Προς το περιεχόμενο

300.000 Χιλιομετρα -5 ηπειροι με μηχανή.


vagelism

Προτεινόμενες αναρτήσεις

η θέληση να υπογραμμίζεις πάντα την τελευταία λέξη

 

Είσαι ένοχος να κατηγορείς εμένα για λατρεία της "τελευταίας λέξης" όταν μόλις μου έχεις στείλει ένα προσβλητικό π.μ. φροντίζοντας ταυτόχρονα να με αποκλείσεις από την αποστολή π.μ. προς εσένα, ακριβώς για να έχεις τη τελευταία λέξη.

 

Σε προειδοποιώ ότι τόσο το π.μ. σου, όσο και η απάντησή μου θα δημοσιευθούν σε ξεχωριστό thread αν δεν αναιρέσεις αυτό το περιορισμό άμεσα.

 

 

(Ναι κ. Διαχειριστά , το ξέρω ότι το φόρουμ δεν είναι τσατ, αλλά επίσης τα π.μ. δεν είναι άμβωνας).

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 172
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Έχω πάντως να μπω σε τρόλευ πάνω από είκοσι χρόνια.

 

Τα λεφτά, ο βήχας και ο έρωτας.....  :P 8) ;D

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα λεφτά, ο βήχας και ο έρωτας.....  :P 8) ;D

 

Παπάκι ρε τρελέ... τι λεφτά;...

Παπάκι και μετά φιατάκι και μετά κορόλα (και μετά κορούλα, βέβαια)...

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε προειδοποιώ ότι τόσο το π.μ. σου, όσο και η απάντησή μου θα δημοσιευθούν σε ξεχωριστό thread αν δεν αναιρέσεις αυτό το περιορισμό άμεσα.

...που είναι ο παλιός eyeprotocol που ήξερα...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Αν κάτι, σας θυμίζω ότι οι περισσότεροι από όσους αναγνωρίζονται ως μεγάλοι δάσκαλοι (στη φιλοσοφία, τη συγγραφική, τη γλώσσα, τη μουσική κλπ) μετακινήθηκαν ΕΛΑΧΙΣΤΑ στη ζωή τους, κυρίως για να εξυπηρετήσουν βιοποριστικές αναγκαιότητες, και αμέσως μετά επέστρεφαν στην έδρα τους. Οι περισσότεροι, δε βγήκαν ποτέ από τη χώρα τους καν, και υπάρχουν διακριτές περιπτώσεις που δεν βγήκαν καν από την πόλη τους :) :) :).

 

Υπάρχει καλός λόγος γι' αυτό: όταν ξέρεις να κοιτάζεις, δεν επιδιώκεις την κάλυψη χιλομέτρων σαν "ερεθιστήριο" για την προσωπική σου έμπνευση. Ίσα-ίσα, κάποιοι από τους πιο γελοίους ανθρώπους που έχω συναντήσει, ήταν επισήμως "τουρίστες", έλληνες και ξένοι.

 

 

Ανεξάρτητα από Δημοσίους Υπαλλήλους, Μηχανές και σούζες («καβαλάω μηχανή» οπότε δεν ειρωνεύομαι), όταν κάποιος εκφράζει κάτι που από καιρό σκεφτόμουν και ασπαζόμουν και ειδικά όταν τα εκφράζει τόσο καλά συντεταγμένα , νοιώθω την ανάγκη να το πω Δημόσια.

 

...και έτσι έχω και εγώ χρόνο να πιω τον καφέ μου. ;)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως το Αμστερνταμ εχει ωραια μουσεια  ::)

 

Και ποδηλατοδρόμια...και πάρκα...και κανάλια...και αρχιτεκτονική...και και και...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[Οι διαφορετικές απόψεις πάνω σε οτιδήποτε, αποτελούν σύνθεση για όσους ξέρουν και να ακούν .

Αποτελούν αφορμή για σκέψη, προβληματισμό και ίσως αναθεώρησης κάποιων απόλυτων και απαντημένων θεμάτων που είχαμε στον εγκέφαλό μας. (Αν μας είχαν απασχολήσει κατά το παρελθόν.)

Για όσους αρέσκονται να αφορίζουν, να νουθετούν, να γενικεύουν και να προσπαθούν να επιβάλλουν ( με αστεία και αστήριχτα ''επιχειρήματα'') καλά και σώνει (sanyo-toshiba) την οπτική τους, αποτελούν (οι διαφορετικές απόψεις), αφορμή για εκ νέου αφορισμούς, νουθεσίες και τα λοιπά.

Απλά θα προτείνω σε όλους μας, να ρίχνουμε λίγο νερό στο κρασί μας, για τον απλούστατο λόγο πως όλοι μας, λόγο εγωισμού, δεν δεχόμαστε να φανούμε οι χαμένοι και οι ''λάθος'' σε μία διαδικτυακή συζήτηση και ακριβώς αυτός ο εγωισμός, μας οδηγεί να συνεχίζουμε τον αντίλογο, ακόμα και εάν κατά βάθος, σε κάποιο σημείο της κουβέντας, αισθανθήκαμε πως θα έπρεπε να έχουμε βάλει μία τελεία.]

 

-Άσε μας ρε μεγάλε με τις παπ...ές σου απογευματιάτικα, που θα μας πεις και πως να σκεφτόμαστε.

-Έτσι είστε ρε κοιρατάδες? Δεν θα μείνει κουνουπιδόξυλο όρθιο. May (June-July-Augast) the last man (or woman) left standing, win. Let the fight begin.

 

Γιιιιιιιιούουουουριιιιιιιιιιιααααααααααααααα!!!

 

 

Παρακολουθήσατε ένα επεισόδιο από την βραβευμένη σειρά του ΜΠΙΜΠΙΞΙ, '' To make NOIZ.GR or to make πατάτες τηγανιτές ???''

 

Και μην μου πει κανείς πως είμαι of topic  γιατί θα γίνουμε μαλλιά κουβάρια. ;D ;D ;D

If you want to be a hippie...you 're too late.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...που είναι ο παλιός eyeprotocol που ήξερα...

 

Άστα να πάνε... Sic transit gloria mundi.

 

Αλήθεια πώς γίνεται να κόψεις κάποιον από τα π.μ.; Έτσι εγκυκλοπαιδικά...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άστα να πάνε... Sic transit gloria mundi.

 

Αλήθεια πώς γίνεται να κόψεις κάποιον από τα π.μ.; Έτσι εγκυκλοπαιδικά...

Ρυθμίσεις π.μ. λίστα παράβλεψης, γράφεις εκεί το nickname, et voila.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου