Προς το περιεχόμενο

telecaster με 600 ευρω


gibsonas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 80
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Βέβαια περί ορέξεως ... πίτα με γέμιση από συκωτάκια κύκνου, γαρνιρισμένα με γάλα στρουθοκάμηλου, σταφίδες, και κάστανα βρασμένα σε ζωμό αγριογούρουνου. ;D

 

Με αρέσεις γιατί είσαι γκουρμέ τύπος. Ταίλως.  ;D

 

Να τονίσω πάντως ότι ο άνθρωπΑς που ξεκίνησε το thread δεν έχει διευκρινήσει για τι Τέλε πάει... εκτός του ότι "παίζει blues". Αλλά blues (και τα πάντα) παίζεις και με Τέλε με διπλούς, με mini-hums, semi hollow, κλπ κλπ. Και το "7ender" που γράφτηκε στο αρχικό post δεν νομίζω ότι αφορά το brand.  ;)

 

Και για να περιπλέξω επιπλέον τα πράγματα... είδατε να γράφει για ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ όργανο?  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός και πολύ Genius ο κος Loci  ;)

 

Να περιπλέξω επιπλέον τα πράματα κε Loci;

Είναι ανάγκη αυτός που θέλει να παίξει blues να "κοιτάει" μόνο 7ender και μόνο κιθάρες με μονούς;  :-X :-X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

 

Και για να περιπλέξω επιπλέον τα πράγματα... είδατε να γράφει για ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ όργανο?  ;)

 

Νομίζω ότι τελικά μόνο τo ότι επιθυμεί καινούριο όργανο είναι σαφές. Η χρήση του «θέλω»- ενεστώτας και όχι του «ήθελα» -παρατατικός, καταδεικνύει σαφώς την αποστροφή του στα μεταχειρισμένα όργανα.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα πριν περίπου ένα χρόνο μια baja απο εδώ

http://www.dv247.com/search/0/0/ProductQuantity/Descending/baja/1/

Η (δική μου τουλάχιστον)κιθάρα είναι καλοκατασκευασμένη, με καλό action, χωρίς λάθη στο στρώσιμο των τάστων και παίζει σαν telecaster. Επίσης εκτός των κλασικών 3 tele συνδυασμών

μαγνητών έχει και τρείς έξτρα αρκετά ενδιαφέροντες, δες λίγο το παρακάτω βίντεο

 

Δεν έχω αντιμετωπίσει σοβαρό πρόβλημα σε ξεκούρδισμα μέχρι στιγμής, προφανώς το nut είναι κομμένο σωστά και τα κλειδιά είναι καλούτσικα. Είναι λιγο βαριά λόγω ash σκάφους αλλά δεν είναι και les paul.

Ο λαιμός είναι V και είναι ο σημαντικότερος λόγος που την αγόρασα γιατί κολλάει τέλεια στο χέρι μου.

Σε περίληψη την θεωρώ εξαιρετική αγορά για τα χρήματα που κοστίζει(αν και την ακρίβυναν οι παλιομπαγάσηδες απο πέρισυ).

Την άλλη κιθάρα που λένε τα παιδιά στα παραπάνω ποστ δεν την έχω ακούσει ποτέ οπότε δεν έχω άποψη. Η γνώμη μου είναι πριν αγοράσεις να πας και να ακούσεις γιατί πάνω απ όλα είναι να σου ταιριάζει το όργανο, ούτε εγώ ούτε τα παιδιά που σου προτείνουν θα παίζουν με αυτό, εσύ θα παίζεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέβαια περί ορέξεως ... πίτα με γέμιση από συκωτάκια κύκνου, γαρνιρισμένα με γάλα στρουθοκάμηλου, σταφίδες, και κάστανα βρασμένα σε ζωμό αγριογούρουνου. ;D

 

πες μου λιγο ποιος εισαι απο αυτους και που καθεσαι ??http://media.megatv.com/filesystem/images/20101121/engine/mega_LARGE_t_157761_716721_type12025.jpg ;D ;D ;D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ Jasemeister

 

Αγαπητέ μπορείς να μου δώσεις τα Link με τα threads στα οποία αποδεικνύεται η καθολική επικράτηση της baja έναντι της Rockinger ? Έτσι για να ξεστραβωθώ δηλαδής...

 

Έψαξα και μόνος μου αλλά δεν βρήκα σε κάποιο αυτό που μας λες.Και έχω πολύ μεγάλη αγωνία να δω ποιοι έχουν γράψει μέσα και πως αποδεικνύεται αυτή η καθολική υπεροχή της baja.

Αν έχεις την καλοσύνη...όχι τίποτες άλλο απλά να ξεστραβωνόμαστε και εμείς που πάμε κόντρα στην κοινή λογική της καθολικής επικράτησης.

 

Υ.Γ  Επιτρέψτε μου και ένα σχόλιο off topic.Aντρικό όργανο η tele....δεν λέω...αλλά σαν την SG δεν είναι  :-* (τώρα που κολάει το nickname....? ούτε εγώ ξέρω  ;D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαρσα ειναι η ερωτηση παιδια, χαλαρωστε ;D 

Να δεις που θα ξεπεταχτει και καμια ερωτηση για τα ξυλα! 8)

www.mario-art2.blogspot.com

www.mario-art.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου