Προς το περιεχόμενο

Πόσοι ξεκίνησαν με διαφορετικό όργανο;


Abraxas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρώτη επαφή με όργανο ήταν με ένα Yamaha αρμονιάκι και με διάφορα ξιλο όργανα πού όμως ναυάγησαν... Ευτυχώς ο ΜΠΑΜΠΑς γραντζούναγε και κάτι άκουγα άν και δεν έπιανα το όργανο. Μετά στο λ'υκειο μετά από την επαφή με κάτι φίλους που παίζανε και&κόλλησα. ¶ρχισα κλασσική στο σπίτι&και ο δάσκαλος μου έδειχνε και κάτι ακόρντα. Ένα χρόνο μετά αγόρασα ηλεκτρική και βασανιζόμουνα. Στο πρώτο έτος στο πανεπιστήμιο άρχισα μαθήματα ηλεκτρικής στο ΝΑΚΑ. Στη συνέχεια γράφτικα σε ωδείο και για την κλασική και στην πορεία άρχισε το κάψιμο............................................... xx(

Τώρα έχω τελιώσει το Νακα εδώ και .... χρόνια, χωρίς να κανω συναυλία αποφοίτησης, θα δώσω για το πτυχίο κλασικής το καλοκαίρι και στην αρχή της χρονιάς ξεκίνησα ειδικό αρμονίας με το υποχρεωτικό του πιάνο. Τυπικά είμαι κιθαρίστας αλλά δέν θέλω να περιορίζομαι μόνο εκεί. Στην μπάντα μου παίζω και άμα χρειαστεί φυσαρμόνικα. Γενικ΄έχω χάσει την μπάλα με την μουσική.... B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγώ ξεκίνησα με τριγωνάκι για τα κάλαντα :D

Για σκεφτείτε το, έτσι ξεκινήσαμε και χρηστήκαμε κάποτε όλοι μας επαγγελματίες, στην αρχή της καριέρας μας, μιας και βγάζαμε χρήματα από αυτή την ενασχόληση σαν μουσικοί :) .

Στο γυμνάσιο πήγα ωδείο για κιθάρα. Στο λύκειο γράφτηκα και στα κρουστά και στο πιάνο, μιας και η θεωρία κρουστών περιλάμβανε και πιάνο και το γούσταρα. :) Την ίδια εποχή έγινα ντράμερ σε δύο, διαδοχικά, μπάντες. Δεν πληρώναμε όμως τις δόσεις για την ντραμς που είχαμε πάρει (αξέχαστα μία RODGERS 55) και μας την πήρανε πίσω. :cry:

Τουλάχιστον την πήρε μετά ένας καλός φίλος, (και καταξιωμένος ως σήμερα), φθηνότερα από το ίδιο κατάστημα. Έτσι έληξε η ένδοξα αποτυχημένη καριέρα μου σαν ντράμερ. :lol:

Έπειτα αποκλειστικά κιθαρίστας και τραγουδιάρης. Μετά σκέτος τραγουδιάρης, και τώρα τελευταία μου έχει μπει μια έμμονη ιδέα ρε παιδί μου με το sax. :)

Ποτέ δεν είναι αργά. 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου