Προς το περιεχόμενο

Les Paul γυρω στα 500 ευρω


djangos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι αυτο ισχυει, αλλα εχω ψαξει ηδη στο thoman και το guitar store μου φαινεται οτι εχει ψιλοιδιεσ τιμες με ιντερνετ,ειχα παρει και την gypsy μου απο κει ;)

 

Οσο για τις epiphone les paul , νομιζω οτι ειναι απλα παραλλαγες εξωτερικα κυριως (με τους μαγνητες που θελω εγω) και για αυτο μαλλον 8α παω προς την standard

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αυτο ισχυει, αλλα εχω ψαξει ηδη στο thoman και το guitar store μου φαινεται οτι εχει ψιλοιδιεσ τιμες με ιντερνετ,ειχα παρει και την gypsy μου απο κει ;)

 

Οσο για τις epiphone les paul , νομιζω οτι ειναι απλα παραλλαγες εξωτερικα κυριως (με τους μαγνητες που θελω εγω) και για αυτο μαλλον 8α παω προς την standard

 

Αν έχουν παρόμοια τιμή, τότε go for it. Οι μαγνήτες epiphone είναι οκ, δεν είναι κακοί αλλά οι gibson είναι σίγουρα καλύτεροι. Κι εγώ τους έχω αλλάξει στη epi std μου με gibson busrtbuckers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mia simvouli.an ehis 500 euro kratise ta ke mi paris tipote mehri na mazepsis hrimata gia mia gipson.mia zoi tha ise sta ftiaximata ke sti skepsi oti bori na gini mia epifhone gipson.egw ime apo tous tiherous dioti ke gipson st eho apoktisi prin 4 mines ke eho klironomia apo ton sinhoremeno ton aderfo mou mia epifhone les paul 20 hronon.i palies i epifhone den ehoun kamia shesi me tis kenourgies.itan pio zigizmena organa ke genikos kaliteri piotita kataskevis.tha se simvouleva lipon i na vris mesa apo edo an dini kanenas trelos kamia san ti dikia mou tin epifhone[ligo hlomo to kovo]alios sou ipa..mi spatalas to hrono sou pernontas organa pou de prepi na ta pianoume sta heria mas.kali agora efhome ke kala peximata:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gnomi mou ine na kratisis ta hrimata sou na mazepsis kiala ke na paris mia gipson.mi kathese ke tros to hrono sou.eho mia epifhone les paul 20 hronon me magnites apo standard gipson..ales kithares itan ekines.de sigrinonte me tis simerines epifhone.ihan katarhin kaliteri piotita kataskevis ke genikos itan zigizmena organa.mazepse hrimata ke pare mia gipson.tha sothis.kala peximata efhome:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι κοιτα, η 1η μου κιθαρα ηλεκτρικη ηταν στην τεταρτη δημοτικου , μια σαμικ απο novoban !  :) , μετα απο 15 χρονια , εχω μια στρατοκαστερ φεντερ ,  αλλα πιστευω οτι λεφτα πλεον μονο για ακουστικα οργανα. εχω μια ακριβη τζιπσι κιθαρα για jazz που εκει βλεπω διαφορά. Για πανω απο 500 ευρω δηλαδη δεν θα δωσω για ηλεκτρικη. γιατι την θελω μονο για να ξεδινω που και που,σαν 1ο οργανο που εμαθα , ως καλο μου οργανο εχω την gypsy και το πιανο μου ,  και ειμαι πολυ ευχαριστημενος  σ 'αυτα που παιζω, δεν ειμαι κολλημενος δηλαδη οτι θελω gibson,ουτε στο οτι θα αλλαξω μαγνητες,σαν 2-3 επαφη που ειχα απο epiphone τισ βρηκα αρκετα αξιολογες στα λεφτα τους. απλα το συγκεκριμενο μοντελο της gibson ηθελα να δω αν ειναι καλο.

thanks για τα παιξιματα ;) αυτα αν σε πιασει τα χεις και με σαμικ !οταν σου βγει σου βγαινει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την Gibson Limited την είχα και μου άρεσε πάρα πολύ. ;)

 

Είναι chambered και είναι πούπουλο και από μαγνήτες είναι Super!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Με γειά με γειά καλόπαιχτη. Έκανες καλή επιλογή. Και γώ ήμουν ανάμεσα σε Gibson με Epiphone Αλλα τελικά βρήκα στις αγγελίες εδώ ένα διαμάντι Epiphone Black Custom με δώρο τη σκληρή θήκη ολοκαίνουργια μόνο 400 ευρά και είμαι πολύ χαρούμενος που δεν έδωσα 1 χιλιάρικο για Gibson που θα είχα σχεδών τον ίδιο ήχο. Πολύ μπωστά οι Epiphone πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου