Προς το περιεχόμενο

Peter Greens guitar collection


faltsoo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@kostas80 ...Στο slabo day (αν και βρίσκεται στο In the Skies του Green) αυτός που ακούμε είναι ο Snowy White, όχι ο PG... ;) :)

:-X :-X :-X :-X :-X :-X και να φανταστείς ακούμε το συγκεκριμένο βινύλιο κάθε μέρα με το γιο μου  :-X :-X :-X

 

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 71
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

O κυριούλης υπήρξε ο μεγαλύτερος λευκός Blues κιθαρίστας ever, με τον καλύτερο ήχο Les Paul που ηχογραφήθηκε ποτέ. Με συνθέσεις διαμάντια που ένα σωρό άλλοι θα ήθελαν να έχουν γράψει έστω κι' ένα. Γι' αυτό ας είμαστε λίγο προσεκτικοί στα γραφόμενά μας.

Και φυσικά χρησιμοποιεί τις κιθάρες του αφού και ηχογραφεί αλλά και εμφανίζεται με το νέο του γκρουπ τους Splinter Group. Άσχετο αν είναι πλέον μια καρικατούρα του παλιού μέγιστου εαυτού του.

 

Peter Green Splinter Group - Green Manalishi

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O κυριούλης υπήρξε ο μεγαλύτερος λευκός Blues κιθαρίστας ever, με τον καλύτερο ήχο Les Paul που ηχογραφήθηκε ποτέ.

 

...ο μεγαλύτερος για σένα και για πολλούς...αλλα υπαρχουν δεκαδες λευκοι blues κιθαριστες...που εχουν αφησει εποχη ασχετα αν ο ενας λεει πως περνει ιδεες απ τον αλλον τοτε..(ειδικα στο λονδινο) ολοι ηξεραν ο ενας τον αλλον.

 

...clapton page gallagher srv gatton..and the list goes on...

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+ πολλά...

 

Κορυφαίος ο Green αλλά μεταξύ άλλων πολλών - πολλών κορυφαίων (και να μην ξεχνάμε και τον J. Winter...).

 

Όσο για τις κιθάρες, o Green τις έχει στην αποθήκη για να διατηρήσουν καλά την αξία τους και ο χονδρούλης στο στούντιο που παίζει και στα π@π@ρια του η αξία τους. Ο ένας τις χρησιμοποιεί ο άλλος όχι.

 

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΝ υπάρχει μεγαλύτερος "κιθαρίστας" Υπάρχουν "σπουδαίοι"  κιθαρίστες!

Δεν είναι σωστό και ούτε υφίστατο η κατηγοριοποίηση σε τέτοια ονόματα!

 

Ο καθένας άφησε την σφραγίδα του και άλλοι ακόμα συνεχίζουν! 

 

Το αν σε κάποιον αρέσει πολύ  περισσότερο ο Gary για παράδειγμα, δεν τον κάνει

καλύτερο κιθαρίστα όλων τον εποχών αλλά ούτε οτι δεν έβαλε το λιθαράκι του

στο πεντάγραμμο!

 

ΟΛΟΙ είναι άξιοι σεβασμού και όλοι δάσκαλοι αναλόγως προς τα που πορευόμαστε μουσικά!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O κυριούλης υπήρξε ο μεγαλύτερος λευκός Blues κιθαρίστας ever, με τον καλύτερο ήχο Les Paul που ηχογραφήθηκε ποτέ.

 

I second that. Kαι οχι μονο κιθαριστας, μιλαμε για τεραστιες συνθεσεις. Οταν ακουσα πρωτη φορα το Supernatural στο Hard Road του Mayal μαζευα τα σαγονια μου απο το πατωμα. Σε ενα σχετικα ανιαρο για τα δικα μου αυτια αλμπουμ επεσε μια βομβα μεγατονων.

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια που συζητάμε.....έχεις κανεις το backing track του Slabo Day να ανεβάσει η να μου το στείλει?

 

 

Έφτιαξα στα πρόχειρα ένα... ;) (2 ακκορντάκια είναι εξάλλου..)

Όποιος θέλει το κατεβάζει...

slaboday-backing_longshadow.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

I second that. Kαι οχι μονο κιθαριστας, μιλαμε για τεραστιες συνθεσεις. Οταν ακουσα πρωτη φορα το Supernatural στο Hard Road του Mayal μαζευα τα σαγονια μου απο το πατωμα. Σε ενα σχετικα ανιαρο για τα δικα μου αυτια αλμπουμ επεσε μια βομβα μεγατονων.

 

+1000

Ήταν άτυχος που έπεσε σε ένα γκρούπ που απλά δεν ήταν όσο μπροστά από την εποχή όσο αυτός. Και είναι ακόμα μια περίπτωση που τα ναρκωτικά γωνάτισαν ένα σπουδαίο μουσικό.

www.facebook.com/pulsedot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Έφτιαξα στα πρόχειρα ένα... ;) (2 ακκορντάκια είναι εξάλλου..)

Όποιος θέλει το κατεβάζει...

 

 

thanks ;D ....οπως και να τo κάνουμε μπορει αλλα κομμάτια να έχουν τιτλους και τιτλους .........αυτο εχει τον τιτλο " ο ορισμός του jam"

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου