Προς το περιεχόμενο

300.000 Χιλιομετρα -5 ηπειροι με μηχανή.


vagelism

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@gdevelek

Να υποθέσω χωρίς ίχνος ειρωνείας, ότι καβαλάς μηχανή και έχεις πάει πέρα από την δουλειά σου με αυτή???

 

σωστά και στα δύο

 

όμως ταξίδι στα πέρατα του κόσμου δεν έχω πάει

 

ή δεν είμαι ελεύθερη και ασυμβίβαστη ψυχή με ένα γούστο για την περιπέτεια

 

ή δεν δουλεύω με μονιμότητα στο δημόσιο τομέα και δη στην εκπαίδευση

 

πού ποντάρεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 172
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Εγώ πάντως, απέτυχα να καταλάβω αν μιλάς σοβαρά ή αν κάνεις πλάκα.

 

http://www.pde.gr/index.php

 

εσύ τι λες?

 

στο forum τους παίζει quote σε profile: "Aράζω = 'Αρα, ζω ...."

 

επίσης:

"Γεια σας!Ηθελα να ρωτησω αν η επαπειλουμενη αδεια κυησης μπορει να διακοπει τους μηνες του καλοκαιριου και να συνεχιστει ξανα το σεπτεμβρη?"

 

Υπάρχουν βέβαια και εκπαιδευτικοί που είναι άξιοι.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ και καβαλάω και έχω κράνος και έχω γάντια και στα νησιά πάω μηχανάτος...αλλά 3 μήνες άδεια δεν έχω (τα τελευταία 15 χρόνια έχω δεν έχω μία εβδομάδα), εκ τούτου, τείνω να συμφωνήσω με τον Τρόλλευ.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαινω την τροπη που εχει παρει η συζητηση  , ετσι λειτουργει το συστημα

των εκπαιδευτικων , οχι μονο στην Ελλαδα, και μην μου πειτε οτι  παιρνουν και κανενα μεγαλο μισθο.... 

Δηλ. κατα την λογικη ορισμενων θα επρεπε  απλως να πηγαινουν στα νησια και τις οικονομιες τους να τις εκαναν αμαξια , σπιτια και πισινες

Μπραβο τους που επελεξαν να ζησουν τα ονειρα τους και μαγκια τους που τα καταφεραν

 

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαινω την τροπη που εχει παρει η συζητηση  , ετσι λειτουργει το συστημα

των εκπαιδευτικων , οχι μονο στην Ελλαδα, και μην μου πειτε οτι  παιρνουν και κανενα μεγαλο μισθο.... 

Δηλ. κατα την λογικη ορισμενων θα επρεπε  απλως να πηγαινουν στα νησια και τις οικονομιες τους να τις εκαναν αμαξια , σπιτια και πισινες

Μπραβο τους που επελεξαν να ζησουν τα ονειρα τους και μαγκια τους που τα καταφεραν

 

 

Mωρε μια χαρα κανανε οι ανθρωποι. Απλα λεμε οτι, λογω του επαγγελματικου status τους, η εκπληρωση του συγκεκριμενου στοχου απαιτει πολυ λιγοτερες θυσιες απο οτι συνηθως. Θυσιες που, αν δεν απολαμβαναν αυτου του status, ισως να μη τολμουσαν να κανουν.

 

Υπο αυτη τη σκοπια λοιπον, μπραβο τους, πολυ καλα κανανε αλλα οχι και να παρουσιαζουμε το γεγονος οτι αποφασισαν να εκπληρωσουν αυτο το στοχο ως την επιτομη της ανθρωπινης ελευθεριας & θελησης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστά και στα δύο

όμως ταξίδι στα πέρατα του κόσμου δεν έχω πάει

ή δεν είμαι ελεύθερη και ασυμβίβαστη ψυχή με ένα γούστο για την περιπέτεια

ή δεν δουλεύω με μονιμότητα στο δημόσιο τομέα και δη στην εκπαίδευση

πού ποντάρεις;

 

Καταρχήν η κουβέντα εδώ και κάποιες σελίδες, έχει πάει στην ψυχή και στην μονιμότητα.

Και ξαναλέω λοιπόν πως εγώ προσωπικά με την μηχανή εκτός Ελλάδος δεν έχω βγει, αν και θα γίνει, καλά νάμαι, στο μέλλον.

Όμως, επειδή δεν με προσέχετε και χαλάω εξτρά σάλιο, είπα πως με όσο κάνουν σε ΕΥΡΑ δέκα μέρες στην Ελλάδα, μπορείς ΑΝ ΕΧΕΙΣ GUTS και ΨΥΧΗ και θέλεις και γουστάρεις και μπορείς, να γυρίσεις την μισή Ευρώπη,ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ μιλώντας. Χωρίς τα από πάνω και να σε πληρώνουν δεν κουνάς ρούπι.

Έχετε ακούσει για κάτι 36ώρα πουν διοργανώνονται στη Ελλάδα?

Διακοπές το καλοκαίρι, έστω μια βδομάδα δέκα μέρες, πάτε ?

Εάν ναι, μπορείτε να καβαλήσετε το μοτόρι και να πάτε με το έτερο ήμιση, τέταρτο, δέκατο έκτο ;) διακοπές στην Αδριατική, ας πούμε.Και να φέρετε και ρέστα.

Αν δεν καταλάβατε ακόμα περί ψυχής και περιπέτειας, αναρωτηθείτε τούτο:

Ας υποθέσουμε λέμε πως σας βάζω εγώ τα έξοδα. (Λέμε.)

Αύριο το μεσημέρι ( για να είστε ξεκούραστοι) πρέπει να πάτε σύνορα, να μου φέρετε ''μακεδονικό'' χαλβά  ;D και μετά καπάκι να πάτε Σαλλονίκη να μου φέρετε τσουρέκι από τον Τερκ.... (μην κάνουμε και τσάμπα διαφήμιση). Και μετά είστε ελεύθεροι.

Θέλει ψυχή και κότσια ή δεν θέλει????????????????

Νίπτω τας χείρας μου. Έλεος και τρία ΟΟΟΟΜΜΜΜΜΜ.

If you want to be a hippie...you 're too late.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν καταλάβατε ακόμα περί ψυχής και περιπέτειας, αναρωτηθείτε τούτο:

Ας υποθέσουμε λέμε πως σας βάζω εγώ τα έξοδα. (Λέμε.)

Αύριο το μεσημέρι ( για να είστε ξεκούραστοι) πρέπει να πάτε σύνορα, να μου φέρετε ''μακεδονικό'' χαλβά  ;D και μετά καπάκι να πάτε Σαλλονίκη να μου φέρετε τσουρέκι από τον Τερκ.... (μην κάνουμε και τσάμπα διαφήμιση). Και μετά είστε ελεύθεροι.

Θέλει ψυχή και κότσια ή δεν θέλει????????????????

 

Πολύ μαλακία θέλει να τρέχουμε σα μαλάκες στα σύνορα για να σου φέρουμε τσουρέκι. Να πας να πάρεις μόνος σου.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dkall, o τέλειος συνδιασμός πάντως είναι μηχανή, πισίνα και 3 μήνες άδεια ;)

 

Να γυρνάς με την μηχανή γύρω-γύρω από την πισίνα μέχρι να ιδρώσεις ή να τελειώσει η βενζίνη (ότι συμβεί πρώτο) και μετά πλούουουουουουτς. Αχχχχχχχχχχχ. Και μια κρύα μπύρα μετά.........

 

Δίψασα...

If you want to be a hippie...you 're too late.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ μαλακία θέλει να τρέχουμε σα μαλάκες στα σύνορα για να σου φέρουμε τσουρέκι. Να πας να πάρεις μόνος σου.

συμφωνώ... Πρέπει να είσαι πολύ λαλάκας να τρέχεις  στα σύνορα όταν έχει Τερκ...(να μην κάνουμε και διαφήμιση) και στην Αθήνα.  

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου