Προς το περιεχόμενο

300.000 Χιλιομετρα -5 ηπειροι με μηχανή.


vagelism

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χρονια ταξιδευτης και πολιτης του κοσμου...τα πιο πολλα με μηχανη..προσφατα επεσε στα χερια μου το λευκωμα του Κωστα και της Ολγας .Ανεκαθεν ηξερα οτι υπαρχουν και αλλοι τρελλοι με τα ταξιδια και την μηχανη εκει εξω..αλλα αυτοι οι δυο σηκωσαν πολυ ψηλα το πηχη.

300.000 χμ -5 ηπειροι - 92 χωρες ...ολες με μηχανη!

Ελπιζω αυτο το ποστ να μην θεωρηθει διαφημιση. Δεν τα ξερω τα παιδια...αλλα πολυ θα ηθελα να τα γνωρισω.

Το λευκωμα τους απο φωτογραφιες ΔΡΟΜΟΙ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ απο μερη που εχουν παει..με καλυψε πληρως ..μου εδωσε τροφη για σκεψη..και αφθονα ονειρα.

Θα ηθελα λοιπον να σας τους συστησω.

http://www.roadsoftheworld.gr/AboutGR.htm

Ο Κώστας Μητσάκης και η Όλγα Παπαδόγιαννη είναι ένα ζευγάρι εκπαιδευτικών οι οποίοι, ταξιδεύοντας σε τόπους που κατά το πλείστον εγγυώνται προκλήσεις, αντιξοότητες, πρωτόγνωρες συγκινήσεις και επαφές με το άγνωστο, επιδιώκουν να υλοποιήσουν τα ρομαντικά όνειρα της εφηβείας, που με το πέρασμα του χρόνου μετουσιώθηκαν σε μια επιτακτική ανάγκη της ώριμης ζωής τους: να γευθούν το άρωμα της ζωής ταξιδεύοντας σε όλο τον κόσμο με μια μοτοσικλέτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 172
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ζηλεύω και νευριάζω ταυτόχρονα, για τον χαμένο χρόνο και τις χαμένες ευκαιρίες που δεν άρπαξα, ακούγοντας τους συνταξιδευτές μου και μένοντας τελικά εντός των συνόρων.

Πότε ο Γιάννης δεν μπορούσε πότε ο ...............

Μα πιο πολύ ζηλεύω και χαίρομαι ταυτόχρονα, γιατί το παλικάρι βρήκε άλλο παλικάρι να το συντροφεύει στις εξορμήσεις του. Μπράβο τους!!!

Να 'ναι καλά να γράψουν άπειρα χιλιόμετρα στο μέλλον.

Η ελευθερία που σου προσφέρει η μηχανή, αυτό το μέσα στο περιβάλλον αίσθημα, είναι κάτι το ανεκτίμητο.

Είτε πετάγεσαι για καφέ στην Χαλκίδα,στο Λουτράκι, μάσα στην Στενή,ΣΚ στη Σαλόνικα, είτε αλωνίζοντας το Εθνικό και επαρχιακό οδικό δίκτυο, αλλάζοντας παραστάσεις και γεμίζοντας τις μπαταρίες για να ξαναγυρίσεις στο bordelo .

Δεν βαριέσαι....και εντός των συνόρων καλά είναι.........παρά καθόλου.

Και πάλι μπράβο στα παιδιά. :) 

If you want to be a hippie...you 're too late.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους είχα ακουστά: είχαν "εμφανιστεί" σε διάφορα ραδιοφωνικά ρεπορτάζ που άκουσα κατά καιρούς. Η απορία μου με ανθρώπους που κάνουν τέτοια ανδραγαθήματα, ήταν πάντα η εξής: μα που βρίσκουν τα χρήματα και ζουν;

 

Σήμερα, χάρη στο λινκ που μας δόθηκε, η απάντηση είναι διαθέσιμη: είναι έλληνες εκπαιδευτικοί !!!!

 

ΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑ

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα, χάρη στο λινκ που μας δόθηκε, η απάντηση είναι διαθέσιμη: είναι έλληνες εκπαιδευτικοί !!!!

 

ΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑ

Να πώ την αμαρτία μου...το σκέφτηκα και εγώ, αλλά δεν ήμουν τόσο κακός να το γράψω ;) ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην είστε άδικοι...ξέρετε πόσους και πόσους...εκπαίδευσαν στις 5 ηπειρους..? ;D

 

Πέρα απ΄την πλάκα,συνήθως έχουν εταιρείες-χορηγούς από πίσω...

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα απ΄την πλάκα,συνήθως έχουν εταιρείες-χορηγούς από πίσω...

 

Βεβαίως έχουν. Εγώ είμαι μία από αυτές.

(να διευκρινίσω ότι δεν κάνω καθόλου πλάκα)..

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βεβαίως έχουν. Εγώ είμαι μία από αυτές.

(να διευκρινίσω ότι δεν κάνω καθόλου πλάκα)..

 

Έλαβαν καμμιά κρατική επιχορήγηση?

 

(απλά ρωτάω επειδή δεν ξέρω,δεν το λέω σαν αντίλογο για να διαφωνήσω μαζί σου.)

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βεβαίως έχουν. Εγώ είμαι μία από αυτές.

(να διευκρινίσω ότι δεν κάνω καθόλου πλάκα)..

Εννοείς ως φορολογούμενο νομικό πρόσωπο ΙΔ;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν είναι μόνο το ζευγαράκι που ταξιδεύει, πληροφοριακά σας λέω πως μία βόλτα στα βαλκάνια διάρκειας δύο εβδομάδων, με κατά τόπους καταλύματα, βενζίνες, διόδια, μάσα και διάφορα ψιλοέξοδα, έρχεται βαριά-βαριά, περίπου στα 1500 με 1800€ το άτομο.(Ξέρω άτομα που έχουν χαλάσει πολύ λιγότερα και με Ιταλικές Άλπεις μέσα.)

Όσο δηλαδή μία εβδομάδα με δέκα μέρες στην ακριβοθώρητη Ελλαδίτσα μας.

Και βέβαια χωρίς χορηγούς.

Όρεξη μόνο και κότσια χρειάζονται. Και καλή παρέα.

If you want to be a hippie...you 're too late.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όρεξη μόνο και κότσια χρειάζονται. Και καλή παρέα.

Και χρόνο...πχ 3 μήνες άδεια...(και ) αυτό λέει ο Τρόλλευς

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου