Προς το περιεχόμενο

Βαρέθηκα το Κρύο….


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ καλό και προσεγμένο!!Μπράβο :)

 

btw,Τα βίντεο σου (one man band) μου θυμίζουν ,όσον αφορά το στήσιμο,κάτι τέτοιο:

it's all about balance...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

@ GabrielM, σε ευχαριστώ πολύ.

 

@ Sir Muttley, αφού το ξέρεις καλά, η tele είναι καλοκαιρινή κούκλα ;). Thank you very much!

 

@ Mr. Audiokostas, να σαι καλά!

 

Μπά, τα πνευστά θέλουν «πνευμόνια», εδώ με τη φυσαρμόνικα και κόντεψα να πάθω έμφραγμα!  ;D

Κώστα, καταλαβαίνω ακριβώς τι λες, και φαντάζομαι αναφέρεσαι στο «γρήγορο» μέρος. Ήθελα ( ο μέγιστος παραγωγός ;D), να το γκρουβάρω όσο πιο πολύ μπορούσα. Και έτσι σκέφτηκα : «θα δυναμώσω το snare, να πάρω όλη την ατάκα». Ωραία μέχρι εδώ, όμως άφησα τη μπότα σχετικά χαμηλά σε αναλογία….έτσι ώστε  να μην ακούγεται η διπλο μποτιά καλά sometimes, με αποτέλεσμα τη δημιουργία αυτού του delay effect  ελάχιστων ms στο σκάσιμο. Η πλάκα ήταν ότι στα monitor την άκουγα καλά….όμως όταν το δοκίμασα και σε άλλα ηχεία (σε μερικά , ναι , συνέβαινε αυτό το effect) .

@ gvour, Γεώργιε! Καλά,  δε σου είπε ο άλλος ( Ο Σπύρος ;D) ότι με ντύνουν μόνο Ιταλοί ραφτάδες;  ;D Μπά, μην κοιτάς που γκρινιάζω, αν πιάσουν οι ζέστες, σιγά μην κλειστώ μέσα να γράφω. Μηχανή και βουρ για βουτιές.  Thanks A A lot!

@ philosophe, το LouKούμι…..όλα τα λεφτά! Το έπιασα το ευφυολόγημα! Thanx mate very much!  :D

@ georgekz750 Σε ευχαριστώ πολύ.

@ bassaddicted, Η «πλαστικίλα» στην μπότα ήταν επίτηδες…..ήταν μια αναφορά σε όλα τα «πλαστικά» αξεσουάρ της παραλίας (κουβαδάκια, φτιαράκια  κ.λ.π.) ;D ;D . Σε ευχαριστώ πάρα πολύ

@SF, Mr, Νick, δύο «κολλήματα»  έχω και δεν λέω να ξεκολλήσω (αν και πρέπει και το ξέρω) . Το πρώτο είναι το ΠΟΛΛΛΛΥΥΥΥΥΥ reverb και το άλλο τα δυνατά snare (και πολύ σούστα)! Με άλλα λόγια έχεις απόλυτο δίκαιο, αλλά θέλω το χρόνο μου να βρω το δρόμο μου (αυτό κράτα το για στίχο για το λαϊκό που θα κάνουμε μαζί. ;D)  

@ bassliner10, το έπιασα το υπονοούμενο, όντως παραπέμπει αλλού. Στο 11880 και εμείς είμαστε με το 11888  ;D. Σε ευχαριστώ πολύ.

@ Vasmar  Thank you very much. Αν σου θυμίζω και τον Ritchi Kotzen…..κερνάω μπουκάλι απόψε.  :D (ούτε κακό σπυρί στον κ**ο του Ritchie δεν είμαι πάντως ;D).

@ Tsotir, κανά επεισόδιο με τον μυρμηγκοφάγο δεν παίζει;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξ, τι να λεμε τωρα..

Αφου σαι καλλιτεχνης ξαδερφε τα χουμε πει...

Το μαντηλι στο σακακι και το τριανταφυλλο στο πιανο ολα τα λεφτα.

Γενικα οι εγχρωμες πινελιες στο b&w.

 

Θαυμαζω:

To μερακι σου

Την πολυπραγμοσυνη σου

Την τρελα σου (οχι γαμω ;D)

 

Θα σε παρω τηλ να μου πεις,αν γινεται απ το τηλεφωνο,πως αφαιρεις το background

στο vegas(αυτο δε δουλευεις?)

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ

 

Για το κρυο μη γκρινιαζεις,αυτο σε κραταει μεσα και κανεις τεχνη και βλεπουμε και μεις ωραια πραματα να μαθαινουμε.

Ειδαλλως θα σουν εξω να κυνηγας μεσοφουστανα.

(Αλλη τεχνη αυτη,αλλα εκει  σε ξερω,εισαι μοναχοφαης.Δε μοιραζεσαι ουτε μπουτι.. ;D)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως φιλτατε Λακη δε θα με χαλαγε(το αντιθετο μαλιστα) το κομματι να το ακουω

μετα απο βουτιες σε beach bar με παγωμενες μπυρες και τα αλλα σχετικα να πηγαινοερχονται........ ;)

Νομιζω στο περιβαλλον του(και το δικο μου επισης).

 

Αυτος ο Kotzen ok κιθαρισταρας ειναι-δεν κρυβεται αλλωστε-αλλα και τι φωναρα

ειναι αυτη?Μου θυμιζει καποιες στιγμες Glenn Hughes και αλλες Chris Robinson των Black

Crowes.Φοβερος ο τυπος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει πολύ. Και το κομμάτι και το uplifting, lounge, cool feel. Θαυμάζω δε, το χρόνο που πρέπει να επενδύεις σε ένα τέτοιο project.

 

Αλήθεια ρε Λάκη, από τη στιγμή της έμπνευσης του πρώτου ακόρντου, μέχρι τη στιγμή του ανεβάσματος στο γιουτούμπ, πόσος χρόνος παρεμβάλλεται κατά μέσον όρο;

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά μιλάμε οτι τα βιντεο σου μου φτιάχνουν την διάθεση .....βγαζουν ενα χιουμοριστικό πολύ ωραίο (οχι γελίο)

 

δεν συζητω για τα 5 :o :o :o οργανα που παίζεις.....γαμάτος.....σε πάω ;)

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ Tsotir, κανά επεισόδιο με τον μυρμηγκοφάγο δεν παίζει;

 

Ο μυρμηγκοφαγος και τα μυρμηγκια ειναι καλοκαιρινα ζωα (τωρα ειναι σε ληθαργο) και δεν παιζουν για τον τιτλο του κατα τα αλλα ομορφου βιντεο σου. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο μυρμηγκοφαγος και τα μυρμηγκια ειναι καλοκαιρινα ζωα (τωρα ειναι σε ληθαργο) και δεν παιζουν για τον τιτλο του κατα τα αλλα ομορφου βιντεο σου. ;D

Βαλτου Γουινι.

Τ αρεσουν τ αρκουδια... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου