Προς το περιεχόμενο

Πες μου τον Παραγωγό σου….


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Κατα τη γνωμη μου ναι,οι παλιες παραγωγες ειχαν τρομερο χαρακτηρα και ουσια αλλα και ηχο,δεν ειναι τυχαιο οτι ακομα και σημερα αυτα τα τραγουδια προτιμα να ακουει ο περισσοτερος κοσμος.

 

Ωραία λοιπόν! Δεν θα κάνουμε Λαϊκό δίσκο, με έψησες. Είσαι να κάνουμε δουλίτσα σε Rock ή να βρω έναν άλλονε ; ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ναι ρε αρχηγε,κανενα προβλημα...και....ροκακια κανω,και...ποπακια ...και ποιοτικα κανω....και απο αυτα τα ντανς τα περιεργα τα χοροπηδηχτα με τις γυμνες και τους τυπους που φορανε 4 νουμερα μεγαλυτερο παντελονι και κατσαρολες με μαντηλια στο κεφαλι..... και οτι θες...ο καλος ο μυλος ολα τα αλλεθει........

 

Εχω και ωραια πλαγκ ινς!

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Great! Αναλαμβάνεις την παραγωγή (άλλωστε το έχεις και το ξέρεις) και εγώ :

τις γυμνες

;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τις γυμνες

 

το σημαντικοτερο κομματι της δουλειας δηλαδη... ;D

 

 

Ώπα της.

 

Και ξανα-ωπα της... ;D

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ώπα της. 8)

 

…και σκεφτόμουν από μέσα μου γιατί αργεί; Αν ήξερα ότι έχω τέτοιες μεταφυσικές ικανότητες …θα σκεφτόμουν την Pamela Anderson ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγωγός ή Προαγωγός γράφει το thread ?

Μπερδεύτηκα .....

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Παραγωγός ή Προαγωγός γράφει το thread ?

Μπερδεύτηκα .....

 

;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα τη γνωμη μου ναι,οι παλιες παραγωγες ειχαν τρομερο χαρακτηρα και ουσια αλλα και ηχο,δεν ειναι τυχαιο οτι ακομα και σημερα αυτα τα τραγουδια προτιμα να ακουει ο περισσοτερος κοσμος.

 

Οι σημερινες "λαϊκες" παραγωγες ειναι εντελως "ανισες" και "ασυμμετρες",ασε που ακουγονται ολα τα τραγουδια το ιδιο....(οπως και οι τραγουδιστες/τραγουδιστριες με ελαχιστες εξαιρεσεις)

 

Συμφωνώ, και θα θέσω δυο points για το λόγο που πιστεύω ότι συμβαίνει, όχι κοινωνικοπολιτικά points, που σίγουρα έχουν και αυτά νόημα, αλλά τεχνικά.

 

Όσο αφορά τον ήχο, δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι πχ τα studios που μετατράπηκαν σε μπάζα σχετικά πρόσφατα, και ο νοών νοείτω, ήταν τόσο vintage και analog και όπως πρέπει, που ο χαρακτήρας στον ήχο θα ήταν δύσκολο να ΜΗΝ υπήρχε. Φυσικά πρώτα από όλα ο άνθρωπος, μέσα και συμφωνώ, αλλά τι σόι μουσικό forum είμαστε αν δε λατρεύουμε τα vintage μηχανήματα  ;D

 

 

Πολύ πιο σοβαρή όμως αιτία για μένα είναι η επικράτηση του ωδειακού πνεύματος.  ;D Πριν με δείρετε  ;D σας καλώ να σκεφτείτε τούτο: Πότε είναι η τελευταία φορά που ακούσατε ΕΞΩΦΘΑΛΜΟ "φαλτσοσφύριγμα" σε λαικοποπ κομμάτι; Παλαιότερα θυμόμουν πως παρατηρούσα αρκετά "λάθη" στα κομμάτια που τυχαία άκουγα, "λάθη" στη σύνθεση, σημεία δυσαρμονίας. Ελπίζω να μην παρεξηγηθώ με αυτό που λέω, γιαυτό βάζω εισαγωγικά.

 

Πλέον οι αρμονίες είναι "σιδερωμένες", και με αυτόν τον τρόπο χάθηκαν τα περιθώρια για ιδιόμορφους συνθέτες, όπως ο Άκης Πάνου, ή ο άλλος που γουστάρω, ο Τάκης Σούκας.

 

Αυτοί οι άνθρωποι είχαν (ή έχουν) μια δική τους μουσική γλώσσα, που από ότι φαίνεται δε χωράει στο "γυάλινο οξυζενέ" της εποχής.

 

ΙΜΗΟ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου