Προς το περιεχόμενο

Ποιο ειναι το αγαπημενο σας fuzz πεταλι;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καταρχάς να πω ότι μετά από πολλές δοκiμές κατάλαβα τελικά ότι δεν μου αρέσουν τα fuzz πεταλια! :) Έχω δοκιμάσει 3-4 (Fulltone 69-70, SIB, ZVex Fuzz Factory) και έχω και άλλα δύο (KR Musical Instruments 'The Gypsy Fuzz', Chicago Iron Octavian) και ενώ μου αρέσει το πάχος και η vintage χροιά στα solos δεν αντέχω την πλαδαρότητα τους στο ρυθμικό παίξιμο.

 

Το ποιο 'μουσικό' fuzz πάντως (κατά τη γνώμη μου) είναι το KR Gypsy Fuzz. 2 mismatched silicon transistors, πολύ παχύς τόνος και καθαρίζει απίστευτα με το volume της κιθάρας. Είναι βασικά ένας bootique κλώνος ενός silicon Fuzz Face! Αρκετά ακριβό. Μακάρι γενικά τα fuzz να ήταν πιο 'σφιχτά' στα μπάσα, αν ήταν έτσι το Gypsy Fuzz μου δεν θα ήταν τώρα στις αγγελίες του Noiz :)

P>Sloppy Kingdom

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...τελικά ότι δεν μου αρέσουν τα fuzz πεταλια! :) και ενώ μου αρέσει το πάχος και η vintage χροιά στα solos δεν αντέχω την πλαδαρότητα τους στο ρυθμικό παίξιμο.

 

αρα δυσκολο αγορι σου αρεσουν τα fuzz πεταλια αλλα μονο σε solo κατασταση και οχι σε ρυθμικα..

 

ή αυτο που ειπες:"κατεληξα οτι δεν μου αρεσουν",σημαινει οτι δεν θα ακουσω απο εδω και περα τα μαγικα σου δαχτυλα :) .να παιζουν κατω απο τους ηχους ενος fuzz πεταλιου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...τελικά ότι δεν μου αρέσουν τα fuzz πεταλια! :) και ενώ μου αρέσει το πάχος και η vintage χροιά στα solos δεν αντέχω την πλαδαρότητα τους στο ρυθμικό παίξιμο.

 

αρα δυσκολο αγορι σου αρεσουν τα fuzz πεταλια αλλα μονο σε solo κατασταση και οχι σε ρυθμικα..

 

ή αυτο που ειπες:"κατεληξα οτι δεν μου αρεσουν"' date='σημαινει οτι δεν θα ακουσω απο εδω και περα τα μαγικα σου δαχτυλα :) .να παιζουν κατω απο τους ηχους ενος fuzz πεταλιου;[/quote']

 

Μουα χα χα χα χα... Δυστυχώς τα 'μαγικά' μου δάχτυλα από δω και πέρα θα πλάθουν κουλουράκια (!!!!) Αυτό ακριβώς Υπερτάκη, καλά τα fuzz για solos σε μία χορδή, δυστυχώς πολύ πλαδαρά και 'θολά' για rhythm πάιξιμο (τουλάχιστον για τα δικά μου γούστα)

P>Sloppy Kingdom

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς τα 'μαγικά' μου δάχτυλα από δω και πέρα θα πλάθουν κουλουράκια (!!!!) Αυτό ακριβώς Υπερτάκη' date=' καλά τα fuzz για solos σε μία χορδή, δυστυχώς πολύ πλαδαρά και 'θολά' για rhythm πάιξιμο (τουλάχιστον για τα δικά μου γούστα)[/quote']

 

ακριβως το ιδιο πιστευω και εγω για τα fuzz σατυρε μου...συμφωνουμε απολυτα..

 

οσο για τα..κουλουρακια αστα καλυτερα προς το παρον,γιατι το ταλεντο και την φλογα που εχεις σαν παιχτης να ξερεις οτι την εχουν πολλοι λιγοι....για τα δικα μου γουστα παντα οπως λες και εσυ... :) 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό:

white4_small.jpg

 

Γιατί είναι άσπρο! :lol:

 

Και το big muff γιατί είναι άλλη φάση.

 

Βασικά το fuzz φτιάχτηκε για να μπαίνει πρίν το ibanez wah μου, ώστε να προκαλεί χάος! :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ακριβως το ιδιο πιστευω και εγω για τα fuzz σατυρε μου...συμφωνουμε απολυτα..

 

οσο για τα..κουλουρακια αστα καλυτερα προς το παρον' date='γιατι το ταλεντο και την φλογα που εχεις σαν παιχτης να ξερεις οτι την εχουν πολλοι λιγοι....για τα δικα μου γουστα παντα οπως λες και εσυ... :) 8)[/quote']

 

Kαι εγώ σε αγαπάω Τάκη! (χαχαχαχα) Ρε μην τα λες αυτά θα μας πάρουν με τα Pumaro!!!!! Έχε χάρη που έχεις blue δάχτυλο παλιο-bluesman!!!! :)

P>Sloppy Kingdom

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου