το να μπορώ να ακούτε εσείς τη «μουσική» μου (και φυσικά όλοι οι συμφορουμήτες) είναι από μόνη της μία πολυτέλεια που πραγματικά το noiz σε συνδυασμό με το high speed internet, μου πρόσφερε απλόχερα.

 

@ yannis 37

υγ      σαν τον Γιάννη Μώραλη του Ολυμπιακού είσαι στο video      

Α, όχι. Θα το ξυρίσω να μοιάξω στον Ζαγοράκη τότενες  

 

@ Έυη, μετά τη σαφή σου τοποθέτηση, σου δηλώνω ότι αφού τελειώσω αυτές τις αράδες …βουρ για ξύρισμα (ή μάλλον κλάδεμα)

 

To C.O.N.D. το σκέφτηκε μια φίλη που το άκουσε στο pre recording (ρε μας διαβάζουν στην Αράχωβα;  :D :D ) και το όρισε ως Cool,Original,New,Dirty. Επίσης βέβαια θα μπορούσε να σημαίνει  :

Commanding Officer, Naval Divisions [Canada] (ναι αυτοί εκεί  με τα άσχημα πλακάκια στο μπάνιο και τα υπόγεια για όσους κακοποιούν  ;)) .

 

Παπαδόπουλα , όχι under the bridge ρε (έχει γουλιανούς μεταλλαγμένους). Έχει μια καντίνα εκεί (στην αρχή της γέφυρας)….θα σε περιμένω there πίνοντας espresso.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα ρωτήσω:

Το "peakάρισμα" στο μπάσο, είναι άποψη ή λάθος ;

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

εγώ ψηφίζω και εις ανώτερα

 

Λες να με δώσει και εμένα η Gillette κάνα μιλιόνι να ξυριστώ;  ;D

 

Εγώ θα ρωτήσω:

Το "peakάρισμα" στο μπάσο, είναι άποψη ή λάθος ;

 

Κώστα, Το μπάσο γράφηκε με πένα, μην κοιτάς που στο video «και καλά» το παίζω με τα δάκτυλα για να το παίξω patitucci, μέσω amplitube, το οποίο πείραξα αρκετά (τρομάρα μου δεν μου κάνουν τα preset)  …και όντως βγήκε «μπουκωμένο» kαι «ψιλό» punk (με την κακή την έννοια). Όταν το άκουσα, είπα θα το φτιάξω στο τέλος στο mix (αμ δε). Εν τέλει το συνήθισα και μου άρεσε (λες και μπορούσα καλλίτερα). Άρα η απάντηση είναι «Ναι» και στα δύο.  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό ,αν θυμάμαι πρέπει να σου είχα ξαναγράψει και για άλλο ένα τραγούδι καλή γνώμη -περίεργο ;D

Γιατρέ μου λες να καταντήσω κι εγώ έτσι? Κλεισμένος στους 4 τοίχους να γράφω όλα τα όργανα και να τα βλέπουν διάφοροι ματάκιδες μέεσω γουτούμπ?  ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατρέ μου λες να καταντήσω κι εγώ έτσι? Κλεισμένος στους 4 τοίχους να γράφω όλα τα όργανα και να τα βλέπουν διάφοροι ματάκιδες μέεσω γουτούμπ?  ;D

Μπορει και να τα καταφερεις.Αν εχεις ταλεντο...

Α!Κι αν αφησεις μουσι.

Αληθεια,εχεις κατι να μας παρουσιασεις για να δουμε?

Εμεις οι ματακιδες διψαμε για μπανιστηρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαστε εκτός θέματος ,αλλά να σου απαντήσω ελευθεροκά  ;D

Είμαι μικρός ακόμα ,πριν κάτι μήνες πήρα διαβολομηχάνημα για το κομπιούτερ ,οπότε ακόμα είμαι νήπιο ηλεκτρονικά ...............δε ξέρω ακκόμα αν μπορώ να εκφραστώ σε κλειστό γήπεδο ,αλλά και σε ανοιχτό έχω καμμιά 20αριά ,οπότε το μέλλον θα δείξει αν θα το κάνω κι αν θα αξίζει το κόπο  :)

 

Προς θεού δεν είχα καμιά πρόθεση να θίξω κανέναν ,απλά μια παρακίνηση προς τον ΛΚ να παίξει και λάιβ

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μ@@@@@ς ΧΑΘΗΚΑΜΕ ΟΥΥΥΥΥΧΟΥΧΟΧΥΟΥΧΧΟΥ!!!!

(τι για τη δουλεια σου θα μιλαμε τωρα? αφου τα ξερεις)

 

@freerock Κατουρα και λιγο ;) ;D ;D ;D

ΥΓ οταν τρωνε καριοκες το καρυδι το μασανε

@LK αξυριστος ξυπολυτος ινδικα οργανα.....μετανιωνεις για κατι απ την επαγγελματικη σου σταδιοδρομια? ::)

'Η ΤΑΝ 'Η ΕΠΙ ΤΑΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς θεού δεν είχα καμιά πρόθεση να θίξω κανέναν ,απλά μια παρακίνηση προς τον ΛΚ να παίξει και λάιβ

Αν αυτος ηταν ο στοχος,σου ζηταω εγω ταπεινα συγνωμη γιατι δεν το συνηθιζω καθολου να γινομαι εριστικος.

Μου φανηκε ομως οτι το ρημα ''κατανταω'' και το ουσιαστικοποιημενο επιθετο ''ματακιας''

εβαλετο εναντιον καποιου που εχει το μερακι να παραγει κατι και να το παρουσιασει σ ενα μουσικο φορουμ και προς εμας που εχουμε το χομπι,το μερακι να σχολιαζουμε.

Anyway,Θελουμε Laki-Live!

(O τιτλος της περιοδειας βγηκε! ;D)

 

@Σπυρο,νομιζω οτι το νικνεημ μου,επιασε τελικα τοπο... ;D

ντον ειδες ντο λογιερ?Ετοιμος για τ Ανωγια ειναι..ή Τζερμιαδο..ΤσΙ ΕΤΣΑ! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου