Προς το περιεχόμενο

Ποιο ειναι το αγαπημενο σας fuzz πεταλι;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγώ θα το λεγα distortionofuzz...

 

http://www.ehx.com/ehx2/Default.asp?q=f&f=%2FCatalog%2F04%5FDistortion%2F04%5FBig%5FMuff%5FPi

 

Πιστεύω ότι ξευφεύγει από το κλασικό vintage fuzz και δίνει πιο modern αισθητική στον ήχο αυτό...

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΝ ΑΣΤΕΙΕΥΟΜΑΙ!!! προσκυνώ τον κ.κ Bolin όχι μόνο για τον ήχο του αλλά γιατί πράγματα που έπεξε

 

Ειλικρινά χαίρομαι που υπάρχει τουλάχιστον ένας ακόμα (+ ακόμα ένας που το παίζει diskolos) ο οποίος βρίσκει ιδιαίτερο ενδιαφέρον σε αυτά τα οποία έπαιζε ο Bolin.

Οπως έλεγε και ο ίδιος the way I play the guitar is very percussive, και αυτό είναι το οποίο πάντα θαύμαζα στον Bolin. To Savannah Woman είναι χαρακτηριστικό πιστεύω δείγμα αυτού του είδους παιξήματος.

 

Κρίμα που άλλος ένας μεγάλος χάθηκε έτσι.............:cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Ειλικρινά χαίρομαι που υπάρχει τουλάχιστον ένας ακόμα (+ ακόμα ένας που το παίζει diskolos) ο οποίος βρίσκει ιδιαίτερο ενδιαφέρον σε αυτά τα οποία έπαιζε ο Bolin.

Οπως έλεγε και ο ίδιος the way I play the guitar is very percussive' date=' ....[/quote']

 

Πάντα έπαιζε ντραμς διότι με αυτόν τον τρόπο γύμναζε και διατηρούσε τους καρπούς του σε φόρμα... Πρέπει να γούσταρε γενικά κρουστά... Καταραμένη χημεία!

 

Μέχρι χτες και εγώ πίστευα ότι ήμουν ο μόνος στον noiz που γουστάρει

Tommy, Tommy+HiWatt :twisted:

Tigka metal!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Old nick, πέρα από κάθε προκατάληψη για διάφορους κιθαρίστες, χωρίς να θέλω να εκτραπούμε και του θέματος, θα πω δυό λόγια μόνο για τον Bolin. Δεν τον μυθοποίησε κανείς γι' αυτό και πολλοί να μην έχουν ακούσει δουλειές του. Όσοι προφανώς τον έχουν ακούσει (κυρίως μέσω Deep Purple) τον ξέρουν ώς ο κ. αντικαταστάτης του Blackmore, (που καμία σχέση μαζί του :lol: ) και δυστηχώς το γεγονός ότι χάθηκε ΄νωρίς ήταν μια πραγματικά ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΩΛΕΙΑ της Ροκ σκηνής. Ανήκει στο Πάνθεον των 4-5 μεγαλύτερων κιθαριστών του 20ου αιώνα κατ' εμέ, αν δεν είναι και ο καλύτερος ισως.....

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια' date=' το big muff ,fuzz θεωρειται? στ αυτια μου, απο το λιγο που το εχω ακουσει, βιολο-distortion μου ακουγεται.... :?[/quote']

 

ρε παιδια να σας πω την αληθεια πηγα σε μαγαζι σημερα να δω γιατι

ενδιαφερομαι για fuzz pedal για πειραματισμο πιο πολυ και μου προτειναν

το Big muff στην μικρη του εκδοση 70ευρω,απ'οτι ακουω σε samples βρωμιζει σαν dist kai δεν μου πολυ αρεσει και ευτυχως δεν το πηρα,υπαρχει κανενα που να υπαρχει εδω και να ''βραζει'' πιο πολυ και σε λογικη τιμη πανω κατω σαν κι αυτη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από πλάκα με paf μαγνήτες ανοιχτά κουρδίσματα (DGDGBD' date=' CGDGDD, EEBBEE κτλ) fuzz και octave μπορείτε να βγάλεται πολύ διαφορετικό ήχο σε φράσεις και ρυθμικό παίξιμο... απίστευτη φασαρία :D :D :D :D[/quote']

 

Σωστός 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O

Πέρα βέβαια απο τα παραπάνω, μην ζητάμε και τρελά πράγματα απο τα fuzz. Στη καλίτερη περίπτωση να έχουν μέσα τρία τρανζίστορ...

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου