Προς το περιεχόμενο

Αναζήτηση Κιθάρας Με HSH


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Partcaster Kramer....

...τον έσκισες τώρα... ;D

Έχω μείνει άφωνος :-X  ;D

 

Πέρα απ'την πλάκα όμως δεν είναι κακή ιδέα, ξέρω ότι σε κάποια μοντέλα της Kramer κάθονται μπράτσα της Fender, αλλά δεν είμαι σίγουρος για ποια μοντέλα (της Kramer) και ποια μπράτσα (της Fender, 21, 22 τάστα??), το μόνο που ξέρω είναι ότι παλιά "φοριόταν" πολύ αυτό το συνολάκι.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φαντάζομαι αυτό ισχύει  για όλες τις affinity strat ή μόνο για τις HSS? Το agathis body είναι το μόνο μείον της.

θα σε γελασω αν ισχυει για ολες τις affinity αλλα νομιζω οτι της εταιριας θα της ειναι ποιο ευκολο να βγαζει 1 εκατομμυριο σωματα και απλα να βαζει το εκαστοτε pickguard για να την κανει οτι θελει............θελω να πιστευω χωρις να ισχυει εμπεριστατωμενα αυτο που σου λεω............παντως στις HSS affinity ειναι σιγουρο

agathis body ??(το σωμα της αγαθής??  ;D ;D) αν σου ειναι ευκολο εξηγησε μου ή εδω ή στο p.m. τι διαφορες υπαρχουν απο τα αλλα σωματα (alder κ.λ.π.)..........

 

kramer ε?? καλη ιδεα κατ εμε............και τι προβλημα υπαρχει αν φορανε καποιες μπρατσα fender ???

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ibanez τι θα ελεγες για την s 470?μαονι σωμα πολυ γρηγορο μπρατσο με πολυ καλο τρεμολο..την εχω ενα χρονο και ειμαι απολυτα ευτυχισμενος.της εχω βαλει seymour dunkan blackouts και απλα σκοτωνει. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

s 470?μαονι σωμα πολυ γρηγορο μπρατσο με πολυ καλο τρεμολο..την εχω ενα χρονο και ειμαι απολυτα ευτυχισμενος.της εχω βαλει seymour dunkan blackouts και απλα σκοτωνει. ;D

θα ηταν καλη επιλογη william

την εχω και εγω αλλα πες μου σε παρακαλω την μπαταρια που την εχεις βαλει ??γιατι το οργανο απο μονο του δεν εχει πολυ ξυλο πανω εσκαψες κι αλλο ??

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ibanez τι θα ελεγες για την s 470?μαονι σωμα πολυ γρηγορο μπρατσο με πολυ καλο τρεμολο..την εχω ενα χρονο και ειμαι απολυτα ευτυχισμενος.της εχω βαλει seymour dunkan blackouts και απλα σκοτωνει. ;D

Έχει τρέμολο τύπου floyd και δεν μου αρέσουν, άσχετα αν λένε οτι "κλειδώνει" ή γίνετε σαν std κλπ.

Το ξέρω πάντως ότι η S470 είναι ωραία κθάρα, αν τη βγάλουν με std τρέμολο θα την πάρω.

θα ηταν καλη επιλογη william

την εχω και εγω αλλα πες μου σε παρακαλω την μπαταρια που την εχεις βαλει ??γιατι το οργανο απο μονο του δεν εχει πολυ ξυλο πανω εσκαψες κι αλλο ??

Αν σετάρεις με 10άρες και 2 ελατήρια (σκληρά για τύπου floyd & μέτρια για std) έχει μπόλικο χώρο ;)

 

agathis body ??(το σωμα της αγαθής??  ;D ;D) αν σου ειναι ευκολο εξηγησε μου ή εδω ή στο p.m. τι διαφορες υπαρχουν απο τα αλλα σωματα (alder κ.λ.π.)..........

Θα σου στείλω ΡΜ σε λίγο, αλλάζω χορδές τώρα ;D

 

 

 

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σετάρεις με 10άρες και 2 ελατήρια (σκληρά για τύπου floyd & μέτρια για std) έχει μπόλικο χώρο ;)

μιλας για πισω στο καπακι εκει που ρυθμιζεις το spring tension σωστα ??

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.thomann.de/gr/charvel_pro_mod_so_cal_style_1_hh_fr.htm   αυτή κάτω από το pick guard έχει hsh routing αλλά βγαίνεις απο το budget

 

ΕDIT: ΚΑΙ  το τρέμολο μπορεις να το κατεβάζεις τέρμα κάτω στο σώμα ώστε να μην πιγαίνει προς τα πίσω μιας και δεν υπάρχει το κλασσικό recess που έχουν όλα τα floyd.Oπότε κάνεις αυτό και μπορείς ανετα να κάνεις και drop tune απλά με το να ξεβιδώνεις τα locks στο nut.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιλας για πισω στο καπακι εκει που ρυθμιζεις το spring tension σωστα ??

Yeap! Χωράει εκεί άνετα η μπαταρία, είτε σε βάση, είτε με ταινία διπλής όψης.

 

http://www.thomann.de/gr/charvel_pro_mod_so_cal_style_1_hh_fr.htm  αυτή κάτω από το pick guard έχει hsh routing αλλά βγαίνεις απο το budget

 

ΕDIT: ΚΑΙ  το τρέμολο μπορεις να το κατεβάζεις τέρμα κάτω στο σώμα ώστε να μην πιγαίνει προς τα πίσω μιας και δεν υπάρχει το κλασσικό recess που έχουν όλα τα floyd.Oπότε κάνεις αυτό και μπορείς ανετα να κάνεις και drop tune απλά με το να ξεβιδώνεις τα locks στο nut.

Ένας ακόμη λόγος που δεν θέλω κιθάρα με τύπου floyd γέφυρες είναι ότι σε όποια και να πάρω, κάποια στιγμή θα μπει αυτή

www.super-vee.com βλ. Bladerunner.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ηταν καλη επιλογη william

την εχω και εγω αλλα πες μου σε παρακαλω την μπαταρια που την εχεις βαλει ??γιατι το οργανο απο μονο του δεν εχει πολυ ξυλο πανω εσκαψες κι αλλο ??

 

την μπαταρια την εχω βαλει στο cavity με τα ηλεκτρονικα!!!την στριμωχνεις λιγο αλλα οκ.κοιτα 2 πετα σ παιρνει να λυσεις τα βιδακια αλλα δεν αλλαζεις μπαταρια καθε μερα. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου