Προς το περιεχόμενο

Τη γνωμη σας για το μπασο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 78
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

παιδια - μην τρελενεστε για τον απλο λογο οτι (ετσι οπως το καταλαβαινω εγω) δεν το εφτιαξε Ο ΙΔΙΟΣ ο ντουκας το μπασο αλλα καποιος "αλλος" - το μπασο με αυτα τα specs μπορει να μην περασε ΚΑΝ απο τα ματια του ντουκα και να πει "α αυτο ειναι το μπασο με το ταδε pre amp κ.τ.λ"

πηγε ο sotir τα μιλησανε τα συμφωνησανε και ο ντουκας εδωσε την παραγγελεια σε αλλον (υπαλληλος του ? συνεργατης του ? ) και την ολοκληρωσε την δουλεια - ετσι λοιπον ο ΚΥΡΙΟΣ υπευθυνος για την κατα τα αλλα ανωμαλη παρεξηγηση ειναι ο ιδιος που παρηγγηλε το μπασο διοτι ΔΕΝ γυρισε να επαναδιευκρινησει (<--δεν ξερω καν αν υπαρχει αυτη η λεξη :o :o ) για το τι ειχανε συμφωνησει να βαλουν

 

και να σας πω και την αληθεια μου εχει συμβει και εμενα αυτο το περιστατικο (οχι με τον NS) αλλα με αλλο καταστημα/φιλο - αλλα πηγα εκει μολις καταλαβα την μαλακια και του λεω με ευγενικο τροπο "παρτο και βαλτο στον κ@#@ σου"  ;D και ολα λυθηκαν

 

music station για οποιον ξερει απο πατρα :D :D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν το εφτιαξε Ο ΙΔΙΟΣ ο ντουκας το μπασο αλλα καποιος "αλλος" - το μπασο με αυτα τα specs μπορει να μην περασε ΚΑΝ απο τα ματια του ντουκα κ

 

Αγαπητε messalion καλα ειναι οταν γραφουμε κατι να εχουμε συνειδηση αυτου που γραφουμε. Σου παραθετω ενα λινκ απο το σαιτ του NS με απειρες φωτογραφιες και την ωρα που το φτιαχνει. Το εβαλε και αλλος ενας πριν.

Ελεγξε το.

http://www.guitars.gr/el/news/380-ns-ice-blue-metallic-bass

Υπαρχει και το δελτιο παραγγελιας, πηγαινε στο πρωτο ποστ του θεματος και θα το δεις.

 

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΗΡΕΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΙΣ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΑΘΟΣ...

 

Δεν τον πηρα τηλεφωνο να του πω οτι εκανε λαθος γιατι αυτο δεν ειναι λαθος αλλα κλεψια.

Δεν τον πηρα τηλεφωνο γιατι ειμαι 50 χρονων ανθρωπος με 5/μελη οικογενεια και περα απο τα μουσικα οργανα εχω και με αλλα πραγματα να ασχοληθω, και συγκεκριμενα.

Ιουνιο μηνα παρελαβα το οργανο, και ειχα απο το μηνα μαιο που εφτιαχνα το καινουριο μου μαγαζι στα Συβοτα (ξερεις εσυ τι ειναι Συβοτα) με την αγωνια να προλαβω να ανοιξω  μεσα στη σαιζον για να πληρωθουν οι επιταγες που ειχα στο μαγαζι (πολλα τα λεφτα Αρη), και να μην παω φυλακη και αφησω τα παιδια μου στο δρομο, και πετουσε ο ****ς μου φωτιες.

Οταν θελησε ο γιαραμπης και ανοιξα τελος Ιουνιου, πλακωσε η δουλεια πατουριαστηκα και .....εκανα να ξαναδω τη γυναικα μου μεχρι τελος οκτωβριου που εκλεισα, ποσο μαλλον να ασχολουμε με μ@λακιες.

Δεν τον πηρα τηλεφωνο γιατι ολο αυτο το διαστημα που εγω πνιγομουν στη δουλεια μεσολαβησε μια ιστορια στην οποια δεχτηκα μια τεραστια προσβολη στο προσωπο μου απο αυτον τον ανθρωπο (εγω τουλαχιστον ετσι το ελαβα), που δεν θελησα με τιποτε να του δωσω το δικαιωμα να επανορθωσει. Για να χω εγω να λεω και οχι αυτος.

Και τελος δεν τον πηρα τηλεφωνο γιατι αυτο ειναι δικο μου θεμα, και οχι δικο σου.

 

Και μια συμβουλη.

Σε τουτα τα φορα, οταν διαβαζεις κατι, ακολουθεις την εξης σειρα.

Βλεπε ακου σωπα ψαξε μαθε μιλα.

Ο αφελης μονο προσπαθει εξ αρχης να υποστηριξει πραγματα που δεν γνωριζει παρασυρομενος απο την περιρεουσα ατμοσφαιρα (αυτο ισχυει και για τον κυριο ez που με παροτρυνε να το βουλωσω).

 

Ο κυριος Σταυρος ξερω οτι ειναι μελος εδω στο φορο, ξερω επισης οτι το διαβαζει, καταλαβαινω επισης οτι εχει πληροφορηθει για τα μεχρι τωρα πεπραγμενα.

Ιδου η Ροδος λοιπον.....

Περιμενω να μιλησουν οι αμεσα εμπλεκομενοι και οχι εσυ warwickplayer. Εσυ δεν ξερεις, εσυ απλα υποθετεις, και με υποθεσεις δεν μιλαμε αλλα κλανουμε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

 

Ο αφελης μονο προσπαθει εξ αρχης να υποστηριξει πραγματα που δεν γνωριζει παρασυρομενος απο την περιρεουσα ατμοσφαιρα (αυτο ισχυει και για τον κυριο ez που με παροτρυνε να το βουλωσω).

 

 

Έχεις "φορτώσει" πολύ και βάλλεις κατά δικαίων και αδίκων. Έγραψα:

Η μόνη μου ένσταση είναι η εξής: αυτά που γράφεις εδώ, τα είπες και στον ίδιο; Αν ναί -και δεν μπόρεσες να βρείς λύση- τότε το βουλώνουμε, αν όχι, θα έπρεπε -κατά τη γνώμη μου- πρώτα να το δείτε μεταξύ σας.

Το βουλώνουμε εμείς, όχι εσύ που ψάχνεις το δίκιο σου. Το οποίο για να το βρείς θα πρέπει πρώτα να ηρεμήσεις λίγο...

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βουλώνουμε εμείς, όχι εσύ που ψάχνεις το δίκιο σου. Το οποίο για να το βρείς θα πρέπει πρώτα να ηρεμήσεις λίγο...

+1.

Έγραψα και προηγουμένως μια εισήγηση, η οποία αγνοήθηκε. Κλείδωμα λοιπόν, και καλή μας νύχτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

edit (ndnikola) Η απάντηση του Σ. Ντούκα (ξεχωριστό αρχικά θέμα) μεταφέρθηκε εδώ, για λόγους συνέχειας.

 

Σήμερα ενημερώθηκα ότι στο συγκεκριμένο θέμα, υπήρξαν αναφορές και πολύ αρνητικοί σχολιασμοί/κατηγορίες σχετικά με την επιχείρηση και τον επαγγελματισμό μου από το μέλος Tsotir.

 

Δυστυχώς όμως, δε μου δόθηκε η ευκαιρία να απαντήσω μιας και το θέμα κλειδώθηκε πριν καν υποπέσει στην αντίληψή μου και για το λόγο αυτό επιτρέψτε μου να απαντήσω σχετικά, ανοίγοντας ένα νέο θέμα.

Ομολογώ ότι αισθάνομαι άσχημα που μπαίνω στη διαδικασία μιας ηλεκτρονικής "διαμάχης", μιας και δεν είναι ούτε του χαρακτήρα μου, ούτε στο παρελθόν έχει προκύψει κάποιο αντίστοιχο ζήτημα.

Παρόλα αυτά, μιας και ο TSotir αρνείται πεισματικά τόσο να με καλέσει για να εκφράσει την όποια δυσαρέσκειά του, όσο και να απαντήσει στις επανειλημμένες κλήσεις μου από το πρωί, είμαι αναγκασμένος να απαντήσω ηλεκτρονικά, ως εξής:

 

 

1) Ο συγκεκριμένος πελάτης, μετά την παραλαβή του οργάνου δεν ήρθε ποτέ σε επαφή μαζί μας για να εκφράσει οποιοδήποτε προβληματισμό σχετικά με το όργανο. Το αντίθετο μάλιστα: η εικόνα που είχαμε από τον ίδιο αλλά και από την οικογένεια του ήταν η ακριβώς αντίθετη: εγκωμιαστικά σχόλια, αναμνηστικές φωτογραφίες μαζί μας, κλπ.

 

2) Όλα αυτά τα χρόνια που δραστηριοποιούμαστε στο χώρο, τόσο οι πελάτες όσο και τα ίδια τα όργανα που έχουμε δημιουργήσει (και χρησιμοποιούνται από πάρα πολλούς μουσικούς, επώνυμους και μη) είναι αδιάψευτοι μάρτυρες του επιπέδου της δουλειάς μας.

 

3) Παρόλο που αισθάνομαι να προσβάλομαι βάναυσα με όσα γράφτηκαν, προσωπικά δεν έχω καμία διάθεση για αντιπαράθεση. Και για του λόγου το αληθές, καλώ τον συγκεκριμένο κύριο να μας επιστρέψει άμεσα το όργανο και να του επιστρέψουμε στο ακέραιο το ποσό που κατέβαλε.

 

Φιλικά,

Σταύρος Ντούκας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητε κυριε Ντουκα.

Ειχα καταφερει να πεισω το γιο μου που ηθελε να παρει ένα καλο μπασο, ότι ηταν προτιμοτερο να φτιαξει ένα μπασο σε σας παρα να αγοραζε ένα fender το οποιο ηταν για το παιδι διακαης ποθος. Στο κατω κατω ρε Λια του ειπα από το Ντουκα θα παρουμε κατι που εμεις θελουμε και όχι κατι που θα μας το επιβαλει ο νομος της αγορας.

Αφου το παιδι συμφωνησε, και αφου ειχα από σας και το προχειρο προκοστολογιο που ειχατε κανει (μου ειχατε πει ότι θα στοιχιζε γυρω στα 800 ευρω), ηρθα ένα πρωι στο καταστημα σας αρχες Φεβρουαριου με το παιδι να κανουμε και την παραγγελια, να σου δωσω και τα 600 ευρω που ειχε μαζεψει το παιδι από τα χαρτζιλικια του.

Καθησαμε στο γραφειο και μετα από μεγαλη κουβεντα, συμφωνησαμε να φτιαξουμε ένα jazzbase blue metalic με τα συγγεκριμενα ξυλα, και μετα από μεγαλη συζητηση οσο αναφορα τους μαγνητες, και αφου μου εδειξες μερικα βιντεο από το pre amp glockenklang κλπ κλπ, καταληξαμε τον έναν μαγνητη απλον και τον αλλον προενισχυμενον με glockenklang

Τα κλειδια θα  ηταν τα ταδε συγκεκριμενα, το οργανο ηθελα να ηταν απολυτα γυαλισμενο (και επεμεινα σε αυτό τονιζοντας σου ότι εχω αρρωστια με τη γυαλαδα στα οργανα και αυτό είναι δικαιωμα μου και βιτσιο μου το οποιο επρεπε να σεβαστεις), και αφου κανονισαμε και την παραμικρη λεπτομερια, μου εφτιαξες και το δελτιο παραγγελιας (ειχαμε κανονισει παρεπιμπτοντως ότι πανω θα εγραφε custon by elias όπως γραφει αλλωστε και μεσα στο δελτιο) και αφου φτιαξαμε και το δελτιο παραγγελιας το οποιο υπαρχει, κανονισαμε την τιμη του οργανου στα 850 ευρω συν την βαλιτζα.

Βαλιτζα σου ειχα ζητησει μια να εχει το σχημα του οργανου, ΚΑΙ ΜΕ ΕΙΧΕΣ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΣΕΙ ότι υπαρχει και σε μερικες μερες θα είναι εδώ, και μαλιστα μου ειχες προτεινει να γραφει και η βαλιτζα πανω custom by elias, αλλα ειπα ενταξει αστο μην το παρακανουμε. Σου ειχα ζητησει βαλιτζα με το σχημα του οργανου για το λογο για τον οποιο οι παραλληλογραμμες βαλιτζες στα μπασα είναι τεραστιες και αβολες (πραγματικα αυτή που μου εδωσες τελικα δεν χωραει στο αυτοκινητο, πρεπει να πεσουν οι καρεκλες η να μπει στην οροφη σε σκαρα).

 

Σε ρωτησα ποτε θα είναι ετοιμο, και μου ειπες σε ένα μηνα…το αργοτερο και ο κοσμος ολος 1,5-2 μηνες.

Σου τονισα ότι το μπασο το θελω για τελη Ιουνιου που το παιδι θα  ειχε συναυλια με το ωδειο του.

Τελικα το οργανο το πηρα αν θυμασαι τελη Μαιου με αρχες Ιουνιου, και με το αγχος να μην προλαβουμε και τη συναυλια.

Στα ενδιαμεσα με περνεις τηλεφωνο και μου λες “εχω ένα προβλημα με τα κλειδια, ηρθαν αλλα δεν κανουν γιατι οι τρυπες του μπρατσου κλπ κλπ και παραγγειλα τελικα αλλα” και ενώ ειχαμε κανονισει σε έναν τυπο κλειδιων εβαλες αλλα τα ανοιχτα παλαιου τυπου (αυτά τα ανοιχτα τα παραδοσιακα, καλα…αλλα δεν ειχαμε πει αυτά).

Τελος παντων και μετα από παρελευση τεσσαρων μηνων αναμονης και βρισκομενοι μεσα στα ορια της υπομονης μας, ερχομαστε ένα πρωι να παραλαβουμε το οργανο.

Τα πρωτα πραγματα που ειδα ηταν ότι δεν ειχες βαλει το ηλεκτρολογικο υλικο που ειχαμε συμφωνησει, και ότι το μανικι ηταν σε ματ, και μου σηκωθηκε η τριχα καγκελο. Σε εβαλα και το ελυσες και το εβαλες στη βουτσα να το γυαλισεις εκεινη τη στιγμη αλλα  εμενα δεν με καλυψες  γιατι ολο το χαντ στοκ εκει που το οργανο δειχνει δεν το γυαλισες γιατι ηταν ηδη τοποθετημενα τα κλειδια. Εξ αρχης στο ειχα τονισει και ειχα επιμεινει στο γυαλισμα και εισαι αδικαιολογητος.

Για τα δε ηλεκτρικα του, δεν μπορεσα να πω τιποτε γιατι ηταν το παιδι μπροστα και δεν θελησα να το στεναχωρησω (όπως εχεις καταλαβει εχω παρα πολύ καλες σχεσης με τα παιδια μου, και όπως επισης θα καταλαβες …εχω καλα παιδια και αξιζουν τα παντα από μενα). Αν εξαλλου εγω εκανα εκεινη την ωρα θεμα το αποτελεσμα θα ηταν το παιδι στη συναυλια να μην επαιζε με το καινουριο του μπασο και το περιμενε πως και πως. Για να στο αφησω και να φυγω να παω Πατρα να παρω ένα fender επο το Στολα θα εχανα την προκαταβολη μου, και ετσι εκανα το μαλακα.

Το ότι εκανα όμως το μαλακα αγαπητε κυριε Ντουκα δεν παει να πει ότι ειμαι κιολας……

Παμε λοιπον και στο γραφειο να σου δωσω τα υπολοιπα 250 για το μπασσο και ότι εκανε η βαλιτζα και κανοντας καινουριο λογαριασμο με χρεωνεις 1200 ευρω, τριακοσια ευρω παραπανω από αυτά που ειχαμε συμφωνησει.

Δεν ειχα τοσα χρηματα πανω μου, αλλιως τα ειχα κανονισει, ηθελα να αφησω και λεφτα στο μεγαλο μου γιο που σπουδαζει στην Ιατρικη αυτου στα Γιαννενα, και αφου σου ξοφλησα και το λογαριασμο από την επισκευη της tele μου σου αφησα ένα υπολλοιπο 150 ευρω από τα 1200, και σου ειπα Σταυρο, να κρατησω λιγα λεφτα για το Παναγιωτη και να σου φερω τα 150 σε λιγες μερες (στα Γιαννενα ερχομουν και ερχομαι συχνα λογω παιδιου). Συμφωνησες και εφυγα.

Πιαστηκα με τη δουλεια στα Συβοτα και δεν ευκαιρησα να ερθω τις αμεσως επομενες μερες, ηταν ζωτικης σημασιας για μενα και την οικογενεια μου αυτό το μαγαζι και η δουλεια αυτή, αλλα περι τα μεσα Αυγουστου πηρα τηλεφωνο στο μαγαζι σου, βγηκε ο πατερας σου και του ειπα “Χριστο δεν σας ξεχασα με την πτωτη ευκαιρια ερχομαι κλπ κλπ”.

Δεν ειχα σκοπο να σου φαω τα 150 ευρω κυριε Σταυρο που με ενοχλουσες τηλεφωνικα κάθε 5 μερες τη στιγμη που πνιγομουν στη δουλεια στα Συβοτα, και ηξερες ότι τραπεζα στα Συβοτα δεν υπηρχε.

Βρηκα μια ευκαιρια, κατεβηκα Πρεβεζα (για τον λογο αυτόν και μονο) και πηρες τα λεφτα που ηθελες μεσω λογαριασμου τραπεζης, και το θεμα θεωρειται ληξαν.

Δεν επροκειτο σε καμμια περιπτωση να γινει γυφτος για 150 ευρω ενας ανθρωπος κυριε Ντουκα σαν και μενα.

Εκει στα Συβοτα που ηρθες φυσικα θα ειδες τι επιφανεια υπαρχει από πισω μου….

 

 

Ετσι ακριβως εχουν τα πραγματα κυριε, δεν κατηγορησε ουτε συκοφαντησε κανενας εσενα και τα οργανα σου, αντιθετως τα τιμησαμε και αυτά και την δουλεια σου, απλα εσυ δεν μας τιμησες όπως ησουν υποχρεωμενος να το κανεις, και βγαινεις τωρα απο πανω κουβαρντας και ζητας το οργανο πισω να παρουμε τα λεφτα μας.

Δεν το κανω με τιποτε αυτό κυριε Ντουκα γιατι δεν προκειται να σου δωσω την ευκαιρια να επανορθωσεις σε τιποτε.

Το οργανο μια χαρα είναι, αλλα δεν παραγγειλα αυτό εγω.

 

Αν καπου γραφω κατι ψεματα, θελω να μου το επισημανεις.

 

Μετα τιμης

Σωτηριαδης Θωμας

Μηχανικος γεωτρησεων-χημικος

Μουσικος

επιχειρηματιας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς ενημέρωση όλων, το θέμα δεν πρόκειται να δεχτεί άλλες απαντήσεις. Ο λόγος είναι ότι πλέον έχουμε τοποθετήσεις και από τις δύο πλευρές, νομίζω λοιπόν ότι τα πράγματα έχουν ξεκαθαρίσει όσο χρειάζεται για να βγάλει ο καθένας τα συμπεράσματά του.

 

Παρακαλώ οποιαδήποτε επικοινωνία σχετικά με το θέμα να γίνει σε προσωπική βάση (pm, τηλέφωνο, συνάντηση κλπ) στο εξής. Ευχαριστώ!

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου