Προς το περιεχόμενο

Τη γνωμη σας για το μπασο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εμμμμμ να πω κατι ασχετο ?

 

ποσο κοστιζει η αλλαγη της ταστιερας σε μια κιθαρα hangstrom 3 του 1965 ?

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 78
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εμμμμμ να πω κατι ασχετο ?

 

ποσο κοστιζει η αλλαγη της ταστιερας σε μια κιθαρα hangstrom 3 του 1965 ?

Αν υπολογίσεις πως 150 κάνει η αλλαγή τάστων θα έλεγα πως κάτω από 300 ευρώ δεν πάει!

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε είσαι offtopic...

:o :o :o :o :o

 

Αν υπολογίσεις πως 150 κάνει η αλλαγή τάστων θα έλεγα πως κάτω από 300 ευρώ δεν πάει!

αυτο παει και στους 2 σας πιο πανω

head-desk-facepalm-demotivational-poster-1274356860.jpg

 

εχετε μπερδεψει σε 4 σελιδες την βουρτσα με την χτενα - αλλο ειναι το ερωτημα του OP... (βλεπε ποστ μου) και το εχετε εναγει σε λαικο δικαστηριο το θεμα.......χαλλλλλαρα  ;D ;D ;D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχετε μπερδεψει σε 4 σελιδες την βουρτσα με την χτενα - αλλο ειναι το ερωτημα του OP... (βλεπε ποστ μου) και το εχετε εναγει σε λαικο δικαστηριο το θεμα.......χαλλλλλαρα  ;D ;D ;D

Καθόλου...το θέμα είναι πολύ σοβαρό και ο Tsotir απαράδεκτος με τον τρόπο που το αντιμετωπίζει επειδή επιτίθεται προσωπικά σε έναν άνθρωπο ο οποιός ζει απο το να κατασκευάζει όργανα για μια παράβλεψη!!!τον ονομάζει κλέφτη και όταν τον ρωτάμε γιατί δεν τον πήρες ενα τηλέφωνο να φτιάξετε το λάθος αυτός απαντάει...Δεν θα πεσω ποτε στο επιπεδο αυτο να παζαρευω την κλοπη.

Ειναι θέμα των op να το κόψο-ράψουν αλλα εγω όφειλα να υπερασπιστώ ενα ανθρωπο που ξερω-συνεργαζομαι-σεβομαι...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που γίνεται δεν είναι σωστό.Εδώ και καμμια...500αριά σελίδες ο ένας τον λέει κλέφτη,ο άλλος δεν τον πιστεύει και ο άμεσα θιγόμενος (πιθανόν) ούτε καν γνωρίζει τι συμβαίνει,ώστε να μας πει τη δικιά του εκδοχή.Κάποιος mod  θα έπρεπε ήδη να είχε παρέμβει και να το είχε λήξει...

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα αυτονόητα:

 

1. Δεν κάνουμε hijack ένα θέμα για να μιλήσουμε για δικό μας πρόβλημα εαν δεν έχει απαντηθεί το αρχικό ερώτημα του OP. Εκτός από forumική πρακτική, είναι και κανόνας στοιχειώδους ευγένειας.

 

2. Το Noiz δεν είναι λαϊκό δικαστήριο. Εφόσον έχετε πρόβλημα με τον κύριο Ντούκα, να επικοινωνήσετε μαζί του για να το λύσετε. Εαν δεν το καταφέρετε, υπάρχει και η έννομη οδός.

 

3.

Ρε ανθρωπε, σε παρακαλω, μη με εκνευριζεις αλλο.

Θυμίζω και πάλι αυτά που έχει γράψει ο Yameth.

Προς συζητητές:

Καλό είναι να μην θεωρούμε τον εαυτό μας σημείο αναφοράς για το επίπεδο όσων διαβάζουν.

Δεν μιλάμε στην ίδια τάξη στο σχολείο και δεν είμαστε ούτε συνομήλικοι, ούτε ζούμε στον ίδιο τόπο με παρόμοιες εμπειρίες. Οταν γράφεις κάτι στο Noiz, μπορεί να το διαβάσει ο δάσκαλος σου, το είδωλο σου ή ο μαθητής σου. Γι αυτό γράφουμε ευγενικά, φειδωλά και μετρημένα λαμβάνοντας υπ' όψη πως θα το διαβάζουν, 81,000+ ΜΟΥΣΙΚΟΙ για χρόνια.

Εαν θέλετε να συζητήσετε για τεχνικές λεπτομέρειες σχετικά με το μπάσο, κόσμια και χωρίς ανούσιες προσωπικές επιθέσεις/αντεπιθέσεις, προχωρήστε άφοβα. Εαν όμως η συζήτηση επιστρέψει στο παραπάνω επίπεδο, το θέμα θα κλειδωθεί.

 

Ευχαριστώ για την κατανόηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθόλου...το θέμα είναι πολύ σοβαρό και ο Tsotir απαράδεκτος με τον τρόπο που το αντιμετωπίζει επειδή επιτίθεται προσωπικά σε έναν άνθρωπο ο οποιός ζει απο το να κατασκευάζει όργανα για μια παράβλεψη!!!τον ονομάζει κλέφτη και όταν τον ρωτάμε γιατί δεν τον πήρες ενα τηλέφωνο να φτιάξετε το λάθος αυτός απαντάει...Δεν θα πεσω ποτε στο επιπεδο αυτο να παζαρευω την κλοπη.

Ειναι θέμα των op να το κόψο-ράψουν αλλα εγω όφειλα να υπερασπιστώ ενα ανθρωπο που ξερω-συνεργαζομαι-σεβομαι...

 

Έχεις δίκιο στο ότι ο Tsotir δε μας λέει τι ακριβώς συζητήσανε μετά. Όμως το να φτιάξει τόσο διαφορετικό όργανο από αυτό που του ζήτησε δεν είναι *σε καμία περίπτωση* παράβλεψη. Εδω δε λέμε οτι ξέχασε μια βίδα, αυτό είναι πολύ χοντρό. Ούτε καν σκαμμένο δεν είναι το μπάσο. Προφανώς κάτι άλλο παίζει και κάτι άλλο ακόμα με τα λεφτά, ούτε αυτό στέκει. Οπως λες το θέμα έιναι πολύ σοβαρό αλλά δεν κάνει καμία επίθεση, μιλάει με στοιχεία. Εγώ θέλω να μας πει όλη *όλη* όμως την ιστορία και βέβαια να ακούσουμε και την εκδοχή του Ντούκα που μάλλον θα το έχει πάρει χαμπάρι πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όμως το να φτιάξει τόσο διαφορετικό όργανο από αυτό που του ζήτησε δεν είναι *σε καμία περίπτωση* παράβλεψη. Εδω δε λέμε οτι ξέχασε μια βίδα, αυτό είναι πολύ χοντρό. Ούτε καν σκαμμένο δεν είναι το μπάσο.

Καθόλου..αν ξέχασε να το γράψει στο χαρτάκι του θα του έβαζε το standar και όχι αυτά που ξέχασε να γράψει...

Εγω θα το ξαναρωτήσω...

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΗΡΕΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΙΣ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΑΘΟΣ...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Καθόλου..αν ξέχασε να το γράψει στο χαρτάκι του θα του έβαζε το standar και όχι αυτά που ξέχασε να γράψει...

Εγω θα το ξαναρωτήσω...

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΗΡΕΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΙΣ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΑΘΟΣ...

 

Σιγά βρε Warwick μας... ξεκούφανες ;D ;D ;D ;D

 

Λοιπόν όπως πολύ σωστά έγραψε ο ndnikola, δεν είμαστε δικαστήριο, πότε χαλαρά...  ;)

 

Απλά επειδή τα νομίσματα έχουν δύο όψεις, σαφέστατα θα είχε ενδιαφέρον να ακουστεί με κάποιον τρόπο και ο αντίλογος- για την «ηθική τάξη» του ζητήματος, ώστε έτσι να μην γέρνει μονόβαρα η συζήτηση.      

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου