Προς το περιεχόμενο

Νομίζατε ότι δεν γινόταν μικρότερο? Line6 M5!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικά πάντως, δεν μου φαίνεται αρκετά μικρό το footprint για χρήση "ένα πετάλι τη φορά". Επίσης, από ό,τι διαβάζω δεν έχει looper, κάτι που της αφαιρεί περισσότερους πόντους για μένα. Μένει να την δω και από κοντά, αλλά δεν είναι αρκετά δελεαστικό το deal για να αφήσω την M9.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

ενδιαφέρον για κάποιον που έχει πολλά πετάλια, αλλά τα ιδιαίτερα από αυτά τα χρησιμοποιεί σπάνια.

 

Θα έπρεπε όμως να έχει 2 εφέ ταυτόχρονα τουλάχιστον, γιατί τώρα μπερδεύεται ΠΟΛΥ το πράμα για το πού θα το τοποθετήσεις στην αλυσίδα σου, πχ αν θέλεις να χρησιμοποιείς μόνο τα modulation fx και τα φίλτρα της, σε συνδυασμό με εξωτερικά πετάλια, θα πρέπει να της αλλάζεις θέση ανάλογα με το τι από αυτά θα έχεις on.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

200€ στον thomann

191€ στο dv

 

Αν και μεγάλος fun της m13, που μου έχει λύσει τα χέρια ( και μάλλον μου έχει δέσει τα πόδια ), το συγκεκριμένο concept μου φαίνεται μάλλον άχρηστο. θα προτιμούσα να δώχσω τα διπλά και να πάρω την m9.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ακούω φήμες ότι θα τους αγοράσει η Apple και θα βγάλει την M-shuffle χωρίς οθόνη, με ένα κουμπή,  10 ήχους που θα αλλάζουν τυχαία και εύκολη αγορά νέων ήχων από iTunes.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον έπρεπε να κοστολογηθεί διαφορετικά. Το αμέσως επόμενο βήμα από αυτή την... κουτσουλιά, η Μ9, διαθέτει πολύ περισσότερες λειτουργίες που δεν δικαιολογούνται από τη διαφορά τιμής τους (200 vs 380ε).

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

αρα ρε μορτες τελικα  ποιο το νοημα να εχεις  one pedal  at a time. Με  διακοσια 200  ευρω  ..???  για παραδειγμα εγω χρησιμοποιω πολλα  delay  αναλογα με το τραγουδι  . Σκεφτομοθν το  Μ5  για εχτρ α delay  .....θεωρω κορυφαια και αξεπεραστη το    DL4  omvw ομωσ εχει  μονο  3 εφφε την οποια  και χρησιμοποιω κατα κορων --- συνχρονως  θα βαλω αλα 50 ευρω λοιπον να παρω αλλο  ενα  dl4  και  τελειωσε το θεμα....  200  ευρο  ειναι πολλα  για  ενα  μονο εφε ...ασε που αν θελω για παραδειγμα  κομπρεσορα  εφφε  θα πρεπει να  αλλαξω την αλυσιδα.......οποτε  φακ ιτ !!!    ηθελα  να  ξερα  ποια  η  χρηστικοτητα  ενος τετοιου  πεταλιου  με  200  ευρο!!

 

ασε που  ακουω οτι  η σειρα  Μ    εβγαλε  του κοσμου τα  προβληματα ....

 

 

This goes to eleven

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακούω φήμες ότι θα τους αγοράσει η Apple και θα βγάλει την M-shuffle χωρίς οθόνη, με ένα κουμπή,  10 ήχους που θα αλλάζουν τυχαία και εύκολη αγορά νέων ήχων από iTunes.

 

Λάθος. Θα είναι ΜΟΝΟ οθόνη αφής, και θα πρέπει να παίζεις ξυπόλητος.

Με πλυμένα πόδια.

 

Σλάιντ του ριβέρμπ. :)

 

Βέβαια, όλα τα λεφτά θα είναι η ΕΠΟΜΕΝΗ κυκλοφορία της Line6, την οποία μπορείτε να δείτε εδώ σε Πανελλήνια αποκλειστικότητα.

8) 8) 8) ;D ;D ;D ;D

ΕΝΑ είναι το Μ113!

M113.jpg

RANDOMIZE USR 0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έχω ψάξει, αλλά η ύπαρξη MIDI στην Μ5 είναι μεγάλο προσόν.

 

ΕΝΑ είναι το Μ113!

M113.jpg

 

Παπάκι forevah!  ;D

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου