Προς το περιεχόμενο

Dean vs B.C. Rich guitar


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια!! θα ηθελα να αγορασω μια καινουργια κιθαρα και σκεφτομαι να παρω ή μια bc rich ή μια dean ομως δεν ξερω ποια ειναι καλυτερη απο τις δυο. εχω μια Cort X-6 και εναν ενισχυτη laney lc 15, κυριως μου αρεσει το μεταλ. θα χαιρομουνα να με βοηθουσατε σχετικα με το "ποια κιθαρα να παρω απο τις δυο αυτες". (κατι εκτος θεματος μιπως θα μπορουσατε να μου προτινετε stomp boxes για μεταλ... θα το εκτιμουσα!)

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η καθε εταιρια εχει τα καλα και τα κακα της μοντελα. Αν δεν μας πεις συγκεκριμενα μοντελα δεν μπορουμε να σε βοηθησουμε. Σχετικα με το διστορσιον υπαρχουν εκατομμυρια θεματα στο forum (κυριολεκτικα) ;D

http://reckoninghour.com/

 

rEaL mUsIc

rEaL nEwS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Cort έχει 24 τάστα, θες επίσης Dean ή B.C. Rich με 24 τάστα ;

Η Cort έχει floyd rose θες επίσης floyd rose ;

Η Cort έχει 2 humbuckers και 1 μονό θες επίσης 2 humbuckers και 1 μονό ;

Η Cort έχει basswood σώμα θες επίσης basswood σώμα  ;

Η Cort έχει maple μπράτσο βιδωτό θες επίσης μπράτσο βιδωτό ;

 

Καλές οι Dean και οι Bc Rich αλλά θα πρέπει να δώσεις πάνω από 600 ευρά για να έχεις χαρακτηριστικά που ΔΕΝ ΕΧΕΙ Η CORT  ;)

 

Εκτός εάν παίζει ποζεριά και θεαθήναι φάση οπότε περί ορέξεως, BC rich warlock και φαντασιώνεσαι 80's

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η καθε εταιρια εχει τα καλα και τα κακα της μοντελα. Αν δεν μας πεις συγκεκριμενα μοντελα δεν μπορουμε να σε βοηθησουμε. Σχετικα με το διστορσιον υπαρχουν εκατομμυρια θεματα στο forum (κυριολεκτικα) ;D

κοιταξε εγω εχω κοιταξει να παρω ή warlock ή dean razorback...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιταξε εγω εχω κοιταξει να παρω ή warlock ή dean razorback...

 

Από το λίγο που το έχω ψάξει, Warlock NJ series και DEAN Razorback και για τις δυο εταιρίες , μοντέλα της προκοπής made in USA MONO.

 

Τα φτηνά μοντέλα είναι Κορέα νομίζω και οι διαφορές ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ .

 

;)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το λίγο που το έχω ψάξει, Warlock NJ series και DEAN Razorback και για τις δυο εταιρίες , μοντέλα της προκοπής made in USA MONO.

 

Τα φτηνά μοντέλα είναι Κορέα νομίζω και οι διαφορές ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ .

 

;)

 

 

εσυ ποια μου προτεινεις να παρω warlock ή razorback?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την κορτ εδω και 8 χρονια. Η κιθαρα ειναι αξιοπρεπεστατη για τα λεφτα της.

Ενα καλο σεταπ για το floyd, και εισαι αρχοντας.

Ευκολοπαιχτη, "γρηγορη", το μονο κακο που σκεφτομαι ειναι οτι προσωπικα δε μου αρεσει ο νεκ μαγνητης, παραειναι μουντος (δε τον χρησιμοποιω ποτε). Κρατα μια πισινη βεβαια, γιατι στην επομενη γενια απο τη δικια μου ισως να τον εχουν βελτιωσει.

Κατα τα αλλα θα σου ελεγα go for it, αν χρειαζεσαι το floyd προφανως, αλλιως μονο θα σε ταλαιπωρει.

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα παρει μια κοκκινη warlock 90s στα 150Ε στις αγγελιες κι  ηταν πολη καλη. Ηθελε καλο καθαρισμα και σεταπ αλλα το μπρατσο ηταν αριστο με χαμηλο action ki οι μαγνητες hot.

Δες τις αγγελιες !

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου