Προς το περιεχόμενο

300.000 Χιλιομετρα -5 ηπειροι με μηχανή.


vagelism

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ή κατά το λαϊκό, όσα δεν φτάνει η αλέπου τα κάνει κρεμαστάρια   ;)

 

Προτείνω να μην υποτιμούμε την αλεπού...

 

(Ειδική σημείωση: προσπαθώ έντιμα να καταλάβω για ποιο λόγο διαχωρίστηκε το thread και πήγε στη ΠΧ. Αν ενόχλησε το ύφος των τοποθετήσεων, δεν διαφέρει από εκείνο που μας ταλαιπωρεί στο thread για τον Malmsteen. Αν ενόχλησε το ίδιο το θέμα, τότε προφανώς θα έπρεπε όλο να μεταφερθεί στη ΠΧ. Θα μπορούσαμε να έχουμε μία λογική εξήγηση;)

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 172
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Καταρχήν η κουβέντα εδώ και κάποιες σελίδες, έχει πάει στην ψυχή και στην μονιμότητα.

Και ξαναλέω λοιπόν πως εγώ προσωπικά με την μηχανή εκτός Ελλάδος δεν έχω βγει, αν και θα γίνει, καλά νάμαι, στο μέλλον.

Όμως, επειδή δεν με προσέχετε και χαλάω εξτρά σάλιο, είπα πως με όσο κάνουν σε ΕΥΡΑ δέκα μέρες στην Ελλάδα, μπορείς ΑΝ ΕΧΕΙΣ GUTS και ΨΥΧΗ και θέλεις και γουστάρεις και μπορείς, να γυρίσεις την μισή Ευρώπη,ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ μιλώντας. Χωρίς τα από πάνω και να σε πληρώνουν δεν κουνάς ρούπι.

Έχετε ακούσει για κάτι 36ώρα πουν διοργανώνονται στη Ελλάδα?

Διακοπές το καλοκαίρι, έστω μια βδομάδα δέκα μέρες, πάτε ?

Εάν ναι, μπορείτε να καβαλήσετε το μοτόρι και να πάτε με το έτερο ήμιση, τέταρτο, δέκατο έκτο ;) διακοπές στην Αδριατική, ας πούμε.Και να φέρετε και ρέστα.

Αν δεν καταλάβατε ακόμα περί ψυχής και περιπέτειας, αναρωτηθείτε τούτο:

Ας υποθέσουμε λέμε πως σας βάζω εγώ τα έξοδα. (Λέμε.)

Αύριο το μεσημέρι ( για να είστε ξεκούραστοι) πρέπει να πάτε σύνορα, να μου φέρετε ''μακεδονικό'' χαλβά  ;D και μετά καπάκι να πάτε Σαλλονίκη να μου φέρετε τσουρέκι από τον Τερκ.... (μην κάνουμε και τσάμπα διαφήμιση). Και μετά είστε ελεύθεροι.

Θέλει ψυχή και κότσια ή δεν θέλει????????????????

Νίπτω τας χείρας μου. Έλεος και τρία ΟΟΟΟΜΜΜΜΜΜ.

 

Πιο πολυ ψυχη κ κοτσια θελει κανεις ενα 5ωρο ντελιβερι με το μηχανακι στην θεσσαλονικη παρα το ταξιδι που εκαναν οι "ελευθερες ψυχες" οπως λες....

Μαλλον εισαι νεος στη μηχανη κ εχεις πορωθει ασχημα... Λοιπον για να ξεκαθαρισουν μερικα πραγματακια... Οταν κανεις την γκ@@λα σου δν σημαινει ουτε οτι εισαι ελευθερη ψυχη ουτε οτι εχεις κοτσια... Κ εγω πχ το χειμωνα παω το 15ημερο των χριστουγεννων κ κανω σκι απο το πρωι 9 μεχρι οταν κλεισουν τα λιφτ 4 το μεσημερι νον στοπ... Τι σημαινει αυτο? Κ αν ειχε κ το καλοκαιρι χιονι κ το καλοκαιρι σκι θα εκανα. Επισης αν δεν ηταν εκπαιδευτικοι οπως προειπαν κ δεν ειχαν χρονο κ αγχος για το αν αυριο θα εχουν δουλεια τοτε να εισαι σιγουρος οτι βαρια βαρια θα καναν τον γυρο της ελλαδας. Αντε να πεταγονταν μεχρι mugelo για κανενα motogp. γκε γκε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τζιμυσκιτ, επειδή έχω γράψει πολλά χλμ σε κάθε είδους ρημαδοδίτροχο (πρώτο Ευρωπαϊκό ταξίδι με 125cc δίχρονο πριν 25 χρόνια) άρα νέο και ενθουσιώδη δεν με χαλάει να με πεις αλλά να που, ρε γ***τ, δεν είμαι, να σου πω ειλικρινώς και τεκμηριωμένα, ότι θέλει cohones να αρπάξεις δυο τροχούς και να πας σε μέρη που δεν ξέρεις, δεν σε ξέρουν, δεν σε καταλαβαίνουν, δεν υπάρχει οδική βοήθεια, συνεργεία, δεν υπάρχει πιστωτική κάρτα, ηλεκτρικό και ούτε καν νόμος.

Είτε ως ζευγάρι εκπαιδευτικών, είτε ως μοναχικός καβαλλάρης (Ψημένος), είτε ως ζευγάρι από την Ουαλία που πουλάει το σπίτι του για να πάρει μια ρημαδοCX500 και να γυρίσει τον κόσμο.

Και αυτό όχι για άλλο λόγο αλλά "because it's there"

 

Τώρα αν το θαυμάζεις, αν το σέβεσαι, αν το γελάς, αν το κοροϊδεύεις, αν το απαξιώνεις ή αν το θεοποιείς είναι δικό σου θέμα και ζήτημα προσωπικής θεώρησης των πραγμάτων.

 

Να το εξισώνεις με το βιοπαλαιστικό και καθ' όλα σεβαστό και κοπιώδες παποdelivery ή με βολτίτσα στην Αίγινα με την BMW, είναι απόλυτα συμβατό με την ισοπεδωτική διάθεση του forum της θεωρίας "o Edge είναι κουλός σε σχέση με μένα".

 

Ένας είναι εδώ μέσα που ξέρω και έχει "γράψει" χλμ. σε τρεις ηπείρους και δεν είναι δημόσιος υπάλληλος και δυο κουβέντες είπε και δεν ξαναμίλησε. Και καλώς έπραξε..

 

Αμάν πια. Την τρίχα, τριχιά κάναμε γιατί κάποιος αποφάσισε να ταξιδέψει πέρα από την καφετέρια της γειτονιάς του .....

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τζιμυσκιτ, επειδή έχω γράψει πολλά χλμ σε κάθε είδους ρημαδοδίτροχο (πρώτο Ευρωπαϊκό ταξίδι με 125cc δίχρονο πριν 25 χρόνια) άρα νέο και ενθουσιώδη δεν με χαλάει να με πεις αλλά να που, ρε γ***τ, δεν είμαι, να σου πω ειλικρινώς και τεκμηριωμένα, ότι θέλει cohones να αρπάξεις δυο τροχούς και να πας σε μέρη που δεν ξέρεις, δεν σε ξέρουν, δεν σε καταλαβαίνουν, δεν υπάρχει οδική βοήθεια, συνεργεία, δεν υπάρχει πιστωτική κάρτα, ηλεκτρικό και ούτε καν νόμος.

Και δεν πρόκειται να ζητήσω ούτε το βιογραφικό του ταξιδιώτη, ούτε τη φορολογική του δήλωση. Είτε είναι ζευγάρι εκπαιδευτικών, είτε είναι μόνος καβαλλάρης (Ψημένος), είτε είναι ζευγάρι από την Ουαλία που πουλάει το σπίτι του για να πάρει μια ρημαδοCX500 και να γυρίσει τον κόσμο.

Και αυτό όχι για άλλο λόγο αλλά "because it's there"

 

Τώρα αν το θαυμάζεις, αν το σέβεσαι, αν το γελάς, αν το κοροϊδεύεις, αν το απαξιώνεις ή αν το θεοποιείς είναι δικό σου θέμα και ζήτημα προσωπικής θεώρησης των πραγμάτων.

 

Να το εξισώνεις με το βιοπαλαιστικό και καθ' όλα σεβαστό και κοπιώδες παποdelivery ή με βολτίτσα στην Αίγινα με την BMW, είναι απόλυτα συμβατό με την ισοπεδωτική διάθεση του forum της θεωρίας "o Edge είναι κουλός σε σχέση με μένα".

 

Ένας είναι εδώ μέσα που ξέρω και έχει "γράψει" χλμ. σε τρεις ηπείρους και δεν είναι δημόσιος υπάλληλος και δυο κουβέντες είπε και δεν ξαναμίλησε. Και καλώς έπραξε..

 

Αμάν πια. Την τρίχα, τριχιά κάναμε γιατί κάποιος αποφάσισε να ταξιδέψει πέρα από την καφετέρια της γειτονιάς του .....

Αν ηξερες κ εγω ποσα χλμ εχω γραψει με το αμοιρο το cbfακι μου το 250 απο την τρελα μου κ μονο... Ποσες φορες εκανα θεσσαλονικη-δραμα με 1 βαθμο φεβρουαριο μηνα.... να ξεπαγιαζω αλλα εγω εκει... γιατι μ αρεσει να καβαλαω... Εξωτερικο βεβαια δεν εχω βγει αλλα νεος ειμαι ακομα κ την τρελα την εχω με τις μηχανες κ εγω... Εγω αυτο που λεω ειναι οτι οποιος κανει κατι τετοιο δεν ειναι κ κανενας ηρωας οπως παρουσιαζεται. Την τρελα του κανει κ γουσταρει. Και? Τι μ αυτο?  ??? Δηλαδη αυτος ειναι πιο μηχανοβιος απο τον ροσσι που δεν εχει κανει τετοια ταξιδια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ηξερες κ εγω ποσα χλμ εχω γραψει με το αμοιρο το cbfακι μου το 250 απο την τρελα μου κ μονο... Ποσες φορες εκανα θεσσαλονικη-δραμα με 1 βαθμο φεβρουαριο μηνα.... να ξεπαγιαζω αλλα εγω εκει... γιατι μ αρεσει να καβαλαω...

α) ΔΕΝ είναι το ίδιο. Σου αρέσει δεν σου αρέσει να στο λένε ΔΕΝ είναι το ίδιο με ταξίδι στην Μογγολία ας πούμε.

β) Δεν το κάνουν ούτε γιατί θέλουν να υποφέρουν ούτε για να γράφει το οδόμετρο.

 

Εξωτερικο βεβαια δεν εχω βγει αλλα νεος ειμαι ακομα κ την τρελα την εχω με τις μηχανες κ εγω... Εγω αυτο που λεω ειναι οτι οποιος κανει κατι τετοιο δεν ειναι κ κανενας ηρωας οπως παρουσιαζεται.

α) Αμα δεν έχεις πάει, άστο, τι μιλάς; Δεν είναι ανάγκη να χουμε σε όλα άποψη.

β) Δεν είναι θέμα ηρωϊσμού. Respect είπε ο αρχικός poster και έκτοτε ..... της μουρλής.

 

Δηλαδη αυτος ειναι πιο μηχανοβιος απο τον ροσσι που δεν εχει κανει τετοια ταξιδια?

Η σύγκριση και το επιχείρημά σου είναι ανάλογο της σύγχυσης υπό την οποία τελείς.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τζιμυσκιτ, επειδή έχω γράψει πολλά χλμ σε κάθε είδους ρημαδοδίτροχο (πρώτο Ευρωπαϊκό ταξίδι με 125cc δίχρονο πριν 25 χρόνια) άρα νέο και ενθουσιώδη δεν με χαλάει να με πεις αλλά να που, ρε γ***τ, δεν είμαι, να σου πω ειλικρινώς και τεκμηριωμένα, ότι θέλει cohones να αρπάξεις δυο τροχούς και να πας σε μέρη που δεν ξέρεις, δεν σε ξέρουν, δεν σε καταλαβαίνουν, δεν υπάρχει οδική βοήθεια, συνεργεία, δεν υπάρχει πιστωτική κάρτα, ηλεκτρικό και ούτε καν νόμος.

Είτε ως ζευγάρι εκπαιδευτικών, είτε ως μοναχικός καβαλλάρης (Ψημένος), είτε ως ζευγάρι από την Ουαλία που πουλάει το σπίτι του για να πάρει μια ρημαδοCX500 και να γυρίσει τον κόσμο.

Και αυτό όχι για άλλο λόγο αλλά "because it's there"

 

Τώρα αν το θαυμάζεις, αν το σέβεσαι, αν το γελάς, αν το κοροϊδεύεις, αν το απαξιώνεις ή αν το θεοποιείς είναι δικό σου θέμα και ζήτημα προσωπικής θεώρησης των πραγμάτων.

 

Να το εξισώνεις με το βιοπαλαιστικό και καθ' όλα σεβαστό και κοπιώδες παποdelivery ή με βολτίτσα στην Αίγινα με την BMW, είναι απόλυτα συμβατό με την ισοπεδωτική διάθεση του forum της θεωρίας "o Edge είναι κουλός σε σχέση με μένα".

 

Ένας είναι εδώ μέσα που ξέρω και έχει "γράψει" χλμ. σε τρεις ηπείρους και δεν είναι δημόσιος υπάλληλος και δυο κουβέντες είπε και δεν ξαναμίλησε. Και καλώς έπραξε..

 

Αμάν πια. Την τρίχα, τριχιά κάναμε γιατί κάποιος αποφάσισε να ταξιδέψει πέρα από την καφετέρια της γειτονιάς του .....

+ 300.000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α) ΔΕΝ είναι το ίδιο. Σου αρέσει δεν σου αρέσει να στο λένε ΔΕΝ είναι το ίδιο με ταξίδι στην Μογγολία ας πούμε.

β) Δεν το κάνουν ούτε γιατί θέλουν να υποφέρουν ούτε για να γράφει το οδόμετρο.

α) Αμα δεν έχεις πάει, άστο, τι μιλάς; Δεν είναι ανάγκη να χουμε σε όλα άποψη.

β) Δεν είναι θέμα ηρωϊσμού. Respect είπε ο αρχικός poster και έκτοτε ..... της μουρλής.

Η σύγκριση και το επιχείρημά σου είναι ανάλογο της σύγχυσης υπό την οποία τελείς.

 

Το ξερω οτι δν ειναι το ιδιο κ το ξερω οτι δεν το κανουν για να υποφερουν... Το εχω γραψει αλλωστε... Το κανουν επειδη γουσταρουν... Επισης κ εγω το γουσταρω αλλα δεν το εχω κανει γιατι δεν εχω τον χρονο κ το χρημα... Αλλιως θα το εκανα.... Το οτι δεν εχω παει δν σημαινει οτι δεν ειμαι σε θεση να εχω αποψη. Ξαναλεω. Δεν κανουν κατι ηρωικο... κανουν κατι που γουσταρουν... Εσεις το μυθοποιειτε. Δηλαδη τι αποδυκνειει οτι εχουν "ελευθερη ψυχη" (λες κ ολων των υπολοιπων ειναι φυλακισμενη) κ κοτσια? Το οτι κανουν την τρελα τους κ περναν καλα? Δεν μπορω να καταλαβω... Ας μου το εξηγησει καποιος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξερω οτι δν ειναι το ιδιο κ το ξερω οτι δεν το κανουν για να υποφερουν... Το εχω γραψει αλλωστε... Το κανουν επειδη γουσταρουν... Επισης κ εγω το γουσταρω αλλα δεν το εχω κανει γιατι δεν εχω τον χρονο κ το χρημα... Αλλιως θα το εκανα.... Το οτι δεν εχω παει δν σημαινει οτι δεν ειμαι σε θεση να εχω αποψη. Ξαναλεω. Δεν κανουν κατι ηρωικο... κανουν κατι που γουσταρουν... Εσεις το μυθοποιειτε. Δηλαδη τι αποδυκνειει οτι εχουν "ελευθερη ψυχη" (λες κ ολων των υπολοιπων ειναι φυλακισμενη) κ κοτσια? Το οτι κανουν την τρελα τους κ περναν καλα? Δεν μπορω να καταλαβω... Ας μου το εξηγησει καποιος...

Αντε για να το κλείνουμε.

 

Δεν μυθοποίησε ούτε ηρωποίησε κανένας, κανέναν. Εσύ επιμένεις.

Αντίθετα με τους εκατοντάδες θεοποιημένους ποπ ροκ σταρ.

 

Δεν ζήτησαν το παλαμάκι μας και δεν το κάναν για αυτό.

Αντίθετα με αρκετούς από μας που το ζητάμε επειδή κάνουμε μετρίως την κ@vla μας επί σκηνής ή γιατί αγοράζουμε συνεχώς gear.

 

Αν κάποιος τους είπε μπράβο, δεν ξέρω γιατί σε χαλάει τόσο.

Εδώ λέμε για άλλα κι άλλα.

 

Ναι έχουν ψυχή.

Ναι έχουν κότσια.

 

Αν δεν μπορείς να καταλάβεις, άστο.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε για να το κλείνουμε.

 

Δεν μυθοποίησε ούτε ηρωποίησε κανένας, κανέναν. Εσύ επιμένεις.

Αντίθετα με τους εκατοντάδες θεοποιημένους ποπ ροκ σταρ.

 

Δεν ζήτησαν το παλαμάκι μας και δεν το κάναν για αυτό.

Αντίθετα με αρκετούς από μας που το ζητάμε επειδή κάνουμε μετρίως την κ@vla μας επί σκηνής ή γιατί αγοράζουμε συνεχώς gear.

 

Αν κάποιος τους είπε μπράβο, δεν ξέρω γιατί σε χαλάει τόσο.

Εδώ λέμε για άλλα κι άλλα.

 

Ναι έχουν ψυχή.

Ναι έχουν κότσια.

 

Αν δεν μπορείς να καταλάβεις, άστο.

Δεν ειπα ποτε οτι κακως κανουν η οτι κανουν κατι κακο η γιατι το κανουν.... Καλα κανουν κ το κανουν τα παιδια κ γουσταρουν... 

 

Επισης δεν ειπα οτι ζητησαν τα παλαμακια μας...

 

Επισης πριν δεν συγκρινα την συγκινηση που σου προσφερει μια βολτα οπως ειπες με την bmw σε σχεση με το ντελιβερη αλλα ειπα πιο θελει περισσοτερη ψυχη κ κοτσια... Γιατι αν πιστευεις οτι το να κανεις εσυ τις βολτιτσες σου με την bmw ειναι το ιδιο ψυχοφθορο κ επικινδυνο με εναν ντελιβερα που γυρναει σαν την αδικη καταρα πολλες φορες μεσα σε παγωνια βροχη κλπ με το παπι για να βγαλει το ψωμι του εισαι πολυ γελασμενος.... Μην ξεχνας οτι εσυ το κανεις για προσωπικη ευχαριστηση  ;)

 

Δεν με χαλαει που το θαυμαζετε αυτο... Κ εγω θαυμαζω την ιδεα, αλλα θαυμαζω την ιδεα κ οχι αυτους που την υλοποιουν... Θαυμαζω την ιδεα του να κανεις ενα τετοιο ταξιδι κ οχι αυτους που το εκαναν. Δεν θελει κοτσια ουτε ψυχη για να το κανεις... Απλα να γουσταρεις την μηχανη κ τα ταξιδια μ αυτην.

Edit: Και να υπαρχουν κ οι αναλογες συνθηκες που να σου επιτρεψουν να το κανεις...

 

Αν δεν μπορεις εσυ να καταλαβεις αυτο, αστο εσυ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν είναι το ίδιο με το delivery κι ας σου λέει το αφεντικό σου ότι είναι μαγκιά.

Εξάλλου το delivery είναι λύση ανάγκης, το άλλο είναι επιλογή.

Μάλλον όμως, όπως και τον Red Τζεβελέκ, σε χαλάει ότι μπορούν να έχουν αυτή την επιλογή. Ξύδι.

 

Αν έχεις σπίτι σου χάρτη που δείχνει πέρα από τη Δράμα, δες που πήγαν.

Σαν δεις που πήγαν, μπες στο νετ να δεις συνθήκες που επικρατούν σε αυτές τις χώρες.

Σαν μάθεις, άρχισε να καταννοείς ότι δεν είμαστε το κέντρο του Σύμπαντος κι ας μας το είπε η μαμά μας.

Σαν καταννοήσεις, άρχισε να ονειρεύεσαι.

 

Τίποτα από τα παραπάνω δεν είναι υποχρεωτικό.

Θα ήταν όμως όμορφο.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου