Προς το περιεχόμενο

Bonamassa's Goldie in Clapton's auction


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο Κλάπτον ψάχνει και πάλι χρήματα για το Crossroads Centre και πουλάει κάτι κιθάρες και ενισχυτές που έχει αγγίξει.

http://www.bonhams.com/usa/clapton/

 

Tου έδωσε  και ο Μπόμπος τη Goldie για να την πουλήσει.

http://www.bonhams.com/usa/auction/19226/lot/135/

 

Η κιθάρα θα φέρει χρήμα σίγουρα. Παρά το γεγονός ότι ο Μπόμπος την είχε χαρακτηρίσει "piece of shit" σε μια συνέντευξή του στο Guitarist.

Guitarist interview - April 2008.

 

Q. What about Strats?

 

A. "Well y'know, I'm a Les Paul player, but I got known as a Strat man becuse I was the young kid with that gold...****ing...sparkle...Strat. I played it for two songs and all of a sudden it's on everythin because it's the most visible guitar I played! Meanwhile I played a Les Paul for over 70 per cent of the show and nobody cared! That Strat is now in storage in Burbank under about 200 other guitars: piece of shit."

 

Τώρα βέβαια λέει πόσο σημαντική είναι για αυτόν.

 

Facebook

"So Goldie goes up for auction tomorrow... I am a bit sad but excited for her new adventure.... It is a great cause.. I could only trust something that important to me to Eric... Happy Bidding... Tomorrow is gonna be a big day for me.."

 

Ε, όχι να μας δουλεύει και ο Μπόμπος...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή αν έλεγε "I'm glad that this piece o' shit is out of my hands and hope it hits astronomical prices before it lands to some clueless dickhead's lap, so my buddy will fund his business for free..." θα ακουγόταν κάπως, ε, καλούτσικα το ντυσε.

 

Δεν τον πολυπάς να υποθέσω, έτσι;  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν κιθαρίστας μου αρέσει. Αλλά από τότε που διάβασα αυτή τη τη δήλωση στο Guitarist, μου γύρισε το άντερο.

Τεσπαν, θα μπορούσε να δώσει καμιά άλλη, όχι αυτή που έχει χαρακτηρίσει σε ένα από τα μεγαλύτερα κλαδικά περιοδικά ως 'piece of shit'.

Εγώ θα τη χτυπούσα πάντως... ;)

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ξεχνάς βέβαια ότι το "piece of shit" προέρχεται από έναν άνθρωπο που μεγάλωσε μέσα σε απίθανες κιθάρες καθότι ο πατέρας του ήταν vintage guitar dealer συν τις κιθάρες που έχει παίξει και του έχουν προσφερθεί λόγω ονόματος.....

 

Αν μπορείς να την χτυπήσεις εσύ κι εγώ, δεν πιάνει τα λεφτά που υπολογίζουν να πιάσουν.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι και μπουλούκος ρε παιδιά... κόκκαλο έχει μείνει! :o

 

Δεν ξέρω αν είναι παπάρας σαν άτομο, εγώ γουστάρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν ξέρω αν είναι παπάρας σαν άτομο, εγώ γουστάρω...

 

Εγώ πάλι το αντίθετο.Σαν παίχτης δεν με τρελαίνει,δεν είμαι πολύ της ταχύτητας!Αλλα σαν χαρακτήρα τον πάω,φαίνεται πολύ προσγειωμένος.

 

Μια μικρή ιστορία : Όταν είχε έρθει πέρσι στην Αθηνα στο Κύτταρο είχαμε πάει με τον κολλητό μου και ήμασταν στημένοι απέξω περιμένοντας να ανοίξει το ταμείο για να πάρουμε εισιτήρια.Όταν λοιπόν έφτασε ο Bonamassa για soundcheck του ζητήσαμε να βγούμε μια φωτογραφία και ήταν πολύ φιλικός.Κάθισε μίλησε λίγο μαζί μας και μας ρώτησε γιατί καθόμαστε απέξω.Του είπαμε ότι δεν έχουμε εισιτήρια και περιμένουμε για να πάρουμε.Αυτός πολύ απλά μας είπε ότι θα μας βάλει δωρεάν μέσα και χωρίς καθυστερήσεις 'διέταξε' τον υπεύθυνο του μαγαζιού να μας γράψει στη λίστα και έτσι όταν ήρθε η ώρα για το live μπήκαμε πρώτοι πρώτοι σαν κύριοι και δωρεάν μάλιστα.Ξέρω,γι αυτόν δεν ήταν τίποτα το φοβερό να το κάνει αυτό που έκανε,αλλα για εμάς σήμαινε πολλά και μας έφτιαξε τη μέρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου