Προς το περιεχόμενο

Τη γνωμη σας για το μπασο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Τα G&L έχουν μπράτσο P και ηταν αγκούρι...

 

Πιο αγγούρι από Stingray? Δεν νομίζω...  ;D Το Stingray έχει τη  πιο κουμούτσα μπράτσο από αυτά που έχω παίξει. Το GL ήταν κάτι ανάμεσα σε J και P- αν θυμάμαι καλά ίσως λίγο περισσότερο προς P.

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 78
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πιο αγγούρι από Stingray? Δεν νομίζω...  ;D Το Stingray έχει τη  πιο κουμούτσα μπράτσο από αυτά που έχω παίξει. Το GL ήταν κάτι ανάμεσα σε J και P- αν θυμάμαι καλά ίσως λίγο περισσότερο προς P.

Για αυτό είπα ένα stingray (περίπου) με μπράτσο J... Δεν με προσέχεις  :P

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα tribute που δοκίμασα είχαν ένα μπράτσο σαν καρβέλι... Ωραίο το asat αλλά δεν μου αρέσει το σχήμα  :-X

 

Πρέπει μόνο να ψάχνεις μπράτσα με #6 (με 7.5" radius) και #8 (όπως το δικό μου) μπράτσο (με 12" radius). Το nut είναι 1.5. Στα άλλα δύο (#5 & #7) είναι 1.75 inches.

Οι αριθμοί είναι κωδικοί της G&L.

Όσο για τo ASAT, είναι θέμα γούστου. Εγώ το πάω πολύ.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετοιμάζω τρελή μπασάρα έτσι και αλλιώς και αν είναι όπως το περιμένω δεν θα χρειαστεί να κάνω τίποτα έτσι και αλλιώς αλλά thanks for the tip...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Για αυτό είπα ένα stingray (περίπου) με μπράτσο J... Δεν με προσέχεις  :P

 

 

Ωπ... στραβωμάρα  :). Τότε σου έχω αυτό που θες- γιατί αν κατάλαβα καλά τα πας καλά με τα πιο λεπτά μπράτσα: Geddy Lee (Γιδολή που λέει και ο Κώστας)  ;D. Thin "C" Shape το μπράτσο (πύραυλος) και Radius 9.5"- και όχι 7,5 C shape ενός κλασικού J.

 

Αν βρεις κάνα τέτοιο μπράτσο θα την κάνεις λαχείο... 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες αργότερα...

edit (ndnikola): Τα παρακάτω μηνύματα αποκόπηκαν από αυτό το θέμα.

 

Καλημέρα...τσέκαρε και τον Σταύρο..αν ο δρόμος σε φέρει στα μέρη μας θα φύγεις με τις καλύτερες των εντυπώσεων...τίμια δουλεία υψηλών προδιαγραφών..:)

 

http://www.guitars.gr/el/workshop/services/electricinstruments

 

http://www.guitars.gr/el/news/429-repairapartian1940

 

Αν πας στο Σταυρο, θα σου πει 72 ευρω, και οταν τελειωσει και παρει χαρτι και μολυβι να κανει αναλυτικο λογαριασμο, θα σου ζητησει ενα χιλιαρικο.

Αστο καλυτερα. Εκει ειναι να πας αν εχει κατι φτιαγμενο και το αφησε καποιος να σκασεις τα λεφτα στο χερι και να το παρεις. Τιποτε αλλο....!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α....υπέροχα...

εμενα παντως που μου αλλαξε κατι μαγνητες σε haussel απο 175 που ειχε ο καθε μαγνητης μου τους αφησε 300 το ζευγάρι...Μου βαζει 30 ευρω!!!το σεταρισμα....

τωρα επειδη προσθέτει και το φ.π.α και κόβει και απόδειξη αυτό τον κανει εγκληματία?

 

Φιλε, με συγχωρεις που θα απαντησω με αυτον τον τροπο.

Αν εσυ εισαι χτεσινος (νεος δηλαδη) εγω ειμαι προπερσυνος, και στη μουσικη και στο εμποριο.

Του παρηγγειλα ενα οργανο με την συμφωνια των 850 ευρω συν 100 μια βαλιτζα (εδωσα τα 600 προκαταβολη), και μου βγαλε λογαριασμο 1250 (μου κοψε και 50  ;D) και η βαλιτζα δεν ηταν αυτη που ειχα ορισει απο την αρχη (καλης ποιοτητας ομως), και πολλα πραγματα που μου ειχε υποσχεθει δεν υπηρχανε στο οργανο.

Τωρα θα μου πεις γιτι το πηρα. Ειναι και αυτο ενα θεμα.  :-\

Να μην προχωρησω στην δικια μου tele που εστειλα το μαγνητη για επισκευη.....κλπ κλπ, αστο καλυτερα δεν ειναι του θεματος.

 

Ενα πραγμα ομως θα πω...οχι για τη συγκεκριμενη περιπτωση, αλλα ετσι γενικα...

Λεει ο λαος: Ο κλεφτης δεν εχει που να κρεμασει τη γουνα του

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε, με συγχωρεις που θα απαντησω με αυτον τον τροπο.

Αν εσυ εισαι χτεσινος (νεος δηλαδη) εγω ειμαι προπερσυνος, και στη μουσικη και στο εμποριο.

Του παρηγγειλα ενα οργανο με την συμφωνια των 850 ευρω συν 100 μια βαλιτζα (εδωσα τα 600 προκαταβολη), και μου βγαλε λογαριασμο 1250 (μου κοψε και 50  ;D) και η βαλιτζα δεν ηταν αυτη που ειχα ορισει απο την αρχη (καλης ποιοτητας ομως), και πολλα πραγματα που μου ειχε υποσχεθει δεν υπηρχανε στο οργανο.

Τωρα θα μου πεις γιτι το πηρα. Ειναι και αυτο ενα θεμα.  :-\

Να μην προχωρησω στην δικια μου tele που εστειλα το μαγνητη για επισκευη.....κλπ κλπ, αστο καλυτερα δεν ειναι του θεματος.

 

Ενα πραγμα ομως θα πω...οχι για τη συγκεκριμενη περιπτωση, αλλα ετσι γενικα...

Λεει ο λαος: Ο κλεφτης δεν εχει που να κρεμασει τη γουνα του

 

 

Ούτε καν. Όσες φορές έχω πάει στον Σταύρο, όσα έχουμε συμφωνήσει από την αρχή,  τόσα πληρώθηκε στο τέλος. Ούτε μετά άλλαξε αυτά που έλεγε, ούτε περισσότερα ζήτησε και έγινε η δουλειά που ήθελα. Μήπως εσύ δεν ήξερες τι ζήτησες? Στην τελική αφου αθέτησε την "συμφωνία", ας μην το έπαιρνες...είσαι ο πρώτος που το ακούω αυτό όμως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε, με συγχωρεις που θα απαντησω με αυτον τον τροπο.

Αν εσυ εισαι χτεσινος (νεος δηλαδη) εγω ειμαι προπερσυνος, και στη μουσικη και στο εμποριο.

Του παρηγγειλα ενα οργανο με την συμφωνια των 850 ευρω συν 100 μια βαλιτζα (εδωσα τα 600 προκαταβολη), και μου βγαλε λογαριασμο 1250 (μου κοψε και 50  ;D) και η βαλιτζα δεν ηταν αυτη που ειχα ορισει απο την αρχη (καλης ποιοτητας ομως), και πολλα πραγματα που μου ειχε υποσχεθει δεν υπηρχανε στο οργανο.

Τωρα θα μου πεις γιτι το πηρα. Ειναι και αυτο ενα θεμα.  :-\

Να μην προχωρησω στην δικια μου tele που εστειλα το μαγνητη για επισκευη.....κλπ κλπ, αστο καλυτερα δεν ειναι του θεματος.

 

Ενα πραγμα ομως θα πω...οχι για τη συγκεκριμενη περιπτωση, αλλα ετσι γενικα...

Λεει ο λαος: Ο κλεφτης δεν εχει που να κρεμασει τη γουνα του

 

Είναι offtopic...

Αλλά

Εγώ όλα τα όργανα στο Σταύρο τα πάω..Δεν με έχει υπέρ-χρεώσει ποτέ και έχω πάει αρκετές φορές..όπως και αρκετούς γνωστούς-φίλους...

Ακόμη όμως και κλέφτης να ήτανε,που δεν είναι,δεν νομίζω ότι είναι εποικοδομητικό να τον κράζεις,που τον κράζεις,έτσι σε ένα δημόσιο χώρο..Μονό και  μόνο που λές του παράγγειλα ένα όργανο με συμφωνία,τι πάει να πει συμφωνία?αυτός φτιάχνει το όργανο όσο θέλει το δίνει,δείχνει ότι έχεις μια νοοτροπία που εγώ δεν ενστερνίζομαι...Είμαι σίγουρος ότι υπάρχουν και άλλοι εδώ μέσα με γνώμες για τον Ντούκα..Αν θέλουν μπορούν να τις μοιραστούν μαζί μας...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε, με συγχωρεις που θα απαντησω με αυτον τον τροπο.

Αν εσυ εισαι χτεσινος (νεος δηλαδη) εγω ειμαι προπερσυνος, και στη μουσικη και στο εμποριο.

Του παρηγγειλα ενα οργανο με την συμφωνια των 850 ευρω συν 100 μια βαλιτζα (εδωσα τα 600 προκαταβολη), και μου βγαλε λογαριασμο 1250 (μου κοψε και 50  ;D) και η βαλιτζα δεν ηταν αυτη που ειχα ορισει απο την αρχη (καλης ποιοτητας ομως), και πολλα πραγματα που μου ειχε υποσχεθει δεν υπηρχανε στο οργανο.

Τωρα θα μου πεις γιτι το πηρα. Ειναι και αυτο ενα θεμα.  :-\

 

Μήπως  λες  αυτό ;

http://www.noiz.gr/index.php?topic=184515.0

rust never sleeps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου