Προς το περιεχόμενο

DIY pedals Προβληματισμος με προσθηκη led...


rocka cola

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι αυτο εχω το κλασικο,απλα ειναι μπλε,και ναι το κουτακι ειναι μεταλικο.Οκ επειδη κοπικαν τα ποδαρακια του Led απο το πολυ κουνιμα και βαλε βγαλε στο κουτι θα παω να παρω 5-6 να χω και θα το κανω συμφωνα με τις οδηγιες σου.

Ευχαριστω πολυ. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Άμα πας να πάρεις ρώτα γιατι υπάρχουν και Led 12v (led oxi λαμπάκια)θα ανάβουν με τα 9v αλλά λίγο πιο αχνά... εκτός και αν υπάρχουν και στα 9v.(που δεν νομίζω) Αλλιώς πάρε και αντιστάσεις

 

A... υπάρχουν και πολλά χρώματα, μπορείς να βάλεις ενα χρώμα άλλο. ;)

 

...πάρε και βασουλες για τα Led, μπορεί να χρειαστούν σε άλλο project

 

graffiti_research_leds.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα θα γελασετε αλλα ας ειναι.Κι αυτο που χαλασα ειχε βασουλα αλλα επειδη δεν καταλαβα πως μπαινει ειπα να το βαλω σκετο. :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα θα γελασετε αλλα ας ειναι.Κι αυτο που χαλασα ειχε βασουλα αλλα επειδη δεν καταλαβα πως μπαινει ειπα να το βαλω σκετο. :-\

 

πρώτα βάζεις την βάση στο κουτί σου και μετά θηλυκώνεις το led στη βάση μέχρι να αγκιστρώσουν τα ποδαράκια της βάσης το led (αν είναι αυτός ο τύπος )

 

...αλλα σιγά το πράμα..δεν έκανες ζημιά

Θα πας να πάρεις μια βασουλα και θα την βάλεις

 

...και σου είπα να πάρεις!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι τετοιο εχω http://www.banzaimusic.com/LED-Socket-3-OUT-CHR.html

αλλα δεν μπορουσα να το βαλω με τιποτα.Μαλλον ειχα πιο χοντρο λαμπακι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα φιλτατοι.

Μιας και το πρόβλημά μου  αυτη τη φορα είναι αντισοιχου θεματος με αυτο που ειχα εκφρασει πριν μερικες μερες ειπα να μην ανοιξω καινουριο θρεντ.

Εφτιαξα ενα tube screamer που αγορασα απο εδω-->http://www.musikding.de/product_info.php/info/p1618_The-Screamer---Overdrive-kit.html

και αντιμετοπιζω το εξής προβλημα.

Κλειστο λειτουργουν ολα κανονικα αρα το switch το εχω συνδεσει σωστα.Οταν αναβω το πεταλι αναβει το λαμπακι(YES το εμαθα επιτελους) αλλα δεν βγαζει καθολου ηχο.

Εψαξα αρχικα αν εχω βαλει καποια λαθος αντισταση.Τις ξανακοιταξα ολες μια προς μια και τις εχω τοποθετησει σωστα.Ξανακοιταξα ολες τις κωλησεις μου και το wiring του πεταλιου και παλι δεν βρηκα κανενα προβλημα ουτε καλωδια να ακουμπανε μεταξυ τους κτλ.Τσεκαρα αν εχω βαλει σωστα τα τρανζιστορ και το ολοκληρομενο πανω στις βασεις,κι αυτα ειναι μια χαρα αφου εκανα και δοκιμες να τα τοποθετησω αλλιως και δεν αλλαξε κατι.

Παρ ολα αυτα σιγουρα κατι φταιει,αλλιως το πεταλι θα δουλευε.Το μονο υποπτο στην ολη υποθεση ειναι οτι το tone λιγο πριν τερματισει στα δεξια κανει ενα "χρατς".Καποιο αλλο στοιχειο δεν εχω να δώσω που να βοηθαει.

Πως μπορω να βρω τι φταιει?Να πω οτι εχω πολυμετρο αλλα δεν ξερω ακριβως πως μπορω να το χρησιμοποιησω για να δω που εχω κανει κατι λαθος.

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου