Προς το περιεχόμενο

Πόσο θα μας αντέξει ακόμα ???


philosophos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα λινκς είναι όντως ασταναπαν και βρωμάνε συνομωσιοψευδοεπιστήμη από χιλιόμετρα αλλά...

 

Αν όμως κάποτε καταλήξω να έχω το ίδιο αποτέλεσμα όσες φορές επαναλάβω το πείραμα αποδεικνύοντας την θεωρία μου, τότε και μόνο τότε μπορώ να πάω στο 4.

 

...αυτό δεν ισχύει πάντοτε. Οι πηγές της experimental variation (συστηματικής ή μη) δεν εγγυώνται αυτήν την επαναληψιμότητα, και ένα σωστό πείραμα περιγράφει και αναγνωρίζει τους περιορισμούς αυτούς. Μάλιστα, στην σημερινή βιβλιογραφία και αρθρογραφία λαμβάνονται πάντοτε υπόψη.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οι πηγές της experimental variation (συστηματικής ή μη) δεν εγγυώνται αυτήν την επαναληψιμότητα, και ένα σωστό πείραμα περιγράφει και αναγνωρίζει τους περιορισμούς αυτούς. Μάλιστα, στην σημερινή βιβλιογραφία και αρθρογραφία λαμβάνονται πάντοτε υπόψη.

 

+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Να κάνω τον κόπο να τοποθετηθώ ή θα επέμβει το Ε.Σ.Ρ ?

Να μην χαλάω μελάνι τσάμπα. :)

Οι κανόνες είναι ξεκάθαροι και μέχρι στιγμής το θέμα δεν είναι πολιτικό, θρησκευτικό ή ρατσιστικό. Ελπίζω πως δεν αναφέρεσαι σε λογοκρισία από κατάχρηση εξουσίας.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παλικαρόπουλα, σας έβαλε κανείς κανένα link για το νόημα της ζωής αποδεδειγμένο επιστημονικά και δεν το πήρα χαμπάρι??

Ή που είπα πως το υιοθετώ ??

Τις επίσημες εξηγήσεις τις διαβάσατε ?? Σας ικανοποιούν ??

Το αρχικό post έχει και γραμματάκια από κάτω. Ο τίτλος λέει: πόσο θα αντέξει η ρημάδα η γη να την αυτώνουμε? Βάλτε οι ψαγμένοι κανά παλιοσύνδεσμο, να δούμε και άλλα πράγματα πιο σφαιρικά.

Συνομωσιοπολέμιοι διαδικτυακοί μου φίλοι, εγώ σε αυτό και σε άλλα posts σας λέω γενικά και αφηρημένα: ψάξτε το, αν σας ενδιαφέρει ή αλλιώς μεταφρασμένα: ακούστε και αυτό.

Αφορισμούς είναι αρχή μου να μην κάνω, ειδικά σε θέματα που σηκώνουν πενήντα διαφορετικές ερμηνείες και εξηγήσεις.

Αλλά και αμάσητα παλικάρια μου (όπως μερικοί μερικοί)  δεν τα καταπίνω.

Πάμε παρακάτω να δούμε τι θα δούμε. :)

If you want to be a hippie...you 're too late.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι κανόνες είναι ξεκάθαροι και μέχρι στιγμής το θέμα δεν είναι πολιτικό, θρησκευτικό ή ρατσιστικό. Ελπίζω πως δεν αναφέρεσαι σε λογοκρισία από κατάχρηση εξουσίας.

 

Αν δεν έχεις ενημερωθεί, δεν θα σε ενημερώσω εγώ. ;D

 

If you want to be a hippie...you 're too late.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως προτιμώ την κουρτίνα με τα τρία διαστημόπλοια που βρίσκονται πίσω από τον Πλούτωνα, όπως λέει η Pravda, και οδεύουν προς την Γη με ημερομηνία άφιξης 12/2012 (έχουν κάνει και κράτηση στον Αστέρα Βουλιαγμένης).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Ρε παλικαρόπουλα, σας έβαλε κανείς κανένα link για το νόημα της ζωής αποδεδειγμένο επιστημονικά και δεν το πήρα χαμπάρι??

Ή που είπα πως το υιοθετώ ??

Τις επίσημες εξηγήσεις τις διαβάσατε ?? Σας ικανοποιούν ??

Το αρχικό post έχει και γραμματάκια από κάτω. Ο τίτλος λέει: πόσο θα αντέξει η ρημάδα η γη να την αυτώνουμε? Βάλτε οι ψαγμένοι κανά παλιοσύνδεσμο, να δούμε και άλλα πράγματα πιο σφαιρικά.

Συνομωσιοπολέμιοι διαδικτυακοί μου φίλοι, εγώ σε αυτό και σε άλλα posts σας λέω γενικά και αφηρημένα: ψάξτε το, αν σας ενδιαφέρει ή αλλιώς μεταφρασμένα: ακούστε και αυτό.

Αφορισμούς είναι αρχή μου να μην κάνω, ειδικά σε θέματα που σηκώνουν πενήντα διαφορετικές ερμηνείες και εξηγήσεις.

Αλλά και αμάσητα παλικάρια μου (όπως μερικοί μερικοί)  δεν τα καταπίνω.

Πάμε παρακάτω να δούμε τι θα δούμε. :)

Ok έχεις δίκιο. Απλά έχω πήξει με τα mail "αποκαλύψεων" και τους ερευνητές.

 

 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Βάλτε κανένα παρεμφερές link που μπορεί να έχει διαφύγει της προσοχής, ώστε να ενημερωνόμαστε και μέσω Noiz.

 

http://www.nasa.gov/topics/earth/features/2012.html

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου