Προς το περιεχόμενο

300.000 Χιλιομετρα -5 ηπειροι με μηχανή.


vagelism

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω ειμαι εκπαιδευτικος του δημοσιου και ζω εις βαρος των αλλων.

Δεν προσφερω τιποτα γιατι φυσικα το να ασχολεισαι με τα παιδακια των αλλων,

σ αυτο το αθλιο εκπαιδευτικο συστημα για το οποιο αδιαφορουν οι αλλοι,

δεν ειναι δα και καμια προσφορα στο κοινωνικο συνολο των αλλων.

Απλα πηγαινεις στο σχολειο-παιδοφυλακτηριο και περιμενεις να παει η ωρα 2

(ειμαι σε πιλοτικο,σχολαω αργα ο γκαντεμης) για να φυγεις,με σωας τας φρενας,

ηρεμος σα να πηγες εκδρομουλα με τη γκομενα.

Οσο βεβαια περνανε τα χρονια και βλεπω γυρω μου ποιοι ειναι ''οι αλλοι''

σ αυτη τη χωρα,δε νιωθω καμια τυψη και μαλλον το ευχαριστιεμαι,

ιδιως το καλοκαιρι που καθομαι 2,5 μηνες οπως και οι υπολοιποι εκπαιδευτικοι στην Ευρωπη των αλλων.

Βεβαια με τον υπερογκο μισθο μου,ακομα και το καλοκαιρι,εκτος απο τον μουσικο μου εξοπλισμο,(Σας ευχαριστω παιδια που μου τον αγορασατε-δεν προσφερα τιποτα,δεν επρεπε)πληρωνω και αυτους τους κακομοιρους του ιδιωτικου τομεα,μαναβηδες μπακαληδες,περιπτεραδες,προποτζηδες,σαλεπιτζηδες,υπαλληλους κινητης τηλεφωνιας,παγωτατζηδες,οι οποιοι μπορει να φοροδιαφευγουν (ρε να μη μπορω κι εγω λιγο)αλλα τουλαχιστον παλευουν χειμωνα καλοκαιρι γιατι ετσι τους θελει το κεφαλαιο κι εγω φυσικα:

Προλεταριους,ειλωτες.

Τωρα μετανιωσα.Δεν επρεπε να σπουδασω και να γινω εκπαιδευτικος.Η μανα μου φταιει που μου λεγε ''μισθος-μπαινει μισθος-βγαινει''.Τα παιρνω ολα πισω. Αυτο το καλοκαιρι θα παραμεινω στο σχολειο γιατι και τα παιδακια το θελουν να ειναι εσωκλειστα σ αυτα τα υπεροχα κτηρια με κλιματισμο.

 

Αυτοι οι καταπτυστοι,απαραδεκτοι μηχανοβιοι-εκπαιδευτικοι αντι να καθονται στον καναπεκαι να κρυβονται απ τους ''αλλους'' ή να επιμορφωνονται για να διδαξουν τα παιδακια των αλλων,μου πηραν τα βουνα να κανουν το γυρο της γης...

Καλα δε ντρεπονται?Αυτο ειναι δικαιωμα που το εχουν ΜΟΝΟ οσοι δουλευουν σα σκυλια σ αυτον τον ματαιο κοσμο.Ειναι προκλητικοι.Ειναι πολυ ευκολο τελικα να εισαι προκλητικος...

 

 

Την αύξηση που σου έδωσα, τι την έκανες βρε χαραμοφάη ?  ;D ;D ;D

(Το παίζω trolley  :)  σσσσσσσσσσσσσσσσσσσσ !! )

If you want to be a hippie...you 're too late.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 172
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Την αύξηση που σου έδωσα, τι την έκανες βρε χαραμοφάη ?  ;D ;D ;D

(Το παίζω trolley  :)   σσσσσσσσσσσσσσσσσσσσ !! )

Πηρα μηχανη.Τα υπολοιπα τα δωσε η μανα μου... ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα μηχανη.Τα υπολοιπα τα δωσε η μανα μου... ;D ;D ;D

 

Πλάκα θα 'χει να μας ζητάς κι άλλη αύξηση τώρα. ;D

 

Μάνα είναι μόνο μία.  :) :) Να είναι καλά η γυναίκα. ;) Και όλες οι μανούλες του κόσμου.

 

 

If you want to be a hippie...you 're too late.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα θα 'χει να μας ζητάς κι άλλη αύξηση τώρα. ;D

Αυτο ειναι δεδομενο.

Οι συνδικαλιστες του κλαδου μου πιστευουν οτι μονο με αυξηση πας μπροστα.

Αν δεν το πιστευαν,θ αγοραζαν μηχανες και θα ταξιδευαν... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πάρω έναν ελληνικό διπλό μέτριο και θα πω τη γνώμη μου :

 

Μπράβο στους ανθρώπους που κάνουν το κάτι παραπάνω (είναι παραπάνω το να ταξιδευεις και να βλέπεις ποιός είναι ο κόσμος με τα δικά σου μάτια). Μπράβο στους συγκεκριμένους εκπαιδευτικούς που κάνουν το κάτι παραπάνω στο χρόνο τους, αντί να ψηφίζουν παίκτες reality προς αποχώρηση, όπως κάνουν τα καθησυχασμένα πρόβατα που θεωρούν οτι φέραν σε πέρας τη μηδενικού κοινωνικού αντικτύπου δουλίτσα τους και αυτό που κάνουν για τον εαυτό τους είναι να γνωρίζουν οτι "έχουν ένα Σάββατο" και έχουν γραφτεί και σε γυμναστήριο.

 

Μου κάνει εντύπωση που δεν έχει αναφερθεί : ΔΕΝ είναι το "βόλεμα" που σε κάνει να "ξεβολεύεσαι" για να κατακτήσεις ένα στόχο, αυτά πάνε ανάποδα, διαφορετικά όλοι οι δάσκαλοι θα διέπρεπαν στα extreme sports. Για αυτό και μόνο αξίζει σεβασμός στο εν λόγω ζευγάρι. Στην αντίθετη περίπτωση, καθε προσωπική κατάκτηση θα έχρηζε χλευασμού, αφού είναι βέβαιο οτι χρειάστηκε χρόνο και πόρους. ("ελα μωρέ με το μλκ που ανέβηκε στο Έβερεστ...με τόσες εταιρίες από πίσω του, την gavla του έκανε") . Ιν φακτ και το να διαβάζεις βιβλία, να παρακολουθείς θέατρο και να γνωρίζεις περί μουσικής απαιτεί ΠΟΛΥ χρόνο και χρήμα (όπως θα ξέρετε). <= να κι άλλοι χαραμοφάηδες-υπέυθυνοι για τα του δημοσίου χρέους...

 

Θα πλήρωνα παραπάνω το δάσκαλο που δρα και σε άλλα σεβαστά πεδία (αγγλιστί "makes something of himself"), γιατί αυτό είναι που τον διαχωρίζει από τους υπόλοιπους με το ίδιο πτυχίο και θα αισθανόμουν τυχερός αν το παιδί μου περιτριγυριζόταν από τέτοια πρόσωπα για να το διαμορφώσουν.

 

 

 

Θα συμφωνησω μαζι σου blue. Επειδη ανεφερα τη λεξη respect και πολλοι το πηραν στραβα…ηθελα να προσθεσω…{εκτος από το σεβασμο μου στα παιδια  γιατι αυτό που εκαναν..ανηκει στους αθλους .Οποιος καβαλαει μηχανη νομιζω ότι συμφωνει μαζι μου.Θελει τρελά καρυδια να κανεις αυτές τις διαδρομες και τοσα χιλιομετρα.}τα εξης.

Θα βγω λοιπον και εγω off topic..

RESPECT  λοιπον…Στο Κωστα και στην Ολγα.

RESPECT στο delivera που μοιραζει πιτσες για να πληρωσει τα διδακτρα της σχολης του..{Υπηρξα ενας από αυτους για πολλα χρονια}

RESPECT στο σερβιτορο καλλιτεχνη ..που προτιμαει να σερβιρει παρα να παιξει βλακειες.

RESPECT  στον Δημοσιο υπαλληλο που είναι ευσυνηδειτος και  κανει σωστα τη δουλεια του.

RESPECT στον Ελληνα  Ιδιωτικο υπαλληλο  που εφαρμοζει το ρητο…ΣΚΑΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΚΑΤΑ ΔΟΥΛΕΙΑ.

RESPECT στον φοιτητη της Berklee που προτιμαει να πεινασει  {και πεφτει αναισθητος από τη πεινα}..για να πληρωσει τα διδακτρα της σχολης.  Αν διαβαζει …ξερει ποιος είναι.

RESPECT στον ανθρωπο που δεν καθεται στη καρεκλα του με το τηλεκοντρολ στο χερι...κρινωντας τα παντα σαν γνησιος Ελληναρας..αλλα βγαινει εκει εξω και ΖΕΙ  .

RESPECT στον Ελληνα που παραδεχεται ότι δεν εχει αποψη σε κατι - και δεν εκφερει αποψη σε όλα.

RESPECT σε αυτόν που ρωταει  όταν δεν ξερει και σε αυτόν που σκεφτεται  ολες τις παραμετρους πριν εκφερει αποψη, όχι μονο αυτή που τον συμφερει.

RESPECT σε αυτόν που δεχεται ότι μπορει να κανει και λαθος.

RESPECT σε οποιονδηποτε βγαινει από την ζωνη ασφαλειας και ανεσης  του και εκτίθεται σε οτιδήποτε καινουργιο.

RESPECT στον Ελληνα που παρ’ όλες τις αντιξοοτητες…εξακολουθει να ονειρευεται και δεν μενει εκει... αλλα πραγματοποιει

RESPECT  σε αυτόν που ενώ ξερει δεν εχει ταλεντο…το παλευει με νυχια και με δοντια.

RESPECT σε αυτόν που βρισκει λυσεις εκει που δεν υπαρχουν..

Και τελος..

RESPECT σε αυτόν που δεν κρυβεται πισω από λεξεις και πρεπει.

Καλο σας  βραδυ .

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο πολυ ψυχη κ κοτσια θελει κανεις ενα 5ωρο ντελιβερι με το μηχανακι στην θεσσαλονικη παρα το ταξιδι που εκαναν οι "ελευθερες ψυχες" οπως λες....

Μαλλον εισαι νεος στη μηχανη κ εχεις πορωθει ασχημα... Λοιπον για να ξεκαθαρισουν μερικα πραγματακια... Οταν κανεις την γκ@@λα σου δν σημαινει ουτε οτι εισαι ελευθερη ψυχη ουτε οτι εχεις κοτσια... Κ εγω πχ το χειμωνα παω το 15ημερο των χριστουγεννων κ κανω σκι απο το πρωι 9 μεχρι οταν κλεισουν τα λιφτ 4 το μεσημερι νον στοπ... Τι σημαινει αυτο? Κ αν ειχε κ το καλοκαιρι χιονι κ το καλοκαιρι σκι θα εκανα. Επισης αν δεν ηταν εκπαιδευτικοι οπως προειπαν κ δεν ειχαν χρονο κ αγχος για το αν αυριο θα εχουν δουλεια τοτε να εισαι σιγουρος οτι βαρια βαρια θα καναν τον γυρο της ελλαδας. Αντε να πεταγονταν μεχρι mugelo για κανενα motogp. γκε γκε?

 

Πως μου ξέφυγες εσύ?

Κάτσε να σε ξεπετάξω μία στα γρήγορα.

Για τα της μηχανής στα είπαν άλλοι, οπότε έχουμε και λέμε.

Αν είσαι κάτω από 26-27 χρονών (που μια χαρά είναι και ανταλλάσσω και ψυχή και ότι να ναι, να ξαναγίνω τόσο), όταν οδήγησα πρώτη φορά μηχανάκι δεν είχες γεννηθεί.(Που δεν λέει τίποτα, απλά όρα παρακάτω.)

(Συμβουλή: μην κάνεις τον μάντη, δεν τόχεις.) ;)

Γιατί κάθεσαι 15 μέρες τα Χριστούγεννα ? Δεν με νοιάζει αστειεύομαι. :)

Να σε στείλω σε ένα φίλο στο Σέλι, να σου κάνει έκπτωση.

γκα γκα ? ;D

If you want to be a hippie...you 're too late.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως μου ξέφυγες εσύ?

Κάτσε να σε ξεπετάξω μία στα γρήγορα.

Για τα της μηχανής στα είπαν άλλοι, οπότε έχουμε και λέμε.

Αν είσαι κάτω από 26-27 χρονών (που μια χαρά είναι και ανταλλάσσω και ψυχή και ότι να ναι, να ξαναγίνω τόσο), όταν οδήγησα πρώτη φορά μηχανάκι δεν είχες γεννηθεί.(Που δεν λέει τίποτα, απλά όρα παρακάτω.)

(Συμβουλή: μην κάνεις τον μάντη, δεν τόχεις.) ;)

Γιατί κάθεσαι 15 μέρες τα Χριστούγεννα ? Δεν με νοιάζει αστειεύομαι. :)

Να σε στείλω σε ένα φίλο στο Σέλι, να σου κάνει έκπτωση.

γκα γκα ? ;D

 

what is this i dont even

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι συνδικαλιστες του κλαδου μου πιστευουν οτι μονο με αυξηση πας μπροστα.

 

Κουίζ: Πως λέγονται οι συνδικαλιστές του κλάδου σου (με τα πιστεύω τους), όταν έρθουν στον κλάδο μου? (Ι.Υ.)

 

 

Απάντηση: Άνεργοι. ;D ;D ;D

If you want to be a hippie...you 're too late.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου