Προς το περιεχόμενο

300.000 Χιλιομετρα -5 ηπειροι με μηχανή.


vagelism

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν μου υποχεθείς ότι θα συνεχίσεις να κάνεις το πρώτο μέρος, θα συνεχίσω να εκπληρώνω το δεύτερο μέρος.

 

μπλοφάρεις, είμαι απόλυτα βέβαιος πως θα συνεχίσεις αυτή τη συμπεριφορά ό,τι κι αν κάνω εγώ (ή οποιοσδήποτε άλλος), σου βγαίνει εντελώς φυσιολογικά

 

ωστόσο, αν αυτό σε ευχαριστεί, σε βεβαιώνω πως η συμμετοχή μου σ' αυτή την κουβέντα αποτέλεσε αναγκαστική εξαίρεση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 172
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Και αν είσαι αντίθετος στο εγχείρημα τους γιατί τους χρηματοδοτείς; (αν και αδυνατώ να δώ την σχέση της εταιρείας σου με το συγκεκριμένο εγχείρημα)

 

Πρόκειται περί παρεξήγησης η οποία οφείλεται σε λανθασμένη ανάγνωση της πάσας του Ray: ασφαλώς δεν τους χρηματοδοτώ σαν εταιρεία, αλλά σαν ΦΥΣΙΚΟ πρόσωπο μέσω της φορολογίας. Μόλις συνειδητοποίησα την παρεξήγηση και θα διόρθωνα την απάντησή μου αν είχα τη δυνατότητα - παρακαλώ ας το κάνει κάποιος άλλος.

 

----

 

Περί της αναγκαιότητας να έχει ανέβει κάποιος στη σκηνή (το έχω κάνει) ή να έχει κάνει κάποιο τέτοιο ταξίδι (δεν το έχω κάνει), πριν αποκτήσει κύρος η άποψή του γι' αυτές τις ενέργειες, δε συμφωνώ καθόλου. Οι συγκεκριμένοι πουλάνε επακριβώς το ότι οι πιο πολλοί δεν το έχουν κάνει, αλλά αρέσκονται στο να φαντασιώνονται το πως θα ήταν ΑΝ θα το κάνανε. Αν κρίνουν ότι χρειάζονται ή προτιμούν ένα πιο ειδικευμένο κοινό, ας το αναζητήσουν. Τότε θα συνειδητοποιήσουν ότι η δική μου "κριτική" είναι υπερβολικά απαλή.

 

Περί του αν υπάρχει ζόρι.. όχι, δεν υπάρχει. Οι εκπαιδευτικοί του φόρουμ (ακόμη και ένας αποχωρήσας) βλέπω ότι ζορίζονται, αλλά δε πειράζει, καλό είναι να συνηθίζουν σιγά-σιγά.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι οι ΔΥ τα ξύνουν και ζούνε εις βάρος άλλων, όλοι το ξέρουμε.

Το οτι οι ΔΥ έχουν την άνεση να κάνουν πράγματα που οι υπόλοιποι δεν μπορούν (βλ. π.χ. απεργία), όλοι το ξέρουμε.

 

Το ότι είναι απίστευτα δύσκολο να καβαλήσεις δυό ρόδες και να πάς στην άλλη άκρη της Γής, είναι μάλλον προφανές (τουλάχιστον σε κάποιους)

Το ότι θέλει αρχ..ια να κάνεις κάτι τέτοιο, θέλει.

 

Πρός τι η πόλωση, η περιχαράκωση και οι περίεργες συμπεριφορές; Οι αλήθεια βρίσκεται στην μέση (και στους Sex Pistols) αδέρφια, αλήτες, πουλιά.

 

Βέβαια, καταλαβαίνω ότι με το να θαυμάζεις κάποιον παίρνεις λίγο από το "κάτι" του απλά και μόνο επιβαιβεώνοντας τον εαυτό σου.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

off topic :

 

καλά όλα αυτά ... εμείς τι κάνουμε  ::) ....το καλοκαιράκι καμιά μηχανάδα noizάδικη μέχρι τη Στυμφαλία για μπριζόλες θα πάμε ?? ή και Μπράλο αμα λάχει  ;)  

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι οι ΔΥ τα ξύνουν και ζούνε εις βάρος άλλων, όλοι το ξέρουμε.

Το οτι οι ΔΥ έχουν την άνεση να κάνουν πράγματα που οι υπόλοιποι δεν μπορούν (βλ. π.χ. απεργία), όλοι το ξέρουμε.

Όχι αγαπητέ the octapus, δεν θέλουν όλοι να βρίζουν τους δημοσίους υπαλλήλους ούτε όλοι θεωρούν το συνταγματικό δικαίωμα της απεργίας, "άνεση". Θα σου πρότεινα να μιλάς για λογαριασμό σου.

 

Το ότι εγώ, που έχω διαφορετική άποψη από σένα, επιλέγω να μην εμπλέκομαι πλέον σε πολιτικές συζητήσεις στο νόιζ και, εν προκειμένω, στο βρισίδι κατά των δημοσίων υπαλλήλων έχει δύο αφετηρίες:

 

1. Σέβομαι τους κανονισμούς του φόρουμ οι οποίοι καταπατούνται συστηματικώς από πολλά μέλη.

2. Δεν θεωρώ χρήσιμο να εκφράσω την άποψή μου σε μια συζήτηση η οποία γίνεται συχνά με όρους καφενείου, ειρωνείας αλλά και μίσους κάποιες φορές. Δεν έχω τίποτα να πάρω αλλά-φαντάζομαι- ούτε και να δώσω.

 

Φιλικά

 

Ανταλλάσω ΔΕΚΟ με baja telecaster.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

1. Σέβομαι τους κανονισμούς του φόρουμ οι οποίοι καταπατούνται συστηματικώς από πολλά μέλη.

2. Δεν θεωρώ χρήσιμο να εκφράσω την άποψή μου σε μια συζήτηση η οποία γίνεται με όρους καφενείου, ειρωνείας αλλά και μίσους κάποιες φορές. Δεν έχω τίποτα να πάρω αλλά-φαντάζομαι- ούτε και να δώσω.

 

Φιλικά

 

 

Σωστός, ελπίζω αυτά που λες να είναι ο επίλογος

rust never sleeps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι οι ΔΥ τα ξύνουν και ζούνε εις βάρος άλλων, όλοι το ξέρουμε.

Το οτι οι ΔΥ έχουν την άνεση να κάνουν πράγματα που οι υπόλοιποι δεν μπορούν (βλ. π.χ. απεργία), όλοι το ξέρουμε.

 

Είμαι ΔΥ πιστέυω ότι δε ζω σε βάρος των άλλων επίσης δεν έχω την άνεση να κάνω πολλά πράγματα που οι υπόλοιποι μπορούν και ΔΕΝ μπορώ να κάνω απεργία.

 

[quote author=theoctapus link=topic=184057.msg536059#msg536059 date=1297769989

Το ότι είναι απίστευτα δύσκολο να καβαλήσεις δυό ρόδες και να πάς στην άλλη άκρη της Γής, είναι μάλλον προφανές (τουλάχιστον σε κάποιους)

Το ότι θέλει αρχ..ια να κάνεις κάτι τέτοιο, θέλει.

 

Στα παραπάνω θα συμφωνήσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι οι ΔΥ τα ξύνουν και ζούνε εις βάρος άλλων, όλοι το ξέρουμε.

Το οτι οι ΔΥ έχουν την άνεση να κάνουν πράγματα που οι υπόλοιποι δεν μπορούν (βλ. π.χ. απεργία), όλοι το ξέρουμε.

[...]

Πρός τι η πόλωση, η περιχαράκωση και οι περίεργες συμπεριφορές;

 

Μου θυμίζει το:

"Δεν είμαι εγώ ρατσιστής ρε παιδιά... Αυτοί είναι σκυλάραπες!"

:D :D :D :D

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πάρω έναν ελληνικό διπλό μέτριο και θα πω τη γνώμη μου :

 

Μπράβο στους ανθρώπους που κάνουν το κάτι παραπάνω (είναι παραπάνω το να ταξιδευεις και να βλέπεις ποιός είναι ο κόσμος με τα δικά σου μάτια). Μπράβο στους συγκεκριμένους εκπαιδευτικούς που κάνουν το κάτι παραπάνω στο χρόνο τους, αντί να ψηφίζουν παίκτες reality προς αποχώρηση, όπως κάνουν τα καθησυχασμένα πρόβατα που θεωρούν οτι φέραν σε πέρας τη μηδενικού κοινωνικού αντικτύπου δουλίτσα τους και αυτό που κάνουν για τον εαυτό τους είναι να γνωρίζουν οτι "έχουν ένα Σάββατο" και έχουν γραφτεί και σε γυμναστήριο.

 

Μου κάνει εντύπωση που δεν έχει αναφερθεί : ΔΕΝ είναι το "βόλεμα" που σε κάνει να "ξεβολεύεσαι" για να κατακτήσεις ένα στόχο, αυτά πάνε ανάποδα, διαφορετικά όλοι οι δάσκαλοι θα διέπρεπαν στα extreme sports. Για αυτό και μόνο αξίζει σεβασμός στο εν λόγω ζευγάρι. Στην αντίθετη περίπτωση, καθε προσωπική κατάκτηση θα έχρηζε χλευασμού, αφού είναι βέβαιο οτι χρειάστηκε χρόνο και πόρους. ("ελα μωρέ με το μλκ που ανέβηκε στο Έβερεστ...με τόσες εταιρίες από πίσω του, την gavla του έκανε") . Ιν φακτ και το να διαβάζεις βιβλία, να παρακολουθείς θέατρο και να γνωρίζεις περί μουσικής απαιτεί ΠΟΛΥ χρόνο και χρήμα (όπως θα ξέρετε). <= να κι άλλοι χαραμοφάηδες-υπέυθυνοι για τα του δημοσίου χρέους...

 

Θα πλήρωνα παραπάνω το δάσκαλο που δρα και σε άλλα σεβαστά πεδία (αγγλιστί "makes something of himself"), γιατί αυτό είναι που τον διαχωρίζει από τους υπόλοιπους με το ίδιο πτυχίο και θα αισθανόμουν τυχερός αν το παιδί μου περιτριγυριζόταν από τέτοια πρόσωπα για να το διαμορφώσουν.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι αγαπητέ the octapus, δεν θέλουν όλοι να βρίζουν τους δημοσίους υπαλλήλους

 

Δεν έβρισα κανέναν και ούτε έχω σκοπό και ούτε έγραψα ότι όλοι βρίζουν τους ΔΥ. Θα σου πρότεινα να μιλάς για λογαριασμό σου.

 

ούτε όλοι θεωρούν το συνταγματικό δικαίωμα της απεργίας, "άνεση"

 

Δεν είπα οτι το συνταγματικό δικαίωμα της απεργίας είναι άνεση. Είπα ότι κάποιοι έχουν την άνεση να κάνουν απεργία. Νομίζω καταλαβαίνεις την, απλή, διαφορά.

 

Το ότι εγώ, που έχω διαφορετική άποψη από σένα, επιλέγω να μην εμπλέκομαι πλέον σε πολιτικές συζητήσεις στο νόιζ και, εν προκειμένω, στο βρισίδι κατά των δημοσίων υπαλλήλων έχει δύο αφετηρίες:

 

1. Σέβομαι τους κανονισμούς του φόρουμ οι οποίοι καταπατούνται συστηματικώς από πολλά μέλη.

2. Δεν θεωρώ χρήσιμο να εκφράσω την άποψή μου σε μια συζήτηση η οποία γίνεται συχνά με όρους καφενείου, ειρωνείας αλλά και μίσους κάποιες φορές. Δεν έχω τίποτα να πάρω αλλά-φαντάζομαι- ούτε και να δώσω.

 

1. Δεν παραβαίνει κανένα κανόνα του φόρουμ αυτό που είπα, ούτε έκανα πολιτική αναφορά. Κοινωνική, ναί.

2. Τότε κάτσε και κοίτα αφ' υψηλού και άσε μας εμάς στον καφενέ. Δεν μπορώ να καταλάβω τα σχόλια τύπου "Δεν μου αρέσει η συζήτησή σας και γι' αυτό δεν συμμετέχω".

 

Είμαι ΔΥ πιστέυω ότι δε ζω σε βάρος των άλλων επίσης δεν έχω την άνεση να κάνω πολλά πράγματα που οι υπόλοιποι μπορούν και ΔΕΝ μπορώ να κάνω απεργία.

 

Και πολύ καλά κάνεις. Ποτέ δεν είπα ΟΛΟΙ οι ΔΥ κ.τ.λ, κ.τ.λ.

 

Τώρα, αν θέλετε να κρύβεστε πίσω από το δάκτυλό σας και να μην αναγνωρίζεται μια αναμφισβήτητα υπαρκτή κατάσταση, δικαίωμά σας.

 

Μου θυμίζει το:

"Δεν είμαι εγώ ρατσιστής ρε παιδιά... Αυτοί είναι σκυλάραπες!"

:D :D :D :D

 

Αν και μάλλον κάνεις χιούμορ, να σου πω ότι αν το εννοείς με προσβάλλει και θα ήθελα να το ξεκαθαρίσεις.

 

offtopic τέλος (ελπίζω)

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου