Προς το περιεχόμενο

telecaster με 600 ευρω


gibsonas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

;D ;Dο Superfunk δεν έχει απαντήσει ακόμη; ;D ;D

 

Που είσαι Νικολάκη μου,

για Τελε να μιλήσεις,

στα Gibsonόπαιδα να πεις,

''για Τελε ΜΗ μιλήσεις''

 

Για ιδές καιρό που διάλεξε,

η Baja ν' ακριβυνει,

και ο τσερεμόνης μόνος του,

ξανα να μπεκροπίνει..

 

(ευχάριστο off topic διάλειμμα)

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 80
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

... τι λες?

Εγώ -ας πούμε- λέω ότι θα γίνει ένα κουπί, βαμμένο με spray, με κακοβαλμένα τάστα και κινέζικο hardware/μαγνήτες.

(Αλλά μπορεί και να πέφτω έξω).

Μπορείς να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος?

Μην τρελλαίνεσαι γέροντα...από τόσο ξεκινάνε οι partcaster Tele (δες τη Rockinger πχ...) και με καλή ισοτιμία του δολαρίου. Γύρω στα 500 ευράκια, άρα βγάζεις και 100 χαρτζιλίκι. Τώρα περί χειροποίητου σώματος...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι ωρα θες ευχαριστως να δοκιμασεις μια. αν διαβασες ποιο πανω δεν μιλησα για κινεζικα. γνησια fender. και απο ξυλα θα δεις τα τιμολογια. καθηγητης κιθαρας που εχει στη συλλογη του gibson,fender κτλ. επαθε πλακα. εγω δεν ξερω πολλα απο αυτα αλλα ειπε οτι το sustain αυτο δεν το εχει ξαναδει σε κιθαρα, εβγαζε κατι αρμονικες, και ελεγε διαφορα που ξεπερνουν κατα πολυ τις γνωσεις μου. τελος παντων οπως λεει και το ρητο ιδου η ροδος ιδου και το πηδημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

οτι ωρα θες ευχαριστως να δοκιμασεις μια. αν διαβασες ποιο πανω δεν μιλησα για κινεζικα. γνησια fender. και απο ξυλα θα δεις τα τιμολογια. καθηγητης κιθαρας που εχει στη συλλογη του gibson,fender κτλ. επαθε πλακα. εγω δεν ξερω πολλα απο αυτα αλλα ειπε οτι το sustain αυτο δεν το εχει ξαναδει σε κιθαρα, εβγαζε κατι αρμονικες, και ελεγε διαφορα που ξεπερνουν κατα πολυ τις γνωσεις μου. τελος παντων οπως λεει και το ρητο ιδου η ροδος ιδου και το πηδημα.

 

Όλα αυτά περί αρμονικών και περί καθηγητών τα ακούω βερεσέ (όπως και οι περισσότεροι εδώ).

 

Ρωτάω να μας πεις ποιος είναι ο δικός σου ρόλος (π.χ. είσαι ο κατακευαστής?), με τι κόβεις τα ξύλα και με τι "πρότυπο" (π.χ. αν έχεις CNC, templates κλπ), πως τις βάφεις και απο που αγοράζεις hardware.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δεν ξερω πολλα απο αυτα

τότε πές του καθηγητή σου να γράψει και να εξηγήσει, γιατί εμείς κάτι ξέρουμε αλλά επίσης είμαστε πάντα πρόθυμοι να μαθαίνουμε νέα πράγματα ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Όπως είπε και ο marathon, κράτα κατά νου ότι μιλάς σε μια κοινότητα που καταλαβαίνει ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ από κιθάρες και που περιμένει να διαβάσει προδιαγραφές και διαδικασίες και όχι "γνωματεύσεις" σκιωδών καθηγητών που έχουν στην κατοχή τους gibson.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρωτον. για hardware ριξε μια ματια axesrus, stewmac κτλ. γιατι ολοι πιστευεται οτι τα ανταλακτικα αυτα φτανουν τα 500?

ξυλα απο stewmac, madinter, κτλ. ενα κοματι μαονι η δεσποτακι για σωμα, μπρατσο maple και ταστιερα εβενος η rosewood, και το συνολο μπορεις να κανεις την προσθεση και να το βρεις. εγω εχω τετοια κιθαρα και πιστεψε με ο συγκεκριμενος κιθαριστας που ανεφερα δεν ειναι καποιος τυχαιος, τουλαχιστον αφου δεν τον ξερεις μην κρινεις την αποψη του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά τα λές, αλλά και εγώ καλά τα λέω... Με 500 ευρώ ξεκινάει μια partcaster Tele... Το ότι έχεις-ας πούμε- τex Mex fender μαγνήτες, δεν σημαίνει ότι έχεις καλούς μαγνήτες...και όλοι έχουμε Internet και ξέρουμε πόσο κάνουν οι καλοί fender μαγνήτες. Αν αγόρασες και το μπράτσο από τον Ισπανό...σώθηκες!!!!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου