Προς το περιεχόμενο

Τη γνωμη σας για το μπασο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρόσφατα ήμουν στον Ντούκα στα Ιωάννινα. Ο τύπος είναι αστέρι (προφανώς και το μπάσο σου) Φοβερός οργανοποιός αλλα και άνθρωπος  :)  Καλορίζικο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 78
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Απορία... Κάτι άλλο ΠΛΗΝ Fender like φτιάχνει? Γιατί ξερογλείφομαι καιρό για ένα MM αλλά το 1000αρικο για sterling by musicman μου κακοπέφτει... Άσε που θα ήθελα με μπράτσο J...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορία... Κάτι άλλο ΠΛΗΝ Fender like φτιάχνει? Γιατί ξερογλείφομαι καιρό για ένα MM αλλά το 1000αρικο για sterling by musicman μου κακοπέφτει... Άσε που θα ήθελα με μπράτσο J...

Και εγω στον σταυρο παω τα μπασα μου για σεταρισμα καθως ζω γιαννενα και εχω να πω μονο τα καλυτερα...

Οσα μπασα δικα του εχω δει ειναι j η p φενεροειδη με σωματα rockinger...Δεν εχει σημασια ομως για το μπρατσο καθως στο κανει οπως σε βολευει...(βασικα δεν ειμαι 100% σιγουρος για αυτο οποτε ενα τηλεφωνο κακο δεν κανει)

Συνεργαζεται ομως με τον Ζινγκι και την human bass που ειναι full custom οργανα και σου φτιαχνουν οτι θες...μετα τα χριστουγενα εχω σκοπο να του παραγγειλω ενα αταστο jonas να μου ειναι ετοιμο μεχρι το καλοκαιρι:)

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορία... Κάτι άλλο ΠΛΗΝ Fender like φτιάχνει? Γιατί ξερογλείφομαι καιρό για ένα MM αλλά το 1000αρικο για sterling by musicman μου κακοπέφτει... Άσε που θα ήθελα με μπράτσο J...

 

Σπουδαια αποκλιση απο Fender-like θες - MM με jazz μανικι ;D ;D

Oλα γινονται - στην τελικη αν θες βρισκεις ο ιδιος το σωμα και του το πας για συναρμολογηση. Στειλε του ενα mail να επιβεβαιωθεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λίγεσ μέρες είχα πάει απο τον Ντούκα να ρίξω μια ματιά για μπασάκια και είδα το συγκεκριμένο στο μαγαζί. Το πήρα και το δοκίμασα και ήταν και γαμώ! Είχε υπερβολικά εύκολο μανίκι, το χέρι έφευγε μόνο του! Καλορίζικο! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπουδαια αποκλιση απο Fender-like θες - MM με jazz μανικι ;D ;D

Λέγεται G&L ..... ;)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπουδαια αποκλιση απο Fender-like θες - MM με jazz μανικι ;D ;D

Έλα ντε ;D

Μπράτσο με προφίλ j ή κανονικό μπράτσο j, δηλαδή προφίλ, πλάτος nut, σχήμα headstock?

Γιατί αν εννοείς το δεύτερο, δεν θα είναι ρέπλικα stingray εμφανισιακά, οπότε παίρνεις και

ένα αroutάριστο σώμα precision και βάζεις γέφυρα, μαγνήτη, ηλεκτρικά, control plate και

pickguard stingray. Αν είναι να το κάνεις αχταρμά, κάντο τρελό αχταρμά :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέγεται G&L ..... ;)

Τα G&L έχουν μπράτσο P και ηταν αγκούρι... Το P μόνο 2 τόνους κάτω το κούρδισμα ΜΠΑΣ και μπορέσω να παίξω... Αλλιώς πρέπει να το φοράω γραβάτα...

Έλα ντε ;D

Μπράτσο με προφίλ j ή κανονικό μπράτσο j, δηλαδή προφίλ, πλάτος nut, σχήμα headstock?

Γιατί αν εννοείς το δεύτερο, δεν θα είναι ρέπλικα stingray εμφανισιακά, οπότε παίρνεις και

ένα αroutάριστο σώμα precision και βάζεις γέφυρα, μαγνήτη, ηλεκτρικά, control plate και

pickguard stingray. Αν είναι να το κάνεις αχταρμά, κάντο τρελό αχταρμά :D

Εννοώ ένα σώμα stingray με λίγο πιο έντονες καμπύλες και με μπράτσο προφίλ Jazz και nut jazz αλλά διαφορετικό headstock :D

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα G&L έχουν μπράτσο P και ηταν αγκούρι...

Κάνεις λάθος. Το Asat G&L μου είναι 38άρι λίγο πιο χοντρό σε πάχος (που μου αρέσει) από το Jazz (μου).Και με τον bridge μιμείται το MM μια χαρά. Όταν (άμα) μπουν οι διακόπτες να σπλιτάρει κιόλας, τότε να δεις ......

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα tribute που δοκίμασα είχαν ένα μπράτσο σαν καρβέλι... Ωραίο το asat αλλά δεν μου αρέσει το σχήμα  :-X

Και επίσης θέλω κάτι συγκεκριμένο σε σχήμα... Οπότε ή πάω σε ξυλουργό και μου το κόβει ή το παραγγέλνω...  :-\

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου