Προς το περιεχόμενο

The Epiphone Panzer SG Project


Stinky

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλη ιδεα αυτη με το καμινετο! Θα το δοκιμασω στην πισω πλευρα και αν μαρεσει θα πειραματιστω!

 

Οσον αφορα τα λαιβ εχω τις αγαπημενες μου BC Rich γιαυτη τη δουλεια.

Αν και επειδη με τρωει ο κ**ος μου παρηγγειλα ενα πυροτεχνημα που πεταει σπιθα ενα μετρο περιπου για να το εγκαταστησω πισω απο το headstock. Ειναι αρκετα μικρο και χωραει ανετα. Καπως θα την κανω την πατεντα.

Τον Απριλη εχουμε ευρωπαικη περιοδεια και περναμε απο Γερμανια. Ισως την βγαλω εκει να κανω το κομματι μου  ;D

 

Φρόντισε να ποστάρεςι βιντεάκι άμα παίξει κάτι τέτοιο  ;)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Φίλε Stinky συγχαρητήρια. Περίεργη ''σύλληψη'' αλλά πολύ καλή υλοποίηση.

 

  Αφού σε ενδιαφέρουν τα ντοκυμαντέρ σχετικά με τον Β' Παγκόσμιο, θα σου πρότεινα ανεπιφύλακτα να διαβάσεις (αν δεν το έχεις κάνει ήδη) τον ''ξεχασμένο στρατιώτη'' του Guy Sajer, αυτοβιογραφία του συγγραφέα που περιγράφει τις αναμνήσεις του από το πολεμικό μέτωπο στον πόλεμο Γερμανών-Ρώσων. Το διάβασα όταν ήμουν φαντάρος, και καμμιά πολεμική ταινία δεν μου μετέφερε πιο πιστά και με τόση παραστατικότητα την φρίκη του πολέμου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην την βγάλεις Γερμανία, είναι ΠΑΡΑΝΟΜΟ να δείξεις οποιοδήποτε Ναζιστικό σύμβολο. Με τον σταυρό μπροστά είσαι οκ, αλλά άμα δουν το από πισω και σε περιμένουν οι μπάτσοι απέξω απο το λάιβ, θα καταλάβεις γιατί.

 

Μαλακία το ξέρω, την είχε πατήσει ένα φιλαράκι Πολωνός σε μια industrial gothοφάση μπάντα έτσι, για ένα σήμα ενός τάγματος στις αρβύλες (φαντάσου).

 

Απίστευτη δουλεία... Έχω μια Epiphone SG και με ψήνει να κάνω κάτι βρετανικό WW2 πάνω, if you dont mind.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ευχαριστω πολυ. Πραγματικα δεν περιμενα να αρεσει τοσο. Νομιζα οτι εχω περιεργα γουστα.

 

Μαλακία το ξέρω, την είχε πατήσει ένα φιλαράκι Πολωνός σε μια industrial gothοφάση μπάντα έτσι, για ένα σήμα ενός τάγματος στις αρβύλες (φαντάσου).

Ενταξει αυτο καλυπτεται με μαυρη ταινια ευκολα ;)

 

Απίστευτη δουλεία... Έχω μια Epiphone SG και με ψήνει να κάνω κάτι βρετανικό WW2 πάνω, if you dont mind.  Grin

 

Βαλε μπρος! Οπως ειπα και παραπανω και γω σκεφτηκα το επομενο project μου να ειναι μια Flying V με θεμα τη RAF!

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην την βγάλεις Γερμανία, είναι ΠΑΡΑΝΟΜΟ να δείξεις οποιοδήποτε Ναζιστικό σύμβολο.

 

Μαλακία το ξέρω, την είχε πατήσει ένα φιλαράκι Πολωνός σε μια industrial gothοφάση μπάντα έτσι, για ένα σήμα ενός τάγματος στις αρβύλες (φαντάσου).

 

ρε βαλε σου λεω και ενα Panzerfaust πισω απο το headstock και αρχιζε να καθαριζεις οποιον σου πει λαλακια !!!! ;D ;D ;D

 

Με τον σταυρό μπροστά είσαι οκ, αλλά άμα δουν το από πισω και σε περιμένουν οι μπάτσοι απέξω απο το λάιβ, θα καταλάβεις γιατί

 

κολλησε πανω απο το συμβολο στο λαιβ αυτο http://farm5.static.flickr.com/4013/4287723065_360a9cdfb4.jpg και θα εισαι μια χαρα  ;D ;D ;D ;D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στίνκυ, πολύ ωραία η "σιδηρά" SG του πολέμου!

Θα συμφωνήσω ότι λίγο burn look θα χάριζε πολύ για το θέμα που διάλεξες. Κι ένα σκουριασμένο part, έστω βίδες ή κάτι τέτοιο.

Για τις σφαίρες που σκέφτεσαι να βάλεις, να ρίξω κι εγώ μια ιδέα: Βάλε πάλι έναν neck μαγνήτη (της πλάκας που δε θα δουλεύει τελικά-μόνο μόστρα :P) σε aged white όπως ο bridge και με ένα τρυπάνι κάνε μια λοξή τρύπα και σφήνωσε εκεί τη σφαίρα με λίγο burn γύρω-γύρω. Ή κάνε το ίδιο κάπου στο σώμα της κιθάρας. Θα μετράει...!

Καλή συνέχεια, και πάλι μπράβο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε πάλι έναν neck μαγνήτη (της πλάκας που δε θα δουλεύει τελικά-μόνο μόστρα :P) σε aged white όπως ο bridge και με ένα τρυπάνι κάνε μια λοξή τρύπα και σφήνωσε εκεί τη σφαίρα με λίγο burn γύρω-γύρω. Ή κάνε το ίδιο κάπου στο σώμα της κιθάρας.

 

Αυτό θα ήταν απεριόριστα epic  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εuχαριστω πολυ παιδες!

 

Neck μαγνητης δεν θα μπει για κανενα λογο! Μαρεσει ετσι οπως ειναι με το κενο.

Ισως μπουν εκει μεσα οι σφαιρες αλλα σκετες. Αλλιως θα πειραματιστω και θα δω που θα τις βαλω

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου